Lietuviškos mandalos erdvėje ir plokštumoje

Šių metų gegužės 16 dieną, (šeštadienį) 20.00 valandą, Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (adresu Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks renginys „Lietuviškos mandalos erdvėje ir plokštumoje“, skirtas Etnografinių regionų metams paminėti.

Renginyje svečiuosis tautodailininkė ir sodų rišėja Marija Liugienė, dainuos Vitalija Brazaitienė, kankliuos Vilmantė Lapeikienė. Muziejų nakties renginio lankytojams bus pristatyta Vilniaus etninės kultūros centro išleista knyga „Sodo rėda“, supažindinanti su išskirtiniu lietuvių tautos kultūros paveldu – tradiciniais šiaudiniais sodais, kurie yra ne tik puošmena, bet ir sakralaus pasaulio modelio atspindys.

Lietuviškos mandalos erdvėje ir plokštumoje

Vėliau bus rodomas Algirdo Tarvydo režisuotas dokumentinis filmas „Dangaus sodai“, išsamiai pristatantis šiaudinių sodų simboliką, jų apeiginį pritaikymą ir žymiausius sodų rišėjus Lietuvoje, puoselėjančius ir perduodančius šią savitą lietuvių tautos tradiciją.

Tuo pat metu Vinco Krėvės muziejuje veiks audėjos iš Kaišiadorių krašto Apolionijos Bliujūtės-Venskuvienės rinktinių divonų (lovatiesių) tautiniais raštais paroda „Iš kraičio skrynios…“ Nepraleiskite progos išgirsti ir išvysti, kokias mandalas kūrė mūsų senoliai erdvėje ir plokštumoje!

Renginys nemokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *