Plaukiojimas baidarėmis Europoje

Baidarių nuoma
Baidarių nuoma

Jei esate iš tų žmonių, kurie žiemą neranda ką veikti ir didžiąją laiko dalį praleidžia namuose, tačiau vasarą leidžiasi į visus įmanomus nuotykius, tuomet jums turbūt nesvetimas plaukiojimas baidarėmis. Šis laisvalaikio praleidimo būdas per pastaruosius keletą metų Lietuvoje ypač išpopuliarėjo, tačiau likusioje Europoje baidarių nuoma yra ne ką mažiau populiari. Senajame mūsų žemyne galima atrasti tikrai ekstremalių maršrutų, o taip pat ir tokių, kuriuose atsiveria pasakiški vaizdai. Todėl šiame straipsnyje mes norime apžvelgti aštuonis mūsų nuomone įdomiausių maršrutų baidarėms Europoje.

  1. Graikijos salynai.

Plaukiokite baidarėmis aplink akmenuotas Graikijos salas. Žydra jūra ir smėlėti paplūdimiai yra puikus būdas pažinti nežemyninę Graikiją. Pavargę visuomet galėsite papietauti žvejų kaimeliuose, o tai puikus būdas susipažinti su vietine kultūra.

  1. Amalfi pakrantė Italijoje

Saldus gyvenimas negali būti dar saldesnis, nei matant vulkanines uolienas, terasinius vynuogynus ir žvejų laivus, skrodžiant vandenį savo baidare. Prisišvartuokite prie kranto, išgerkite puodelį kapučino ir paragaukite jūros gerybių, o tuomet tęskite savo kelionę.

  1. Perigord, Prancūzija

Įsimylėkite triufelių, vyno ir sūrio žemę. Dorgonės ir loto upės, įspūdingi fortai, viduramžių kaimeliai, bei dirbami laukai leis jums įsivaizduoti visą Prancūzijos istoriją ir pažinti kiekvieną jos laikotarpį su kiekvienu irklo mostu.

  1. Assyntas, Škotija

Įsimeskite į kuprinę savo lietpaltį, nes Škotija nors ir laukia baidarininkų išskėstomis rankomis, tačiau jūsų taip pat gali laukti ir lietus. Nuostabi laukinė Škotijos gamta ir laukiniai žvėrys tikrai atims jūsų kvapą, kai plauksite upe pro ją.

  1. Centino upė, Kroatija

Iš šios kelionės galite pasiimti visko po truputį, aukštutiniuose regionuose matysite nuostabias daubas, o vėliau jums atsivers nuostabūs kanijonai ir miškingos vietovės. Tuo pačiu galėsite aplankyti upės pakrantėje išsidėsčiusius kaimelius.

  1. Obros upė Lenkijoje

Ši upė siūlo beveik du šimtus kilometrų pradedantiesiems ir šeimoms tinkančios kelionės. Plaukdami pamatysite krištolo skaidrumo ežerus, o taip pat galėsite sustoti istoriniuose miesteliuose ir stovyklauti vakarų Lenkijos upės pakrančių stovyklavietėse.

  1. Šiaurės rytų Grenlandijos nacionalinis parkas

Itin tolimas regionas, kur tik retas yra buvęs tam, kad pasiplaukiotų baidarėmis. Gilūs fiordai, stulbinantys ledynai ir jų viršukalnės bei pakrantėse vaikštančios baltosios meškos yra būtent tai, kas traukia turistus į šią pasakišką vietą.

  1. Orbo upė Prancūzijoje

Atraskite pietinę Prancūziją ir pabėkite nuo apkrautų viduržemio jūros paplūdimių. Tai jums pavyks padaryti plaukiant šimto penkiasdešimties kilometrų orbo upe.

Susiję straipsniai:

Kuo ypatingas Šarm el Šeichas ir kodėl turėtumėte ten atostogauti?

Svarstote apie kelionę į Egiptą ir į akiratį pateko Šarm el Šeichas? Tai nuostabi vieta poilsiui ir pramogoms, bet kiekvieno supratimas apie poilsį gali būti skirtingas, tad pabandykime susipažinti su Šarm el Šeichu ir nuspręsti ar tai vieta, kurioje pailsėsite jūs. Kur yra Šarm el Šeichas? Šarm el Šeichas randasi prie Raudonosios jūros, pačiame Sinajaus […]

Kuras sielai: kokią naudą psichinei sveikatai suteikia plaukimas baidarėmis?

Kai išgirsite sakant, jog plaukimas baidarėmis yra labai naudingas užsiėmimas sielai – žinokite, tai tikrų tikriausia tiesa! Tyrimai įrodė, kad plaukimas baidarėmis suteikia daug emocinio džiaugsmo kiekvienam išbandžiusiam šį laisvalaikio užsiėmimą. Baidarių nuoma – viena populiariausių paslaugų ne tik šiltuoju, bet ir šaltuoju metų laiku. Plaukimas baidarėmis – naudinga vandens sporto rūšis, tinkanti praktiškai kiekvienam […]