GODOS LUKAITĖS PARODA „MANO VIDINIS MIESTAS“ PAMĖNKALNIO GALERIJOJE

Šių metų vasario 9 dieną (ketvirtadienį) 18.00 valandą Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1), atidaroma tapytojos Godos Lukaitės kūrybos paroda „Mano vidinis miestas“. Atidarymo metu muzikuos Austėja Lukaitė (sopranas), Gražina Zalatorienė (fortepijonas), Karolina Baleckaitė (fleita).

Jaunos kūrėjos parodoje eksponuojami urbanistiniai peizažai – vaizdai iš realybėje egzistuojančių apleistų erdvių ir autorės fantazijų pasaulio.

Goda Lukaitė: „Darbuose akcentuojamos apleistos erdvės man – tam tikri atspirties taškai. Jose sulėtėjęs ar beveik sustojęs laiko tempas, o tai –  labai svarbus mano darbų aspektas. Kalbu apie laiko sluoksnius. Kiekvienas turime mėgstamas vietas, kurios svarbiomis tampa ne dėl architektūrinės vertės, o dėl asmeniškumo. Į jas norisi grįžti dėl ten nutikusių įvykių, prisiminimų. Būna, kalbi su žmogumi, o akyse iškyla vaizdinys, tarsi holograma kito įvykio, įvykusio toje pačioje erdvėje prieš keletą metų. Taip susidaro laiko sluoksniai, persipinantys su kitų žmonių laiko sluoksniais. Erdvė įgauna „svorio“.

„Mano vidinis miestas“ – tai tęstinis projektas, šią urbanistinę temą plėtoju jau kelerius metus. Iš pradžių tai buvo socialinė idėja, norėjau atkreipti žmonių dėmesį į apleistas ir pamirštas vietas. Tuomet pradėjau gilintis į laiką, besikuriančius jo sluoksnius. Palaipsniui viskas tapo asmeniška: tose erdvėse radau savo vidinio pasaulio atspindžius, savotiškas įvairių patirčių ir prisiminimų aliuzijas. Šių pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai. Nusitapiau sau erdves, kuriose man gera ir apsigyvenau. Kviečiu apžiūrėti“.

Godos Lukaitės paroda Pamėnkalnio galerijoje vyks iki kovo 4 d.

Parodos lankymas – nemokamas.

Paroda yra Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Rytojaus horizontai“ dalis, skirto palaikyti ir skleisti jauną profesionalią kūrybą Lietuvoje.

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.

Susiję straipsniai:

Kaip išsirinkti tinkamiausią draskyklę savo katei

Katės yra naminiai gyvūnai, kurie puikiai prisitaikė gyventi žmogaus namuose, tačiau jiems reikia draskyklės, kad patenkintų savo prigimtinį poreikį draskyti. Todėl draskyklės ir stovai katėms yra būtini, jei norima suteikti katei galimybę lengviau galąsti savo nagus, palengvinti katės nagų priežiūrą ir kartu sumažinti baldų bei kitų paviršių pažeidimo riziką. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad nėra dviejų […]

Kokia yra pati didžiausia sužadėtuvių žiedų kaina?

Skaičiuoti svetimus pinigus nėra gražu. Bet jei priešais akis atsiduria straipsnis su brangiausiais sužadėtuvių žiedais, smalsu pasidomėti daugiau. Visi žinome, kad pasaulinio lygio žvaigždės gerai gyvena. Jos mėgsta puoštis, dabintis ir mėgsta papuošalus. Deimantai jų – geriausi draugai. Daugelis stebėjosi, kai prieš ketverius metus Chris‘as Zylka‘as įteikė Paris Hilton sužadėtuvių žiedą ir jo vertė rinkoje […]