Sekmadienis , kovo 24 2019
Pagrindinis / Įvairenybės / Labai įdomūs faktai apie pajamas

Labai įdomūs faktai apie pajamas

Mokesciu apskaita

Su baime laukiate meto, kuomet teks suskaičiuoti savo įsigytą turtą bei sukauptas pajamas per metus? Pajamų deklaravimas gali išgąsdinti tuos, kuriems sunkokai sekasi skaičiuoti, bet net ir to bijoti neverta. Jei nepasitikite savo jėgomis deklaruojant pajamas, leiskite šią užduotį atlikti firmoms, kurie užsiima mokesčių apskaita. O kad jums nebūtų nuobodu laukti, paskaitykite šiuos įdomius faktus apie pajamas iš viso pasaulio.

  1. Šveicarijoje nėra nustatytų piniginių baudų už greičio viršijimą – jų dydis priklauso nuo piliečio pajamų. Vienam šveicarui teko sumokėti beveik ketvirtį milijonų dolerių baudą už viršytą greitį važiuojant ferariu. Pasirodo, nedrausmingas vairuotojas per metus uždirba milijoną dolerių, todėl jam teko sumokėti įspūdingo dydžio baudą.
  2. Nebijokite suklysti pildant pajamų deklaraciją – amerikiečių žurnalas „Money Magazine“ paprašė 50-ies profesionalių finansininkų užpildyti tą pačią pajamų deklaraciją – buvo gauta 50 skirtingų atsakymų! Vadinasi, vieningos formos kaip turi atrodyti teisingai užpildytos deklaracijos, nėra.
  3. Didžiuliais naftos ištekliais galinčiose pasigirti šalyse, tokiose kaip Kuveitas, Kataras ar Bahreinas, pajamų mokesčių tarifas – 0%!
  4. Priešingai yra Norvegijoje, garsėjančioje didžiausių mokesčių ir jų tarifų šalimi. 1974 metais leiboristams ir socialistams panaikinus maksimalų apmokestinimo tarifą (80%) ir jį palikus nenustatytą, 1997 m. didžiausiam laivų statybos akcininkui Hilmar Reksten teko sumokėti net 419% siekiantį pajamų mokestį!
  5. Bene patys sąžiningiausi mokesčių mokėtojai pasaulyje yra švedai. Pajamų slėpimas švedams yra nesuvokiamas dalykas, todėl kiekvienas pilietis atlieka savo pareigą kiekvienais metais užpildydamas ir pristatydamas pajamų deklaraciją. Legendinė Švedijos grupė „Abba“ yra patekusi į didžiausių mokesčių mokėtojų Švedijoje penkiasdešimtuką pralenkdama automobilių gamintoją „Volvo“!
  6. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra mokesčių forma keistu pavadinimu – „1040”, kuri yra viena iš paprasčiausių formų pildant pajamų deklaraciją. Ja naudojasi didžioji dalis amerikiečių. Įdomu yra tai, jog šios paprastutės formos instrukcija yra beveik 200 puslapių!

Gali pasirodyti, kad viskas, kas yra susiję su pajamomis (pvz., pajamų deklaravimas ir tam tikri mokesčiai) yra itin sudėtinga, bet tuo pačiu ir juokinga! Kuomet kalba pakrypsta apie pajamas, nebūkite susiraukęs ir verčiau prisiminkite šiuos faktus – taip jūs priversite nusijuokti net ir didžiausią paniurėlį.

Taip pat skaitykite

Kaip išsirinkti moterišką kuprinę?

Moteriškos kuprinės užkariavo mados pasaulį ir nežada greitai pasitraukti. Visi sutinka, kad jos gražios, funkcionalios ...