Popiežiaus vizitas suvienijo vilniečius

popiežius

popiežius

Rugsėjo 22 – 23 dienomis į Lietuvą vizito atvyko popiežius Pranciškus. Toks vizitas įvyko jau antrą kartą. Prieš 25 metus Lietuvą buvo aplankęs popiežius Jonas Paulius II. Be abejonės, toks vizitas subūrė didelę minią Vilniaus miesto gyventojų ir svečių. Mieste buvo pakeistas eismas, kai kurios gatvės laikinai uždarytos, o apsauga čia buvo pačio aukščiausio lygio.

Tikinčiam jaunimui ir vyresnės kartos žmonėms šis renginys paliko įspūdį visam gyvenimui. Juk ne kasdien galime dalyvauti bendrose mišiose, į kurias susirenka tūkstančiai tikinčiųjų.

Popiežius Pranciškus lankėsi prezidentūroje, arkivyskupijoje, okupacijos kovų muziejuje, KGB rūmuose ir Lukiškių aikštėje. Taip pat apsilankė ir buvusiame Vilniaus gete, kur pagerbė per karą žuvusias holokausto aukas. Taip jau sutapo, kad būtent rugsėjo 23 diena yra paskelbta atminti žydų genocido aukas.

Popiežius Pranciškus neliko abejingas ir per tokį trumpą vizitą daug kur apsilankė. Jis nuolatos ragino tikinčiuosius globoti ir neužmiršti silpnesnių. Tačiau didžiausias jo atliktas darbas vizito metu – suburti tiek daug vilniečių į vieną vietą.

Naujos viltys ir tikėjimas suteikė jėgų apleistiems ir sergantiems gyventi toliau. Šios istorinės dienos dar ilgai išliks kiekvieno vilniečio širdyje ir suteiks stimulo su naujomis jėgomis toliau mėgautis gyvenimu.