Simonos Žilėnaitės pirmoji solinė paroda „Sakralu“

2016 metų sausio 15 dieną (penktadienį) 18.00 valandą Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (adresas Pamėnkalnio g. 1), atidaroma tapytojos Simonos Žilėnaitės pirmoji solinė paroda „Sakralu“. Paroda rengiama menininkei laimėjus Valstybės stipendiją kultūros ir meno kūrėjams.

Autorės teigimu, tai paroda apie akimirkas – „tas ypatingas, kurios įstringa, per kurias mes pasikeičiame, atrandame save, tobulėjame. Tai pirmoji mano personalinė paroda, tad eksponuojami tapybos darbai sukurti per gana ilgą laikotarpį. Man kūrinys niekada nėra baigtinis, jis baigtas tik tam kartui, bet paskui jis gyvena savo gyvenimą, įgauna kitas prasmes, kartais transformuojasi. Taip nutiko ir šį kartą, dalis darbų jau kažkur rodyti, su savomis istorijomis, tačiau čia atskleidžiamos ir kitos jų prasmės.

Simonos Žilėnaitės pirmoji solinė paroda „Sakralu“
Simonos Žilėnaitės pirmoji solinė paroda „Sakralu“

Lova – ypatingas baldas, savyje talpinantis daug prasmių, esmių, patyrimų. Nuo pat mūsų pradžios čia, kaip gyvos, kūniškos būtybės, iki gyvenimo pabaigos.

Šį kartą aš drąsi ir išdrįstu derinti, atrodytų, nelabai derančius tarpusavyje objektus, prasmes. Tačiau šiame kontekste jie dera, kalba apie sakralias akimirkas nuo mūsų pradėjimo, gyvenimiškų ieškojimų – savęs ir per save, kažko – iki pat mirties patalo. Ieškojimo Dievo, savyje ir kitame. Tai paroda apie vidinio išsivalymo ritualus. Mes esame nuolat atsinaujinančios, besikeičiančios būtybės. Paveikslų plastika laisva, besiliejanti, tarsi beplaunanti kažką iš vidaus, šešėlines puses. Tačiau šviesa iš jų niekur nedingsta, ji yra.“

Simona Žilėnaitė yra jaunosios kartos tapytoja, 2010 m. baigusi tapybos magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Tarptautinių jaunųjų menininkų parodų ir plenerų dalyvė bei rengėja. Solinę parodą tapytoja pristato pirmąjį kartą.

Simonos Žilėnaitės tapybos paroda „Sakralu“ Pamėnkalnio galerijoje vyks iki šių metų vasario 5 dienos.

Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.

Susiję straipsniai:

Kaip atliekamas plaukų šalinimas lazeriu belladerma.lt klinikoje

Plaukų šalinimas lazeriu belladerma.lt klinikoje tapo populiariu ilgalaikio plaukelių šalinimo ir lygios odos užtikrinimo metodu. Ši neinvazinė procedūra nukreipta į plaukų folikulus koncentruota lazerio energija, kuri stabdo plaukų augimą. Štai kaip atliekamas plaukų šalinimas lazeriu: Daugiau: https://www.belladerma.lt

Kaip pasirinkti moteriškus maudymosi kostiumėlius

Išsirinkti tobulą maudymosi kostiumėlį gali būti įdomi, bet kartais sudėtinga užduotis. Kadangi yra tiek daug stilių, spalvų ir modelių, būtina atsižvelgti į keletą veiksnių, kad rastumėte geriausią maudymosi kostiumėlį, kuris puošia jūsų figūros tipą ir atitinka jūsų poreikius. Štai keletas patarimų, kaip išsirinkti tinkamą moterišką maudymosi kostiumėlį: