Populiarios sporto šakos Lietuvoje ir gyventojų požiūris į sportą

Ar domitės sporto pasauliu? Ar turite vieną ar kelias jums ypač patinkančias sporto šakas? Kaip bebūtų, labai dažnai į šiuos klausimus yra pateikiamas panašus atsakymas. Nemenka dalis mūsų šalies gyventojų mėgstamiausiomis sporto šakomis įvardina krepšinį ir futbolą. Tai statistiškai yra pačios populiariausios sporto šakos Lietuvoje. Kita vertus, tai tikrai nėra vienintelės sporto šakos, kurias mėgsta mūsų šalies gyventojai, todėl, kai yra kalbama apie populiarias sporto šakas Lietuvoje, taip pat turėtų būti kalbama ir apie žmonių požiūrį į sportą.

Kodėl vienos sporto šakos yra populiaresnės už kitas

Šis klausimas kyla daugeliui žmonių (ypač tiems, kurie tik pradeda domėtis tam tikromis sporto šakomis), tačiau atsakymas į jį iš tikrųjų yra pakankamai paprastas ir nesudėtingas. Įprastai didžiausio populiarumo sulaukiančios sporto šakos yra būtent tos, kuriose mūsų šalie sportininkams sekasi geriausiai ir kuriose mūsų šalies komandos yra puikiai žinomos tarptautiniu mastu. Tai reiškia, kad didžiulio populiarumo sporto šakoms suteikia ne kitas kita, o puikūs pasirodymai nacionalinėse ir tarptautinėse arenose.

Kita vertus, vėlgi, jei lygintume krepšinio ir futbolo populiarumą Lietuvoje, taip pat galėtume pastebėti labai didelį skirtumą. Nors tai yra dvi populiariausios sporto šakos mūsų šalyje, futbolo populiarumas nė iš tolo neprilygsta krepšiniui. Žinoma, taip buvo tikrai ne visuomet (nors nemenka dalis mūsų šalies gyventojų to nežino arba apie tai yra tiesiog pamiršę). Anuomet (sovietmečiu) futbolo populiarumas mūsų šalyje buvo labai didelis (nepalyginamai didesnis nei šiandien). Tam labai didelės įtakos turėjo ir Futbolo federacija, kuri buvo ypač aktyvi ir iniciatyvi. Kaip bebūtų, laikai ir situacija keitėsi. Kai Federacijoje atsirado įvairių vidinių problemų, buvęs aktyvumas sumažėjo ir svarbiems darbams nebebuvo skiriama tiek daug dėmesio, todėl pamažu futbolas iš savo populiarumo viršūnės ėmė kristi žemyn.

Tuo tarpu lygiagrečiai mūsų šalies krepšininkai skynė pergales krepšinį žaisdami Sovietų Sąjungoje. Be to, dalis lietuvių išplaukė ir į tarptautinius vandenis, kur tapo labai gerai žinomi visame pasaulyje. Tarp tokių krepšininkų būtina paminėti A. Sabonį, Ž. Ilgauską, Š. Marčiulionį ir kitus puikiai pasižymėjusius krepšininkus, kurių vardai ir pavardės yra nuolatos linksniuojamos ir iki šiol.

Tuo tarpu populiarėjant krepšiniui, Lietuvoje bėgant metams atsirado dar daugiau puikių ir perspektyvių krepšininkų, kurie neliko nepastebėti nei Lietuvos krepšinio arenose, nei visame pasaulyje. Šiandien galime skaičiuoti jau ne vieną lietuvį, kuris aktyviai žaidžia NBA aukščiausiu lygiu, reguliariai skinant pergales ir reikšmingai prisidedant prie laimėjimų.

Kokios sporto šakos ima labiau populiarėti

Žinoma, kaip jau buvo minėta, krepšinis ir futbolas nėra vienintelės sporto šakos, kurios yra mėgstamos mūsų šalies gyventojų. Be to, jau turbūt supratote, kad didesni ir reikšmingesni laimėjimai paskatina žmones daugiau pasidomėti viena ar kita sporto šaka, kartu imant jas labiau pamėgti. Todėl, jei kalbėtume apie sporto šakas, kurios taip pat ima palaipsniui sulaukti vis didesnio vartotojų dėmesio bei populiarumo, neabejotinai vertėtų paminėti tokias sporto šakas kaip plaukimas, boksas, trikovė, penkiakovė, disko metimas, lauko tenisas ir kitos sporto šakos.

Net jei jūs pernelyg daug nesidomite sportu, neabejotinai galėtumėte įvardinti ne vieną mūsų šalies sportininką, kuris minėtose sporto šakose atstovauja Lietuvą visame pasaulyje. O tai reiškia, kad tokie sportininkai yra puikiai žinomi ir labai gerai atpažįstami net tiems žmonėms, kurie neturėjo ir neturi nieko bendro su sporto pasauliu.

Šiandien sporto naujienas pasiekti yra lengviau

Taip pat didelės įtakos sporto populiarumui turėjo ir internetas. Kadangi šiandien sporto naujienas galima pasiekti vos kelių mygtukų paspaudimu, kiekvienas žmogus apie jam patinkančią sporto šaką gali akimirksniu sužinoti visas svarbiausias naujienas. Sporto tematikos portalų šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė, pvz., Topsport naujienos ar kt. Todėl nepaisant to, kur žmogus, kuris domisi sportu gyvena, jis gali be jokio vargo ir visiškai nemokamai pačiu laiku gauti aktualiausią sporto informaciją, sekti jam patinkančių sporto komandų pasiekiamus rezultatus ir netgi internetu stebėti vykstančias sporto varžybas gyvai.

Šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir skelbimas neatlygintinai.

Susiję straipsniai:

Tribulus papildų privalumai įvairiose sporto šakose

Tribulus papildai, gaunami iš Tribulus terrestris augalo, sulaukė dėmesio dėl galimos naudos gerinant sportinę veiklą ir bendrą savijautą. Dėl adaptogeninių savybių ir galimo poveikio hormonų pusiausvyrai Tribulus papildai turi privalumų įvairiose sporto šakose, tenkinant įvairius sportininkų poreikius. Plačiau: Fen

Jogos treniruočių kilimėliai

Joga – protą, kūną ir dvasią harmonizuojanti praktika – dažnai prasideda nuo paprasto, bet labai svarbaus elemento – jogos treniruočių kilimėlio. Šie kilimėliai ne tik suteikia patogų paviršių praktikuojantiesiems, bet ir yra visos jogos patirties pagrindas, užtikrinantis stabilumą, atramą ir ryšį su dvasine praktikos esme. Daugiau: https://easysport.lt/treniruociu-jogos-kilimeliai/