Papilomų šalinimas Vilniuje: ką svarbu žinoti apie šią procedūrą?

Papilomos – tai minkšti odos dariniai, kurie dažniausiai turi plonas „kojytes“. Nors papilomos dažniausiai nekelia jokio pavojaus, tačiau jos atrodo neestetiškai, be to, gali būti traumuojamos, ir todėl susidarys žaizdelės. Šių odos darinių kilmė siejama su žmogaus papilomos virusu (ŽPV) bei su tam tikromis organizmo būklėmis (pvz., nutukimu ar II tipo cukriniu diabetu), tačiau papilomos neretai atsiranda ir dėl odos trinties (šie dariniai dažnai atsiranda pažastyse, ant kaklo, pažastų ar kirkšnių srityse). Jei svarstote apie galimybę naikinti šiuos odos darinius, galite būti užtikrinti, kad papilomų šalinimas Vilniuje bus atliekamas pačiais pažangiausiais metodais, todėl ateityje ši problema nebevargins.

Kodėl verta rinktis papilomų šalinimo procedūrą?

Šalinti papilomas dažniausiai nusprendžiama ne vien tik dėl estetikos, bet taip pat ir dėl mažesnės darinio traumavimo rizikos. Papilomos gana dažnai atsiranda tokiose vietose, kurios yra veikiamos trinties, todėl šie odos dariniai gali būti lengvai traumuojami. Pavyzdžiui, jei turite papilomą ant kaklo, ją galite užkabinti grandinėle, o dėl stipraus pažeidimo į žaizdą gali įsimesti infekcija. Kad taip nenutiktų ir nereikėtų baimintis dėl galimo papilomos traumavimo, vertėtų pasikonsultuoti dėl šių darinių šalinimo ir pasirinkti tinkamiausią metodą.

Kokiais būdais gali būti šalinamos papilomos?

Papilomų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas skirtingais metodais – kiekvienas jų turi savų privalumų bei trūkumų:

  • Chirurginis šalinimas: tai yra vienas efektyviausių būdų panaikinti papilomas. Ši procedūra yra atliekama vietinėje nejautroje skalpeliu arba chirurginiu peiliu. Taikant šią procedūrą, pasiekiamas greitas rezultatas, be to, tikimybė, kad ateityje papilomos atsinaujins, tampa gerokai mažesnė. Vis dėlto, po atlikto chirurginio šalinimo oda gyja ilgiau ir gali likti randų.
  • Krioterapija: šios procedūros metu papilomos šaldomos skystu azotu, kuris sunaikina darinio ląsteles. Tai yra mažai invazinė procedūra, po kurios oda gyja labai greitai. Vis dėlto, toks papilomų šalinimo metodas turi ir trūkumų – gali prireikti kelių seansų, kol papilomos bus panaikintos, be to, ant odos gali likti dėmių.
  • Lazerinis šalinimas: papilomos naikinamos fokusuotais intensyviais šviesos spinduliais. Tai padeda greitai ir tiksliai atlikti papilomų šalinimą, oda gyja greitai, o randai dažniausiai būna nepastebimi. Nors tai yra tikrai efektyvus papilomų šalinimo būdas, tačiau jis gali būti brangokas (papilomų šalinimui reikalinga speciali įranga).
  • Elektrokoaguliacija: papilomos audinys yra naikinamas elektrokoaguliatoriaus skleidžiama elektros srove. Tokiu būdu papilomos yra naikinamos itin efektyviai, tačiau procedūra gali būti skausminga, o gijimo laikotarpis – ilgesnis.

Kaip tinkamai prižiūrėti odą po papilomų šalinimo?

Odos priežiūra po atliktos procedūros gali kiek skirtis (tai priklausys nuo pasirinkto šalinimo būdo), tačiau įprastai reikia vadovautis šiomis rekomendacijomis:

  • Tinkamai prižiūrėkite žaizdas: jei laikysitės gydytojo nurodymų ir tinkamai prižiūrėsite žaizdas, tai padės išvengti infekcijų bei kitų galimų komplikacijų. Gali būti rekomenduojama naudoti antiseptikus, kurie mažina infekcijų riziką ir spartina gijimo procesą.
  • Netrinkite ir nedirginkite žaizdų: svarbu nesikasyti ir kitaip nedirginti žaizdų, nes tai padės išvengti galimų komplikacijų. Gijimo metu geriausia dėvėti laisvesnius drabužius.
  • Venkite tiesioginių saulės spindulių: jei buvo atlikta lazerinė procedūra, po jos ypač svarbu saugoti odą nuo tiesioginių saulės spindulių, nes tai gali sukelti odos pigmentacijos pokyčius ar kitus pakitimus. Po procedūros rekomenduojama naudoti apsauginį kremą nuo saulės su aukštu SPF rodikliu.
  • Pastebėjus įtartinus simptomus svarbu kreiptis į gydytoją: jei pastebėsite tam tikrus simptomus (bus juntamas skausmas, oda pradės šlapiuoti, ir t.t.), būtina kreiptis į gydytoją, nes tai gali išduoti apie odos infekcijas.

Papilomų prevencija

Natūralu, kad pašalinus papilomas norėtųsi, kad jų daugiau neatsirastų, todėl gali praversti šie patarimai:

  • Vakcinacija: rekomenduojama pasiskiepyti nuo ŽPV, nes papilomų atsiradimas siejamas su šiuo virusu;
  • Odos apsauga: venkite odos pažeidimų, nes per juos virusas lengviau patenka į organizmą;
  • Imuninės sistemos stiprinimas: pasirūpinkite subalansuota mityba ir tinkamu miego režimu, venkite streso ir pakankamai dėmesio skirkite fiziniam aktyvumui;
  • Venkite odos trinties: pernelyg ankšti drabužiai gali sukelti odos dirginimą, todėl šiose vietose gali atsirasti papilomų.

Jei vis dėlto ant odos atsirastų šių darinių, papilomų šalinimas Vilniuje bus atliekamas greitai ir neskausmingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Kodėl Lietuvoje taip mėgiami Garmin laikrodžiai?

Pastaraisiais metais Lietuvoje pastebimas vis didėjantis išmaniųjų laikrodžių populiarumas. Ir nors rinkoje yra daugybė skirtingų gamintojų, vienas vardas išsiskiria – Garmin. Kodėl gi šie laikrodžiai taip mėgstami mūsų šalyje? Ar tai tik mados reikalas, ar slypi kažkas daugiau? Šiame straipsnyje panagrinėsime priežastis, kodėl Garmin laikrodžiai tapo tokie populiarūs Lietuvoje. Sunku būtų nepastebėti, kad vis daugiau […]

Kelionės į Egiptą: ką veikti šeimoms su vaikais?

Egiptas – tai šalis, kurioje gausu ne tik istorijos, bet ir pramogų, puikiai tinkančių visai šeimai. Čia rasite ne tik žymiųjų piramidžių ar šventyklų, bet ir daugybę veiklų, kurios sudomins vaikus bei suteiks jiems nepamirštamų įspūdžių. Jei planuojate kelionę į Egiptą su šeima, štai keletas idėjų, ką verta nuveikti šioje šalyje. Pramogos prie Raudonosios jūros […]