Metinė Vilniaus tapytojų paroda “AR(T)CHYVAS”

Šių metų balandžio 28 dieną (antradienį), 17.00 valandą, LDS galerijoje arka (adresas Aušros Vartų g. 7, LT-01304 Vilnius) Metinė Vilniaus tapytojų paroda “AR(T)CHYVAS”.

Lietuvos dailininkų sąjungos kasmetinė tapybos paroda tradiciškai rengiama „Arkos“ galerijoje. Joje gali dalyvauti ne tik LDS nariai, bet ir visi profesionalūs menininkai bei vyresnių kursų VDA studentai. Parodos „AR(T)CHYVAS“ idėjos autorius – tapytojas Algimantas Biguzas.

AR(T)CHYVAS – sąlyginis terminas. Jį paaiškinti galima kaip artimą (netolimos praeities) dokumentą ar meninį archyvą (asmeninės kūrybinės patirties). Tai ne muziejinė saugykla, o menine kalba perteikti, prisiminti įvykiai ar dar atmintimi netapusi šiandiena. Šis „archyvas“ yra kuriamas. Menininkų archyvas – per spalvą, formą, unikaliai perteikiami vaizdiniai. Paroda – bandymas prakalbinti šiandieną tapybos kalba.

Metinė Vilniaus tapytojų paroda "AR(T)CHYVAS"
Metinė Vilniaus tapytojų paroda “AR(T)CHYVAS”

Menininkai savo kūriniuose filosofiškai, simboliškai, realistiškai ir kitaip žiūrovams suteikia galimybę pamatyti, pamąstyti kiek kitu, netikėtu „kampu“ ar „rakursu“. Unikalios menininkų patirtys gali tapti universaliomis ar kitos formos žiūrovų „savastimis“. Susitikimai ir išlydėjimai, šypsenos ir ašaros, garsai ir tyla, dangaus ar žemės spalvos, kasdienybės dulkės ir mokslo žvaigždynai sugula į meninius vaizdus. Keičiasi piniginiai ženklai, o tapyba nepraranda savo kultūrinės vertės. Plečiasi jos raiškos stiliai, būdai, medžiagos, technologijos ir kt. priemonės.

Paroda AR(T)CHYVAS susideda iš dviejų dalių: ekspozicijos ir visų parodai pateiktų kūrinių vaizdų archyvo. Darbus padėjo atrinkti specialiai šiai parodai suburta komisija.

Parodai kūrinius pateikė 99 autoriai.

Parodą galėsite pamatyti nuo 2015 metų balandžio 28 dienos iki gegužės 16 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *