Kodėl reikalingi dantų implantai?

implantas

Dantų implantai reikalingi, kai nėra galimybės išsaugoti dantis. Tai  rekomenduojama, kai nelieka kitų alternatyvų, kai reikia neišimamų protezų, kurių negalima padaryti be implantų. Implantai-  viena pažangiausių odontologijos procedūrų, leidžiančių atkurti pažeistus arba iškritusius dantis. Dantų implantai taikomi šiais atvejais:

Pirma- netekus  danties šalia esantys gali pakeisti augimo kryptį,

Antra- dantys atkuriami nepažeidžiant šalia esančių sveikų dantų,

Trečia- padeda geriau sukramtyti maistą,

Ketvirta- sugrąžina šypsenos patrauklumą,

Penkta- sumažina žandikaulio susitraukimo, nykimo riziką,

Šešta- pataiso nusileidusių dantenų poziciją,

Septinta- sumažina dantenų jautrumą bei skausmą.

Dantų implantavimo procedūra

Pirmo vizito metu pacientas apžiūrimas, įvertinama situacija, sudaromas gydymo planas. Reikalinga panoraminė rentgeno nuotrauka arba kompiuterinės tomografijos nuotrauka, tam, kad įvertinti žandikaulių kaulo būklę. Nuskausminus ir atkėlus dantenas į žandikaulį įsriegiamas implantas, kuris paliekamas gyti 3-6 mėnesius. Tiek implantus, tiek nuosavus dantis reikia prižiūrėti vienodai kruopščiai, nes minkšto apnašo kaupimasis ant implantų gali sukelti kaulo tirpimą aplink implantą. To pasekoje galite jį prarasti. Čia dar svarbu ir žmogaus polinkis į periodonto ligas t.y. kaulo tirpimą. Todėl jei kaulas tirpo aplink nuosavus dantis, tikėtina jis tirps ir aplink implantus.

Nuo ko priklauso dantų implantų ilgaamžiškumas?

Implantacija labai pažangus ir ilgalaikis atstatymo metodas, tačiau neprilygstantis nuosaviems dantims. Implantų ilgaamžiškumas priklauso nuo daugelio faktorių. Tarp jų svarbiausi yra: paciento burnos būklė, gydytojo kompentencija ir implanto gamintojas. Priklauso ir nuo paciento organizmo. Dantų implantai yra  nedideli titaniniai varžtai, kurie atstoja danties šaknį, o ant jų viršūnėlių yra  dedami dantų protezai.

Jeigu norite rečiau lankytis odontologijos klinikoje

Norėdami rečiau lankytis odontologijos klinikose, tinkamai prižiūrėkite savo burnos ertmę- reguliariai valykite dantis, naudokite dantų siūlą, periodiškai pasinaudokite burnos higienisto paslaugomis ir neužmirškite apsilankyti profilaktiniam dantų patikrinimui, Daugelyje odontologijos klinikų atliekama nemokama dantų patikra, taigi nelaukite, kol atsiras problema. Anksčiau aptikus problemą, galima jai užkirsti kelią ir sutaupyti pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Skubios pagalbos vaistinėlė Jūsų augintiniui

Niekam nebekyla klausimų, kam automobilyje yra reikalinga skubios pagalbos vaistinėlė. Džiugu, jeigu jos niekada ir neprireikė, bet niekada negalima žinoti, kada ir kur gali prireikti ten esančių vaistų, tvarsčių ar pleistrų. Nelaimės tūno ir už artimiausio kampo. Kartais net nebūtina ir toli keliauti, kad paslystume, užsigautume ar patirtume tam tikrą traumą. Visada gerai namuose turėti […]

Veido tonikai: jų didelė nauda odai ir įtraukimas į kasdienę odos priežiūrą

Veido tonikai, kurių pagrindinė paskirtis yra švelniai atgaivinti odą, neatimant iš jos natūralios drėgmės, yra skystos vandens pagrindo odos priežiūros priemonės, kurių sudėtyje paprastai būna ir odą raminančių ingredientų, pvz., alavijo, eukaliptų ar kt. Veido tonikas gali būti naudingas absoliučiai visų tipų odai – nuo riebios iki sausos odos. Šiuolaikiniai veido tonikai gali padėti sudrėkinti, […]