Profesionalūs plaukų dažai: kaip išsirinkti?

profesionalūs plaukų dažai
Photo by John Diez on Pexels.com

Kiekvienos moters puošmena yra jos plaukai, dėl to reikia jais rūpintis ir pasirinkti tinkamiausias priemones. Šiais laikais daugelis moterų negali gyventi be dažytų plaukų, dėl to joms reikalingi profesionalūs plaukų dažai. Vieni plaukus dažo dėl mados, kiti – norėdami paslėpti žilus plaukus. Parduotuvėse galima rinktis iš daugybės plaukų dažų, tačiau yra kur kas daugiau rūšių ir gamintojų. Taigi kokius pasirinkti?

Kokius plaukų dažus pasirinkti?

Plaukų dažus reikia rinktis pagal tai, kokio galutinio rezultato norite. Jei plaukai trapūs, slenkantys ar papilkėję – juk būtent tada dažniausiai norisi juos pagražinti. Todėl plaukų tausojimas dažant yra labai svarbus. Kadangi plaukų dažai yra viena agresyviausių kosmetikos priemonių, juos reikėtų rinktis ypač atsakingai. Yra du pagrindiniai plaukų dažų tipai: natūralūs (augaliniai) ir permanentiniai (ilgalaikiai) plaukų dažai. Draugiškiausi plaukams dažai yra augaliniai dažai, tačiau jie neįsiskverbs į plaukus, jie ne tik retai nudažo žilus plaukus, bet ir dažnai nudažo ne tokia spalva, kokios tikimasi. Nuolatiniai plaukų dažai nudažo plaukus iš vidaus, todėl jie neišsiplauna ir puikiai tinka žiliems plaukams paslėpti. Amoniakas dažniausiai naudojamas plaukų dažuose, kad dažytų plauko vidų. Tačiau ši šiurkšti medžiaga gali pažeisti plaukų paviršių, sukeldama poras, šiurkštumą, drėgmės praradimą ir blankią išvaizdą. Amoniakas gali dirginti galvos odą ir gali sukelti alergiją.

Kurie dažai bus tinkamiausi jūsų plaukams?

Plaukų dažų pasirinkimas tikrai yra platus, daug spalvų ir skirtingų įmonių, tačiau nesunku atskirti plaukų dažus, kuomet jie toksiški: jei gamintojai teigia, kad visiškai nudažys žilus plaukus, dažai nėra natūralūs. Norėdami patikrinti, pažiūrėkite į sudedamąsias dalis: peroksido buvimas dažuose reiškia nenatūralumą. Ant nuolatinių plaukų dažų pakuotės turi būti įspėjimas apie alergiją. Deja, ne visi gamintojai ir platintojai to laikosi. Todėl gali tekti ieškoti šių įspėjimų kitomis kalbomis ant originalios pakuotės.

Išsirinkti ekologiškesnį ir saugesnį variantą gali būti sunku, nes reikės ieškoti. Tačiau svarbiausia yra pasirinkti profesionalias priemones, kad būtų padaryta kiek įmanoma mažiau žalos. Svarbiausia, įsitikinkite, kad plaukų dažuose nėra amoniako. Tada yra daugiau kenksmingų cheminių medžiagų. Bet neskaityk šūkio, skaityk kompoziciją (INCI). Kaip ir visose kosmetikos priemonėse, nesunku supainioti „natūralią (arba ekologišką) kosmetiką“ su „kosmetika, kurioje yra natūralių (ekologiškų) ingredientų“. Rinkitės atsakingai, kad jūsų plaukai nenukentėtų, jei norite, kad plaukai išliktų sveiki, rinkitės profesionalias priemones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Antkapių kismas: nuo tradicijos iki modernumo

Religijos suvokimas visuomenėje kinta. Tai yra visiškai normalu. Visgi, nepriklausomai nuo to, ar žmogus išpažįsta tam tikrą religiją, ar ne, žinoma, kad mirusį žmogų vis tiek norisi palaidoti atitinkamai, kad būtų galima padaryti skoningą atsisveikinimą ir tinkamai parengti vietą, kur ilsėsis jo kūnas. Šiuo metu rinkoje siūlomi antkapiai yra labai įvairūs. Tai didina tikimybę, kad […]

Gertuvės su logotipu: skirtingos jų rūšys ir privalumai verslui

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame aplinkosauga tampa pagrindiniu rūpesčiu, žmonės renkasi ekologiškas alternatyvas. Vienas dažniausių kasdien naudojamų daiktų yra gertuvė. Tačiau ne visos gertuvės yra vienodos. Vienos jų yra ekologiškesnės, o kitos gali būti kenksmingos aplinkai. Be to, gertuvės su logotipu taip pat gali būti galinga įmonių rinkodaros priemonė. Todėl atidžiau apžvelgsime kelis dažniausiai pasitaikančių gertuvių su […]