V-OJI TARPTAUTINĖ ALGIMANTO ŠVĖGŽDOS PIEŠINIŲ KONKURSO PARODA ,,IDĖJA – DAIKTAS 2016 “

Tai jau penktoji Baltijos šalių aukštųjų meno mokyklų studentų piešinių konkurso paroda, kasmet rengiama Vilniaus dailės akademijoje, Vilniuje.

Šios parodos tikslas yra supažindinti su jaunųjų menininkų sumanymais, parodyti kūrybinius ir profesinius jų įgūdžius, paskatinti inovacijas, atskleisti piešinio galimybių įvairovę. Žinoma, šiuo projektu siekiama ir universalesnių tikslų. Manome, kad paroda padės kelti jaunųjų menininkų profesinį prestižą, skleisti eksperimentinį ir akademiškai angažuotą meną, plėtoti VDA ir šalies tarptautinius santykius.

Matylda Polak - Chairs 2014
Matylda Polak – Chairs 2014

Konkursą laimėjusiems autoriams bus skiriamos keturios premijos (1000, 500, 300 eurų ir dešimties dienų poilsis Nidos meno kolonijoje bei skatinamoji 100 eurų premija) ir 8 diplomai. Visų 12 laimėtojų darbai bus įtraukti į parodos katalogą, o pirmąsias tris vietas laimėję autoriai gaus teisę surengti personalines parodas Akademijos galerijose.

Konkurse gali dalyvauti Baltijos ir kaimyninių šalių aukštųjų meno mokyklų visų studijų pakopų studentai iki 30 metų amžiaus.

Kūrinius parodai atrenka VDA Rektoriaus patvirtinta tarptautinė piešinio konkurso komisija, sudaryta iš 5 narių. Šiais metais žiuri komisijos nariai buvo: Gediminas Urbonas (Assoc. Prof., Massachusetts Institute of Technology), Svajonė ir Paulius Stanikai (meninikai), Rolands Gross (Assoc. Prof., Art Academy of Latvia), Marcin Zawicki (Dr., menininkas), Vidas Poškus (Dr., Vilniaus dailės akademija). Esame labai dėkingi jiems už atsakingumą, dėmesingumą ir sugaištą laiką.

Konkurso rezultatus numatome paskelbti spalio 20 dieną, tą pačią dieną Vilniaus dailės akademijoje prasidės tarptautinė piešimo konferencija ,,Piešinys šių dienų vaizdinėje kultūroje ir menų edukacijoje“. Iki gruodžio pradžios planuojame išleisti parodos katalogą.

Piešinys atspindi buvimo pasaulyje patirtį, gali sujungti regimą ir įsivaizduojamą pasaulius. Iš jaunųjų menininkų tikimasi sulaukti drąsių ir meistriškų, eksperimentinių ir utopinių kūrybinių darbų. Tikimės ir didesnio žiūrovų susidomėjimo. Laukiame visų jūsų parodos atidaryme spalio 3 dieną, 17 valandą, Vilniaus dailės akademijos parodų salėje ,,Titanikas“.

VDA Vilniaus fakulteto dekanas
doc. Česlovas Lukenskas

Paroda veiks: 2016.10.03 – 10. 29

Maloniai kviečiame apsilankyti!