Kultūros naktis 2016: Šventieji lietuviai ir partizanai lietuviai

Jubiliejinis, jau dešimtasis, vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ Vilniuje startuos 2016 m. birželio 17-ąją, penktadienio vakarą. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje miesto gyventojai ir svečiai galės lankytis nuo 19.30 val. Tai puiki proga pasisvečiuoti buvusiame profesorių name, įsikūrusiame Tauro kalno papėdėje (adresas Tauro g. 10-1, Vilnius).

Nematomas frontas
Nematomas frontas

Nuo 20 val. Vinco Krėvės muziejuje prasidės speciali „Kultūros nakties“ programa „Šventieji lietuviai ir partizanai lietuviai“. Aktorė Dalia Michelevičiūtė ir skaitovas Virgilijus Kubilius supažindins klausytojus su pirmaisiais krikščionių šventaisiais lietuviais, minimais jau XIII amžiuje: kunigaikštyte Charitina Lietuvaite, karalaičiu Vaišvilku ir kunigaikščiu Daumantu. Susipažinę su šventuoju kunigaikščiu Daumantu, prisiminsime ir partizanų vadą Daumantą, XX amžiuje kovojusį už Lietuvos laisvę. Šių skirtingais šimtmečiais gyvenusių vyrų gyvenimo kelrodis buvo idėja.

Nuo 21.15 val. muziejuje bus rodomas filmas „Nematomas frontas“ (2014 m., rež. Jonas Ohman, Vincas Sruoginis), pasakojantis Lietuvos pokario partizanų istoriją. Okupacinė Sovietų valdžia nematomu frontu vadino drąsių vyrų, susibūrusių 1944–1953 m. į pasipriešinimo prieš komunistinį pasaulį, judėjimą. Atviri liudininkų ir amžininkų pasakojimai, ištraukos iš dienoraščių, archyviniai kadrai, partizanų lyderio Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorija: „Jis turėjo dvi mylimąsias – Lietuvą ir Nijolę“. Kultūros nakties lankytojai galės pabendrauti su filmo režisieriumi, Kalbos premijos laureatu, švedų žurnalistu ir vertėju – Jonu Ohmanu!

Festivalio renginys nemokamas.

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus informacija

Susiję straipsniai:

Greitasis pasimatymų maratonas – galimybė rasti savo sielos draugą

Visi žmonės nori mylėti bei būti mylimi. Tai yra normalu. Tačiau lygiai taip pat įprasta, kad rasti savo sielos žmogų, partnerį, kuris bus visada šalia – nėra labai paprasta. Dažnai reikia susitikti su šimtais žmonių, kol galiausiai pavyksta rasti savą žmogų. Viena iš greitų galimybių jo paieškoms yra speed dating Vilnius. Sostinėje renkasi patys įdomiausi […]

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]