Sveika šypsena – graži šypsena?

Dantu prieziuros paslaugosApsilankius odontologijos klinikos Odonteja.lt interneto svetainėje, pasitinka šypsena. Ir tai puikiai suprantama. Su kuo gi siejama odontologija? Žinoma, su šypsena. O kai ji sveika, tai ir graži – ar galima taip konstatuoti?

Kad grožis vienaip ar kitaip susijęs su sveikata, yra aišku. Pavyzdžiui, ištinęs žandikaulis nekels asociacijos „kaip puikiai jaučiuosi“. Odontologijoje, kone labiau nei bet kurioje kitoje srityje, sveikata ir estetika yra labai glaudžiai susiję. Paprastas, bet svarbus pavyzdys – dantų apnašos. Kasdienio valymo nepakanka, ilgainiui apnašų daugėja. Tuomet praverčia profesionali burnos higiena. Kodėl ji reikalinga? Ogi todėl, kad apnašos ir bakterijos bent iš dalies gali būti laikomos priežastimi ir pasekme. Kitaip sakant, kuo daugiau apnašų, tuo „smagiau“ plinta bakterijos. Ir tai dar ne viskas. Minėti dalykai turi įtakos karieso (ėduonies) atsiradimui.

Ėduonis – neretai pasitaikanti problema. Statistika nėra džiuginanti. Yra teiginių, kad labai didelė dalis žmonių yra su pažeistais dantimis. Atsakymas, ką daryti, skambėtų paprastai: reguliariai tikrintis dantis ir nevengti kasmet pasidaryti higienos procedūrą. Profesionalai ją atlieka gana greitai, dantys tampa ne tik švaresni, bet ir labiau apsaugoti.

Kalbant apie ėduonį (ar klausantis, kas šia tema šnekama) galima išgirsti minčių, jog tam tikrą juodą darbą atlieka cukrus. Minimi ir angliavandeniai. Vis dėlto tarp priežasčių yra ir tokie dalykai kaip įgimtos ypatybės.

Skauda? Jautru? Pūliuoja? Kad ir koks negalavimas, rekomendacija viena – nedelsti ir kreiptis į gydytoją.

O bandant prieiti prie išvados verta pakartoti, jog dantų taisymo temoje grožis ir sveikata yra glaudžiai susijusios sąvokos. Tad ir į pradžioje iškeltą klausimą, ar sveika šypsena yra graži, galima atsakyti daugmaž teigiamai. Šiaip grožis – subjektyvus dalykas. Gal netgi tikslingiau būtų sieti sveikatą su tvarkingumu.

Kai kramtoma be skausmo, kai šaltas vanduo nesukelia jautrumo, kai nereikia susiimti žando dėl maudimo, tai džiaugiamasi kasdienybe. Reguliarus tikrinimas (apsilankymas pas gydytoją) užkerta kelią ne vienai dantų ligai. O jeigu jau kas nors ne taip, specialistai pasiruošę spręsti situaciją. Sprendimai paremti šiuolaikinėmis technologijomis, o patys specialistai – nuoširdūs ir kompetentingi. Nereikia galvoti, kad einama lyg į mūšį, nes odontologijos klinikos šiais laikais yra jaukios, pacientai sutinkami mandagiai, o gydymas ne tik veiksmingas, bet ir kuo švelnesnis.

Danties skausmas nėra malonus dalykas. Neretai jis reiškia ir rimtesnes problemas. Kad negalavimai neužkluptų didesne jėga, verta nieko nelaukus susisiekti su gydytoju. Ieškantiems odontologinės pagalbos Vilniuje pateikiamas Odonteja.lt variantas. Čia siūlomos įvairios paslaugos – nuo higienos iki implantavimo.

 

 

Susiję straipsniai:

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]

Estetinis dantų plombavimas 2023

Estetinis dantų plombavimas – tai minimalios intervencijos natūralių dantų audiniams reikalaujantis gydymo metodas, kuris puikiai tinkamas norint koreguoti tiek mažesnius, tiek didesnius estetinius dantų defektus. Estetinės odontologijos tikslas – atkurti nudilusius, nuskilusius, ėduonies pažeistus ar spalvą pakeitusius dantis. Pasitelkiant šią metodiką, taip pat galima patobulinti dantų formą, panaikinti per didelius tarpdančius, netgi keisti dantų padėtį […]