Namai

Sienų perdažymas: spalvų pasirinkimas, dažų testeriai ir kitos svarbios detalės

Vos tik pradedame atnaujinti savo būsto vidaus interjerą mūsų pečius užgriūna daugybė rūpesčių, o vienas iš didžiausių paprastai būna susijęs su sienų dažymu. Nors nudažyti sienas yra labai paprasta, deja, bet dažų spalvą joms pasirinkti dažniausiai būna labai sudėtinga. Todėl pateiksime jums kelis patarimus, kuriuos pasitelkus galėsite lengviau išsirinkti jūsų namų sienoms puikiai tinkančias dažų spalvas.

Nepradėkite nuo dažų pasirinkimo

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti prasminga pačius svarbiausius darbus įgyvendinti pirmiausia, tačiau kur kas lengviau pasirinkti tinkamą dažų spalvą, kai žinote, kokie baldai ir kokios interjero detalės bus jūsų namuose. Tuo tarpu, jei pirmiausia pasirinksite dažus ir tik tuomet prie jų derinsite visas kitas detales, galite susidurti su dideliais sunkumais.

Jums reikia įkvėpimo

Jei norite lengviau pasirinkti dažų spalvas, turite pasisemti įkvėpimo. Pirmiausia galite sudaryti pagrindinių jums labiausiai patinkančių spalvų, kurios yra mielos jūsų akiai, sąrašą. Tuomet galite apsilankyti įvairiuose interjero tematikos portaluose, kuriuose pasisemtumėte originalių idėjų. Ir to tikrai neturėtumėte traktuoti kaip kopijavimo. Reikia suprasti, kad nepaisant to, kaip mes besistengsime būti originalūs, mūsų norimus pritaikyti sprendimus jau gali būti seniai pasitelkę ir kitų būstų savininkai. Todėl svarbu, kad pasisemtumėte įkvėpimo, pagalvotumėte apie tai, kas jums atrodo mieliausia, ir galiausiai pasirinktumėte dažų spalvas, kurios atitinka jūsų lūkesčius.

Orientuokitės į neutralias spalvas

Žinoma, nesupraskite klaidingai – tai tikrai nereiškia, kad jūs apskritai turėtumėte vengti ryškių spalvų. Ryškios ir charakteringos spalvos gali būti tinkamas sprendimas, tačiau visų pirma jūs turite nuspręsti, kurios skirtingų kambarių vietos turėtų būti svarbiausios. Tokiu būdu jūs galėsite joms pritaikyti ryškesnes spalvas ir labiau akį traukiančius sprendimus, visą kitą nudažydami neutraliomis ir švelnesnėmis spalvomis. Tuo tarpu, jei rinksitės vien tik neutralias spalvas, taip pat niekuomet neprašausite pro šalį.

Naudokite dažų testerius

Rinkdamiesi sienoms tinkančias spalvas nepamirškite ir apie dažų testerius. Dažų testeriai bene visuomet tampa pagrindiniu pagalbininku, padedančiu lengviau ir greičiau suprasti, kokios spalvos galėtų būti tinkamiausios skirtingose jūsų būsto erdvėse.

Tuomet, kai naudosite dažų testerius, spalvas įvertinkite skirtingu paros metu ir skirtingomis valandomis, esant įvairiam apšvietimui. Tai padės jums lengviau išsiaiškinti, kurios spalvos gražiausiai derės ir tiks jūsų būsto vidaus interjere.

Spalvas derinkite su baldais ir interjero detalėmis

Kai naudodami dažų testerius bandysite išsiaiškinti, kokios spalvos geriausiai tiks jūsų būsto vidaus sienoms, nepraleiskite progos jas palyginti ir su baldais bei interjero detalėmis. Tai padaryti bus paprasčiau, jei dažais nudažysite kartotinį lakštą, kurį pastatysite šalia baldo ar bet kurios kitos interjero detalės. Tokiu būdu jūs galėsite suprasti, ar jūsų pasirinktos dažų spalvos galėtų derėti su kitomis interjero detalėmis.

Daugiau informacijos apie dažų spalvas skaitykite Sadolin.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *