Kur geresnės atostogos – Egipte ar Turkijoje?

kelionės

„Google“ įvedus žodį „Egiptas“ pateikiama 1,79 mln. rezultatų. Įrašius „Turkija“ – net 2,16 mln. Akivaizdu, kad šios dvi šalys lietuvius tikrai domina. Tai įrodo ir kelionių tendencijos: į Hurgadą, Antaliją skrendama ne po kartą. O ar galima išskirti, kuri atostogų kryptis geresnė?

Geografija, istorija ir traukos objektai

Turkija ir Egiptas – turistų pamėgti traukos centrai. Geras oras, ištaigingi viešbučiai ir daug kitų priežasčių skatina pasirinkti būtent šias kryptis ir atostogas praleisti saulėtuose kurortuose.

Nepaisant bendro turistinio įvaizdžio, esama ir skirtumų. Egiptas – Afrikoje. Turkijos didžioji dalis yra Azijoje (ir maža dalis Europos žemyne). Egipto valstybinė kalba – arabų. Turkijoje – turkų. O ir istorinis kontekstas atskiria dvi turistų pamėgtas valstybes. Vos paminėjus Egiptą iškyla šios konotacijos: piramidės, faraonai. Prakalbus apie Turkiją atmintin išnyra skaitytų knygų ar istorijos pamokų nuotrupos apie Konstantinopolį, Osmanų imperiją…

Tačiau jums tikriausiai įdomu tai, kas yra dabar ir ką galima pamatyti garsiuosiuose Hurgados bei Antalijos miestuose.

Kelios rekomendacijos, ką aplankyti Egipte (Hurgadoje):

  • Šokančius, gyvybingus fontanus, kurie turistams atrodo lyg meno kūriniai.
  • Jūrų biologijos muziejų (Marine Biology Museum). Apsilankius atsiskleidžia nepaprastas vandenų pasaulis. Būtų per maža pasakyti, jog tai įspūdinga.
  • Kelionių agentūros negaili pagyrų Giftūno salai. Ten nusigaunama kateriu ir… mėgaujamasi, mėgaujamasi, mėgaujamasi… Nepaprastai (tiesiog neįtikėtinai) skaidrus vanduo, smėlio paplūdimys su skėčiais nuo saulės – visa tai užburia. Pabuvoję visi kaip vienas tvirtina: „Tikras rojus.“

Kelios rekomendacijos, ką aplankyti Turkijoje (Antalijoje):

  • Verta susipažinti su senovinio miesto Termessos liekanomis. Tai didingų dėmenų – gamtos ir istorijos, kalnų ir civilizacijos – susiliejimas. Tikras džiaugsmas, jei domitės istorija ar ieškote įspūdingų kadrų.
  • Ar norėtumėte pabūti Guliverio kailyje? Užsukite į miniatiūrų muziejų Antalijoje. Visos įspūdingų pastatų kopijos itin preciziškos. Nebrangus apsilankymas pripažintame muziejuje nepaliks abejingų!
  • Kur būnant mieste atsipūsti nuo šurmulio? Ogi Karaalioglu parke! Vaizdas iš jame esančių apžvalgos aikštelių tiesiog pasakiškas…

Kelionės su šeima ir skonių paieškos

Planuojantiems keliauti su vaikais. Tarptautiniai kelionių organizatoriai pastebi, kad abi kryptys tinkamos keliauti su vaikais. Tačiau panašu, kad šiuo požiūriu Turkija yra žingsneliu priekyje. Daugelyje viešbučių atsižvelgta ne tik į suaugusiųjų, bet ir į vaikų poreikius – siūlomi ne tik specialūs meniu, bet ir tokios pramogos kaip vaikiški baseinai, žaidimų kambariai. O kai kuriuose viešbučiuose vaikams iki 15 metų apgyvendinimas nieko nekainuoja. Tiesa, keliaujant su šeima derėtų planuoti iš anksto, mat moksleivių atostogų metu paprasčiausiai gali nebelikti lėktuvų bilietų.

Kavos mėgėjams. Ne paslaptis, kad nuvykus į vietą norisi susirasti kokią kavinukę ar restoranėlį, užsisakyti pietų ir išgerti kavos. Nors kavos kultūra neretai siejama su Italija, tiek Turkijoje, tiek Egipte šio gėrimo mėgėjai neturėtų nusivilti.

O gardžių patiekalų atras ir dideli, ir maži! Užuomina: pikantiški turkiški kebabai ir saldžiosios egiptietiškos baklavos…

Įspūdžių netrūksta

Milijonai rezultatų paieškos sistemose. Tūkstančiai susidomėjusių lietuvių (ir ne tik lietuvių). Ir nesuskaičiuojami bei nepamatuojami įspūdžiai – tokios yra kelionės į Turkiją bei Egiptą. Nesvarbu, į kurią iš šių šalių ketinate nuskristi, nestigs nei puikių skonių, nei įkvepiančių vaizdų.

 

 

Susiję straipsniai:

Kodėl verslo paskolos tokios populiarios

Verslo paskolos labai išpopuliarėjo tarp verslininkų ir verslo savininkų dėl kelių pagrindinių priežasčių, kurios atitinka jų finansinius poreikius ir augimo siekius.

Kirpimo mašinėlės šunims iš el. parduotuvės Dokrinesa

Kirpimo mašinėlės šunims yra nepakeičiami įrankiai augintinių savininkams, kurie savo pūkuotus draugus nori kirpti namuose, arba profesionaliems kirpėjams. Šios specializuotos kirpimo mašinėlės skirtos įvairioms šunų veislėms ir kailio tipams, todėl užtikrina veiksmingą ir patogų kirpimą. Renkantis šunims skirtas kirpimo mašinėles būtina atsižvelgti į keletą veiksnių, kad jos atitiktų konkrečius jūsų poreikius ir šuns kirpimo reikalavimus. […]