Verslas

ŠIUOLAIKINIS MENININKAS EVALDAS JANSAS PRISTATO SVARBIAUSIŲ SAVO DARBŲ PARODĄ LIETUVOJE

Šių metų liepos 20 dieną (trečiadienį) 18.00 valandą Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (adresas Pamėnkalnio g. 1), atidaroma Evaldo Janso kūrybos paroda „Janso kelias“.

Provokuoti nebijantis bei kolekcininkų įvertintas menininkas Evaldas Jansas nutarė pristatyti geriausią savo kūrybą, balansuojančią tarp socialaus ir asocialaus pasaulių, atspindinčią jo, kaip kūrėjo kelią. Parodos „Janso kelias“ lankytojai savo akimis galės pamatyti ne tik slapčia ilgą laiką fiksuotą Vilniaus „plaštakių“ kasdienybę, bet ir autoriaus komiksinio žanro tapybos darbus bei video kūrinius apie meno santykį su visuomene, kuriuose aktorių rolė teko iškiliausiems šiuolaikinio Lietuvos meno atstovams.

Evaldo Janso kūrybos paroda „Janso kelias“.
Evaldo Janso kūrybos paroda „Janso kelias“.

Naujausia Evaldo Janso darbų paroda, atskleisianti jo asmenybę, leis ne tik kur kas giliau susipažinti su menininko darbais, jo savitu požiūriu į gyvenimą, jį supančius žmones, bet ir parodos atidarymo kviestinius svečius pakvies susipažinti su jo kūrybos keliu tiesiogiai, keliaujant per menininkui brangias vietas bei susipažįstant su jo, kaip kūrėjo, kasdienybe.

„Ši paroda yra vienas svarbiausių įvykių man, tai savotiškas mano „potpourri“, nes ne tik geriausiai iliustruoja mano, kaip kūrėjo kelią, bet ir leidžia man pačiam pažvelgti į save iš kito kampo. Tad ant šio pjedestalo pristatau darbus iš skirtingo laikmečio, iliustruojančius mano paieškas, jausmus ar būtent tą gyvenimo momentą, kuris įkvėpė konkrečiam kūriniui”, – sako Evaldas Jansas.

Parodoje „Janso kelias“ bus rodomi menininko tapybos, video, foto darbai bei skulptūrinės kompozicijos, dokumentiškai nusakančios jo mintis, emocijas, iššūkius jam pačiam bei visuomenei.

„Koliažai, kupini akių, mirguliuojantys portretiniais fragmentais, gyvenimo, praėjusio laiko fragmentais, kasdieną fiksuoti, dokumentuoti, fokusuoti judesiai, vyksmai, tapyboje „pagauti“ socialaus-asocialaus paribiai, ekskrementas ant pjedestalo, aštri širdis – Janso kelio dokumentai“, – apie naujausią menininko parodą mano dailėtyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-L.

Evaldas Jansas yra laikomas netikėtu atradimu meno rinkoje bei vienu perspektyviausių šiuolaikinių menininkų, įsiveržusių į ją prieš beveik dešimt metų, o jo kūryba, anot Kęstučio Šapokos, balansuoja tarp sarkazmo, agresijos ir nihilizmo, persisunkusio socialinio dugno syvais.

„Savo kelią iliustruosiu beveik dvidešimčia darbų, kurie ne tik paglostys, bet ir šokiruos“, –  apie savo parodą sako menininkas.

E. Jansas (g. 1969 m.) yra surengęs daugiau nei dešimt personalinių parodų Lietuvoje bei užsienyje, dalyvavęs keliose dešimtyse grupinių parodų, taip pat daugelyje pasaulinių filmų festivaliuose, ne kartą įvertintas kultūros stipendijomis. Menininko darbų yra įsigiję daugelis šiuolaikinio meno kolekcininkų iš Lietuvos ir kitų šalių.

Parodos atidarymas: 2016-07-20, 18.00 valandą Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius).

Parodos laikas: 2016 07 20 – 08 10.

Galerija atvira: II-V 10-18 val., VI 10-16 val. Parodos lankymas – nemokamas.