Prieš žengiant prie altoriaus: vestuviniai žiedai, suknelės, programa ir kiti svarbūs veiksniai

Ką tik ant jūsų piršto suspindo sužadėtuvių žiedas? Jaučiatės taip, lyg skraidytumėte padebesiais? Visas jūsų gyvenimas atrodo akimirksniu nusidažė vaivorykštės spalvomis? Jūs nebežinote, kur dėtis ir nebetveriate savame kailyje, kaip laukiate tos nuostabiausios akimirkos, kuomet su savo mylimuoju žengsite prie altoriaus? Jei taip, tuomet akivaizdu, kad jūs vestuves laikote pačia gražiausia gyvenimo švente, kuri privalo būti nepamirštama ir tobula.

Būtent todėl vestuvių planavimas turėtų būti labai atsakingas ir apgalvotas – tinkamai sustyguotas ir pasvertas. Trumpiau tariant, siekiant surengti tobulas vestuves, svarbia tampa absoliučiai kiekviena detalė, nepaisant to apie ką bekalbėtume. Todėl pastaruoju metu vis daugiau būsimų vestuvininkų nevengia pasinaudoti vestuvių planuotojų teikiamomis paslaugomis. Kita vertus, kiekvienų vestuvininkų lūkesčiai skiriasi, todėl nieko keisto, jei jūs neplanuojate kreiptis į vestuvių planuotojus. Tokiu atveju reikia pasiraitoti rankoves ir kibti į darbą, kurio bus pakankamai daug.

Vestuvių planavimas visuomet prasideda nuo vizijos sukūrimo

Kaip ir bet kuris projektas (visiškai nesusijęs su vestuvėmis) prasideda nuo vizijos, taip ir kiekvienos vestuvės turėtų prasidėti būtent nuo to. Prieš pradėdami jūs turite žinoti, ką norėsite pasiekti. Jei jūs neturėsite jokios idėjos, tuomet nėra ko abejoti, kad jums bus daug sudėtingiau judėti pirmyn ir įgyvendinti visus svarbiausius darbus.

Tačiau jei jūs iš anksto nuspręsite, kokių vestuvių jūs labiausiai norėsite, galėsite daug paprasčiau visą tai įsivaizduoti ir perteikti ant balto popieriaus lapo, tinkamai sustyguojant visus svarbiausius darbus ir numatant pačias būtiniausias užduotis. Kita vertus, šis darbas turi būti atliekamas labai apgalvotai, kartu nepamirštant ir savo biudžeto.

Vestuvių biudžetas, kurį jūs planuojate skirti savo gražiausiai šventei

Kaip jau supratote, be vestuvių biudžeto suformavimo taip pat neturėtumėte judėti pirmyn. Pastebima, kad nemaža dalis būsimų vestuvininkų daro vieną ir tą pačią klaidą, visiškai pamiršdami apie savo būsimų vestuvių biudžetą. Tačiau jei jūs iš anksto nenustatysite biudžeto, kurį planuojate skirti savo vestuvių organizavimui, organizaciniame procese galėsite priimti pernelyg daug neteisingų sprendimų, kartu veltui iššvaistant begalę savo laiko.

Tai taip pat galėtų nulemti ir labai daug nesusipratimų, kadangi jei jūs pradėsite planuoti vestuves galvodami apie pernelyg prabangius ir prašmatnius sprendimus, o jūsų tikrasis biudžetas bus pakankamai nedidelis, galiausiai susidursite su didžiuliu nusivylimu. Jau nekalbant apie tai, kad iki tol būsite skyrę labai daug dėmesio, laiko ir pastangų. Tai reiškia, kad visa tai bus veltui.

Kai formuojate savo vestuvių biudžetą, jūs turite apgalvoti labai daug skirtingų detalių, nepamirštant įtraukti tiek šventės vietos nuomos, tiek ir vestuvinių žiedų, vestuvinės suknelės, muzikantų, vestuvių vedėjų ar bet kurių kitų paslaugų teikėjų taikomų įkainių. Jei jūsų vestuvės bus pakankamai didelės, tuomet visiškai suprantama, kad didžioji dalis darbų turės būti patikėti profesionalams. Jokiu būdu neturėtumėte jų patikėti savo draugams ar giminaičiams, tokiu būdu siekdami kur kas daugiau sutaupyti ir sumažinti savo vestuvinį biudžetą. Visų svarbiausia, kad jūsų vestuvės būtų tobulos ir nepamirštamos, todėl neleiskite sau taupyti ten, kur to daryti niekuomet nerekomenduojama.

Tačiau vėlgi, jei biudžetas yra pakankamai ribotas, o jūsų lūkesčiai yra labai dideli, neabejotinai susidursite su didele dilema ir bandysite tai išspręsti. Kai kurie būsimi vestuvininkai tokiose situacijose kreipiasi į kreditorius ir prašo vartojamosios paskolos, kurios pagalba galėtų padengti savo vestuvių organizavimui tenkančias išlaidas. Tačiau prieš priimdami tokį sprendimą, jūs turėtumėte labai gerai pagalvoti ar tai daryti yra verta. Jei jūs kreipsitės dėl didelės vertės paskolos, kreditoriams įsipareigosite daugybei metų. Tuo tarpu jūsų vestuvės vyks tik vieną ar kelias dienas. Taigi, turite elgtis atsakingai ir apgalvotai.

Jei galiausiai nuspręsite, kad paskolos savo vestuvių organizavimui jūs nesate linkę imti, tuomet vėl peržvelkite savo sudarytą vestuvių planą ir pasistenkite suprasti, ko galėtumėte atsisakyti neaukodami savo būsimų vestuvių kokybės. Pavyzdžiui, jei jūs pasirūpinsite originaliais vestuviniais žiedais, būsite užsakę vestuvinės suknelės siuvimo paslaugas ir pasirinksite vestuvių šventės vietą, nemenką dalį svarbių darbų jau būsite išsprendę. Tuomet atsižvelgdami į savo numatytą viziją ir pagrindinius lūkesčius, galėsite pakoreguoti ir savo sudarytą vestuvių planą.

Vestuviniai žiedai, kurie yra pagrindinė kiekvienų vestuvių detalė

Kaip jau turbūt supratote, įprastai būsimi vestuvininkai vestuvinių žiedų pasirinkimui skiria patį didžiausią dėmesį ir daugiausiai laiko. Todėl labai tikėtina, kad tą patį norėsite padaryti ir jūs. Kaip bebūtų, tai tikrai nebus neteisingas sprendimas. Kadangi vestuviniai žiedai yra pats svarbiausias kiekvienų vestuvių atributas, visiškai suprantama, kad jo pasirinkimui reikia skirti daug dėmesio. Tačiau šiuo atveju kiekvieni būsimi vestuvininkai turi keletą pasirinkimų.

Kai kurie žmonės nusprendžia vestuvinius žiedus įsigyti iš jau pagamintų vestuvinių žiedų asortimento, kurį jie randa juvelyrinių dirbinių parduotuvėse. Ir tai tikrai nėra neteisingas pasirinkimas, tačiau tokiu atveju reikia suprasti, kad jums gali nepavykti surasti išskirtinai jūsų lūkesčius atitinkančių vestuvinių žiedų (jei jūsų keliami reikalavimai yra labai išskirtiniai). Tačiau vėlgi, tai tikrai nėra didelė problema, kadangi visuomet galima kreiptis į juvelyrus, kurie pagamintų vestuvinius žiedus pagal jūsų užsakymą.

Ir nors tokiu atveju vestuvinių žiedų gamybos procesas užtruktų ilgiau, galutinis rezultatas galėtų būti tobulai atitinkantis jūsų skonį ir lūkesčius. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad renkantis vestuvinius žiedus pravartu atsižvelgti į tai, kokios yra šiuolaikinės vestuvinių žiedų tendencijos, kurios keičiasi kiekvienais metais. Tai galima padaryti tiek naudojantis internetu, tiek ir kreipiantis į juvelyrines parduotuves bei profesionalius juvelyrus.

Žinoma, šiandien vestuviniai žiedai gali būti pasirinkti kur kas lengviau nei anksčiau, kadangi dabar kiekvienas žmogus gali be vargo pasinaudoti internetu. Pavyzdžiui, Ekolje.lt – originalios juvelyrikos parduotuvė internete savo klientams gali pasiūlyti labai platų vestuvinių žiedų ir kitų juvelyrinių dirbinių asortimentą. Be to, šioje parduotuvėje taip pat yra siūlomos ir juvelyrinių dirbinių gamybos paslaugos, o tai reiškia, kad jei jūs norite originalių vestuvinių žiedų jūsų laukiančioms vestuvėms, galite pateikti savo užsakymą, kuris bus įgyvendintas būtent taip, kaip jūs to tikitės.

Taip pat naudodamiesi internetu jūs galite išspręsti ir daugybę kitų su vestuviniais žiedais ir jų pasirinkimu susijusių klausimų, todėl tuomet, kai ieškote vestuvinių žiedų, niekuomet nepamirškite pasinaudoti internetu.

Vestuvinė suknelė ir šiuolaikinės vestuvių mados

Suprantama, kad rūpinantis vestuviniais žiedais, taip pat reikėtų pasirūpinti ir nuotakos suknele. Tai yra vienas iš pačių svarbiausių vestuvinių atributų. Be abejo, šiomis dienomis kai kurios būsimos nuotakos vadovaujasi pakankamai šiuolaikišku ir išskirtiniu požiūriu, todėl į vestuvines sukneles žvelgia pakankamai „moderniai“, nemanydamos, jog tai yra labai svarbus vestuvių atributas (tai lemia, kad kai kuriais atvejais nėra dėvimos vestuvinės suknelės arba pasirenkami labai neįprasti vestuvinių suknelių modeliai). Kaip bebūtų, jei jūs norite savo vestuvių ceremonijos ir tolimesnės šventės metu dėvėti tobulą vestuvinę suknelę, turite šio klausimo sprendimui skirti pakankamai daug dėmesio ir laiko.

Norint, kad visą tai padaryti jums būtų bent šiek tiek lengviau, pirmiausia turėtumėte pagalvoti apie savo skonį, t.y. tai, kas jums atrodytų tinkamiausia ir gražiausia. Juk akivaizdu, kad kiekviena būsima nuotaka turi išskirtinį skonį ir kelia nevienodus reikalavimus. Todėl jei jūs pagalvosite apie savo lūkesčius, jums turėtų būti lengviau pasirinkti.

Taip pat turėtumėte pasidomėti ir šiuolaikinėmis vestuvių madomis. Tai šiandien labai paprasta padaryti interneto pagalba. Žinoma, tokiu atveju jūs turėtumėte orientuotis į pačius žinomiausius informacinius portalus, kuriuose yra publikuojama šios srities specialistų informacija, susijusi su šiuolaikinėmis vestuvių tendencijomis.

Bet kuriuo atveju, jums taip pat labai svarbu pasirinkti ir vestuvių saloną arba patyrusius vestuvinių suknelių siuvėjus/dizainerius, kurie specializuojasi šioje srityje ir gali jums pasiūlyti labai profesionalias ir kokybiškas vestuvinių suknelių siuvimo paslaugas. Tai užtikrintų, kad jūsų vestuvinė suknelė būtų nepriekaištinga ir tobula.

Kaip išspręsti kitus jūsų vestuvėms svarbius klausimus

Kai būsimi vestuvininkai yra išsprendę vestuvinių žiedų ir vestuvinės suknelės pasirinkimo klausimus, ateina metas pasirūpinti ir kitomis svarbiomis užduotimis. Dėl šios priežasties ir yra reikalingas jau minėtas vestuvių planas, kuriuo vadovaujantis galima kur kas lengviau suplanuoti savo būsimą gražiausią gyvenimo šventę.

  • Vestuvių šventės vietos pasirinkimas. Svarbu, kad jūsų pasirinkta vestuvių šventės vieta atitiktų jūsų numatytus lūkesčius. Kuo daugiau žmonių dalyvaus vestuvėse, tuose erdvesnės vestuvių šventės vietos jums reikės. Be abejo, kai vestuvės organizuojamos vasarą, įprastai pasirinkimas būna platesnis, nes tuomet įprastai dalis vestuvių šventės vyksta po atviru dangumi.
  • Vestuvių tematikos nustatymas. Aktualu numatyti ir vestuvių tematiką, kadangi tokiu atveju tampa kur kas lengviau suplanuoti savo vestuvių šventę būtent taip, kad ji būtų labai harmoninga ir jauki.
  • Vestuvių programos sukūrimas. Jei norite, kad kiekvienas jūsų vestuvių šventės dalyvis būtų patenkintas jūsų švente ir nesijaustų pamirštas, visiškai suprantama, kad jums reikia nemažai dėmesio ir laiko skirti vestuvių programos sukūrimui. Žinoma, šios užduoties sprendimą jūs galite patikėti profesionalams. Tai leistų jums išvengti bet kokių papildomų sunkumų ir nepatogumų.
  • Vestuvėse dalyvausiančių svečių sąrašo sudarymas. Be abejo, šis klausimas taip pat yra vienas iš pirmųjų ir nuo jo labai tiesiogiai priklauso daugybė kitų sprendimų. Todėl nepamirškite, kad jums reikės sudaryti ir savo būsimose vestuvėse dalyvausiančių žmonių sąrašą.
  • Vestuvių vedėjų pasirinkimas. Jokiu būdu savo vestuvių šventės vedimo nepatikėkite mėgėjams ar juolab – savo draugams arba giminaičiams. Šis klausimas turi būti išspręstas profesionalių vestuvių vedėjų, kurie yra dalyvavę ne vienose vestuvėse ir puikiai žino, kaip reikėtų tinkamai atlikti šį darbą.
  • Vestuvių muzikantų paieškos. Būtinai apgalvokite ir savo vestuvių šventės muzikinę atmosferą. Vestuvės be muzikos – tai ne vestuvės. Todėl nuspręskite, kas rūpintis muzika – vestuvių muzikantai, profesionalūs dainininkai ar didžėjai. Pasirinkimas yra pakankamai platus ir įvairus, todėl jums neturėtų būti sudėtinga pasirinkti.
  • Vaišės, gėrimai ir dekoracijos. Nepalikite savo vestuvių šventės svečių alkanų ar besijaučiančių pakankamai nekomfortiškai. Todėl jums būtina pasirūpinti, kad jūsų vestuvių šventėje būtų siūloma pakankamai vaišių ir gėrimų. Be to, vestuvių šventės vieta turėtų būti labai profesionaliai dekoruota.
  • Vestuvių šventei skirti baltai. Jei jūs dalį vestuvių šventės organizuosite gryname ore, turėtumėte pasirūpinti ir lauko baldais, kurie būtų tinkamai pritaikyti vestuvių šventei. Visų svarbiausia, kad jie būtų pakankamai komfortiški ir padedantis jūsų vestuvių svečiams jaustis patogiai.
  • Vestuvių fotografų pasirinkimas. Būtinai pasirinkite profesionalius ir labai patyrusius vestuvių fotografus, kurie per savo darbo praktiką būtų įgyvendinę ne vieną projektą ir galėtų su jumis pasidalinti savo iki tol atliktų darbų pavyzdžiais.

 

Susiję straipsniai:

Kilimų ir baldų valymo paslaugos Vilniuje

Jūsų baldai greičiausiai bus viena didžiausių jūsų investicijų, todėl būtų labai prasminga investuoti tiek pat dėmesio ir pastangų jų profesionaliai priežiūrai, kiek skiriate savo automobiliui ar būstui. Tinkamai prižiūrint baldų apmušalus galima gerokai prailginti jų tarnavimo laiką. Tiek kilimai, tiek minkštų baldų apmušalai lengvai sugeria daugybę nešvarumų – maisto dalelių, dulkių, gyvūnų plaukų ir daugybę […]

Apatinio trikotažo priežiūra – ką turime žinoti?

Apatiniam trikotažui reikia skirti daugiau dėmesio, negu viršutiniams drabužiams. Apatinių skalbimui naudoti specialias plovimo priemones, jie neskalbiami su kitais  drabužiais. Apatiniai dažniausiai skalbiami pagal spalvas, norint išsaugoti jų spalvą, reikia juodus ir baltus atskirti nuo spalvotų. Ant gaminių etikėčių būna nurodyta kokioje temperatūroje ir  kaip tinkamai skalbti apatinius rūbelius. Jeigu nusipirkote dėvėtus apatinius, juos būtina […]