Trečiadienis , birželio 26 2019
Pagrindinis / Kultūra / Parodą „YAYOI. MARINA. LOUISE. RENE. ZUZANA“

Parodą „YAYOI. MARINA. LOUISE. RENE. ZUZANA“

Maloniai kviečiame Jus į VDA Freskos-mozaikos ir Grafikos katedrų magistrančių: Loretos Kazlauskienės, Monikos Kučiauskaitės, Simonos Kačinskaitės, Agnės Mataitytės, Marijos Klimavičiūtės bendrą parodą „YAYOI. MARINA. LOUISE. RENE. ZUZANA“,  kuri veiks VDA Tekstilės galerijoje ARTIFEX  sausio 24-28 dienomis.

Parodos atidarymas sausio 24 dieną 18.00 valandą.

Marija Klimavičiūtė. Instaliacijos Laukiantiems fragmentas. 2017 m.
Marija Klimavičiūtė. Instaliacijos Laukiantiems fragmentas. 2017 m.

„YAYOI.MARINA.LOUISE.RENE.ZUZANA.“ –  penki menininkai, penki skirtingi personažai su savitomis idėjomis ir jau sukurtais gerai žinomais kūriniais. Kas juos sieja? Tikrai nedaug kas, nebent – pasirinkimas kurti. Jie jau ne kartą pasakojo, kas juos įkvepia, kur slypį jų kūrybos esmė, o šioje parodoje jie susitinka patys tapę įkvėpimu kitiems.

Gilinantis į menininkų: Yayoi Kusamos, Marina Abramovič, Louise Bourgeois, Rene Magritto, Zuzana Pranaitytės kūrybos strategijas, pasaulėžiūrą ir asmeninius išgyvenimus, siekiama sukurti naujas refleksijas tarp žiūrovų ir menininkių, antro kurso VDA magistro studenčių: Loretos Kazlauskienės, Monikos Kučiauskaitės, Simonos Kačinskaitės, Agnės Mataitytės, Marijos Klimavičiūtės.

Parodos erdvė tampa savita susitikimo vieta, akistata, galutiniu rezultatu, kur menininkės pateikia kūrinius – tarsi užfiksuotus dialogus su pasirinktu menininku. Kūriniuose naudojamos visiškai skirtingas medžiagas – nuo tapant naudotų teptukų iki paprasčiausio popieriaus – tarsi dar labiau pabrėžia individualų santykį. Vienuose kūriniuose pasirinkta panaši kūrybos strategija ar jos dalis, kitur pats objektas iškyla kaip jau sukurto esančiojo interpretacija ar užuomina.

Jie vis kitaip užvaldo erdvę, tapdami jau visai naujais savarankiškais objektais. Panašiai kaip pirminė idėja kūrybos procese kelis kartus pakeičia pavidalą, kol įgauna baigtinę formą. Tad dialogas su žymiais menininkais tampa nors ir maža, bet svarbia šios parodos dalimi, tam tikru raktu, atveriančiu gilesnius kūrinių sluoksnius.

Ieva Baublytė

Taip pat skaitykite

Spektaklis visoms poroms „Po 20 metų“

Su savo antrąja pusę skaičiuojate jau ne pirmas metines kartu? Kartais šeimyninis gyvenimas Jums atrodo ...