Paroda „AKVARELĖS ŠVIESA“

Paroda „AKVARELĖS ŠVIESA“

Lietuvos ir Latvijos akvarelės klasikų Antano Visockio ir Janio Spalvinš akvarelės darbų paroda, skirta Baltų vienybės dienai paminėti

Dailininko Antano Visockio (Lietuva) jubiliejinė 75-mečio akvarelės paroda ir Latvijos dailininko  Janio Spalvinš bendra akvarelių paroda, kurią sudarys kolekcija, suformuota iš autorių požiūriu, geriausių pastarųjų metų kūrinių. Kiekvienas dailininkas pateikia po 20 darbų (20+20). Dauguma akvarelių buvo eksponuotos Lietuvos ir užsienio galerijose, tačiau kolekciją papildys naujausi darbai. Paroda „Akvarelės šviesa“ – tai paroda dviejų ištikimų akvarelės technikai dailininkų, naudojančių skirtingas menines išraiškas, tačiau kūryboje talpinančių tradicinio ir šiuolaikinio meno sąsajas. Meninės idėjos jungiamoji grandis – Baltų vienybės tema.

Paroda „AKVARELĖS ŠVIESA“
Paroda „AKVARELĖS ŠVIESA“

Pabaltijo akvarelės istorija.

Nuo 1968 m. prasidėjo Baltijos šalių akvarelių trienalės Rygoje. Lietuvos akvarelės vystymuisi menine ir organizacine prasme daug prisidėjo Lietuvos dailininkas Ignas Budrys. Janis Spalvinš tuo metu jau eksponavo savo reikšmingus darbus ir organizavo akvarelės trienales Rygoje. Šiame Rygos forume A.Visockis nuolatos dalyvavo nuo 1969 metų.

Vėliau akvarelės bienalės persikėlė į Lietuvą. Pastaruoju metu didelis akvarelės parodų aktyvumas jaučiamas Kaune. Tarptautinės akvarelės parodos „Baltijos tiltai“ apjungia apie 20 Europos šalių akvarelės meistrų.

Parodoje „Akvarelės šviesa“ bus eksponuojama dailininko Antano Visockio pointilistinė daugiasluoksnė akvarelė. Tai savita išraiška ir savitas matymo kampas. Ši daugiasluoksnė akvarelė leidžia režisuoti, interpretuoti laisvai komponuojant savo vizijas. Menotyrininkas V. Rimkus sako, kad tai simbolinė-filosofinė akvarelės išraiška, ne tik impresija, bet ir sudėtingos minties išraiška.

Autorius savo kūrybinius darbus eksponavo Lietuvos respublikinėse parodose, bienalėse Lietuvoje ir užsienyje, Pasaulio žemaičių parodose bei pleneruose užsienyje (Olandija, Belgija, Prancūzija, Lenkija, Latvija, Estija, Italija, Švedija , Belgija, Baltarusija, Rusija).

Kitas parodos autorius –  žymus latvių akvarelininkas Janis Spalvinš. Tarptautiniu mąstu reikšminga jo kūryba. Dailininkas intensyviai kuria akvarelės technika. Kūryboje plati parodinė geografija, ne tik Latvija ir Pabaltijo šalys. Janis Spalvinš yra daugelio tarptautinių akvarelės parodų, seminarų, plenerų, trienalių organizatorius.  A.Visockis šiuose forumuose dalyvavo nuo 1969 m. Abu dailininkai – ir A.Visockis, ir J.Spalvinš yra nuolatiniai ir ištikimi akvarelių parodų „Baltijos tiltai“ ir plenerų Lietuvoje dalyviai.

Paroda aktuali tuo, kad tai plastikos, prasmės ir išgyvenimų jungtis. Akvarelė yra savita ir išraiškinga tapybos technika. Jos meniniai savitumai skirtingi Antano Visockio ir Janio Spalvinš kūryboje. A.Visockis 2016 m. mini savo 75-mečio jubiliejų, o tai puiki proga peržvelgti kūrybą, kuri atspindi šiuolaikišką akvarelės transformaciją, puoselėja šios sudėtingos technikos tradicijas ir savitumą, demonstruoja išskirtiną spalvos skaidrumą. Paroda turi meninę, edukacinę bei pažintinę reikšmę.

Paroda skirta Lietuvos ir Latvijos Baltų vienybės dienai (rugsėjo 22-ajai) paminėti.