Žymanto Katino ir Sauliaus Kmieliausko paroda „Tarp šviesos“

Atidaroma Žymanto Katino ir Sauliaus Kmieliausko paroda „Tarp šviesos“, kuri veiks nuo balandžio 11 dienos 12.00 valandos VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“. Šis projektas yra bendro VDA ir LMTA studentų meno dienų festivalio „Kosminė odisėja“ dalis.

Žymantas Katinas ir Sauliaus Kmieliauskas yra VDA tapybos katedros IV kurso studentai. Parodoje pristatomos 2014/2015 metais sukurtos interaktyvios šviesos instaliacijos, kuriose narpliojamos kūno ir percepcijos temos.

„Žmogaus pasaulio pažinimas priklauso nuo jo kūno, nuo jo kūne esančių jutiklių. Kūnas yra suvokimo mediumas. Tai, kas daro įtaką kūnui, neišvengiamai paveikia ir percepciją. Edmundas Husserlas teigia, kad tuščia sąmonė neegzistuoja, nes ji visuomet į ką nors nukreipta, ji intencionali.

Lengviausiai atpažįstama informacija yra vaizdinė. Vaizdas neegzistuoja be šviesos. Skirtinga šviesa ir skirtingi šviesos mirgėjimo dažniai keičia stebėtojo juslinį vaizdo suvokimą. Vien savo kūnu stebėtojas pasikliauti nebegali, jam būtinas intelektas.

Objektyvios realybės nepatiriame, bet sąmonėje susikuriame subjektyvę jos projekciją, kuri mums tampa realybe.“ (Žymantas Katinas, Saulius Kmieliauskas)

Žymanto Katino ir Sauliaus Kmieliausko paroda „Tarp šviesos“,
Fotgrafijos autorius Harold Edgerton

Parodos atidarymą lydintys renginiai:

12.00-18.00
Slaptas knygynas
– Sun Ra vinilinių plokštelių garsai
– Dj Mizantrop

16.00
– Luko Devitos viešnagė

18.00
– Nerijaus, Aušros, Mariaus ir Ievos skaitymai

Galerijos Artifex darbo laikas:
II – V: 12.00 – 18.00 val.;
VI: 12.00 – 17.00 val.

Parodą rasite adresu Gaono g. 1, Vilnius.

Projektą galima pamatyti nuo balandžio 11 dienos iki balandžio 22 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *