Trečiadienis , gegužės 22 2019
Pagrindinis / Kinas / Kultūros naktis 2016: Šventieji lietuviai ir partizanai lietuviai

Kultūros naktis 2016: Šventieji lietuviai ir partizanai lietuviai

Jubiliejinis, jau dešimtasis, vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ Vilniuje startuos 2016 m. birželio 17-ąją, penktadienio vakarą. Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje miesto gyventojai ir svečiai galės lankytis nuo 19.30 val. Tai puiki proga pasisvečiuoti buvusiame profesorių name, įsikūrusiame Tauro kalno papėdėje (adresas Tauro g. 10-1, Vilnius).

Nematomas frontas
Nematomas frontas

Nuo 20 val. Vinco Krėvės muziejuje prasidės speciali „Kultūros nakties“ programa „Šventieji lietuviai ir partizanai lietuviai“. Aktorė Dalia Michelevičiūtė ir skaitovas Virgilijus Kubilius supažindins klausytojus su pirmaisiais krikščionių šventaisiais lietuviais, minimais jau XIII amžiuje: kunigaikštyte Charitina Lietuvaite, karalaičiu Vaišvilku ir kunigaikščiu Daumantu. Susipažinę su šventuoju kunigaikščiu Daumantu, prisiminsime ir partizanų vadą Daumantą, XX amžiuje kovojusį už Lietuvos laisvę. Šių skirtingais šimtmečiais gyvenusių vyrų gyvenimo kelrodis buvo idėja.

Nuo 21.15 val. muziejuje bus rodomas filmas „Nematomas frontas“ (2014 m., rež. Jonas Ohman, Vincas Sruoginis), pasakojantis Lietuvos pokario partizanų istoriją. Okupacinė Sovietų valdžia nematomu frontu vadino drąsių vyrų, susibūrusių 1944–1953 m. į pasipriešinimo prieš komunistinį pasaulį, judėjimą. Atviri liudininkų ir amžininkų pasakojimai, ištraukos iš dienoraščių, archyviniai kadrai, partizanų lyderio Juozo Lukšos-Daumanto ir Nijolės Bražėnaitės meilės istorija: „Jis turėjo dvi mylimąsias – Lietuvą ir Nijolę“. Kultūros nakties lankytojai galės pabendrauti su filmo režisieriumi, Kalbos premijos laureatu, švedų žurnalistu ir vertėju – Jonu Ohmanu!

Festivalio renginys nemokamas.

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinio buto-muziejaus informacija

Taip pat skaitykite

Spektaklis visoms poroms „Po 20 metų“

Su savo antrąja pusę skaičiuojate jau ne pirmas metines kartu? Kartais šeimyninis gyvenimas Jums atrodo ...