Kodėl akmens vata?

akmens vata

Jei apšiltinote savo namų sienas, galite naudoti kelias skirtingas medžiagas. Viena iš populiarėjančių medžiagų yra akemens vata, kuri, kaip, yra iš išlydytos uolienos pagaminta vilna. Bazalto, anortosito ir cementinių briketų mišinys pašildomas daugiau kaip 15000c, per kurį uolienų mišinys išsilydo, o po to susukamas į pluoštus. Tada pridedamas rišiklis ir mineralinis aliejus, kurie stabilizuoja susuktus akmens vatos pluoštus ir taip pat juos atstumia.

Akmens vata yra palyginamas su EPS savo izoliacinėmis savybėmis, tačiau yra keletas priežasčių, kodėl architektai dažnai tai nurodo projektuodami statinius.

Didelis šiluminis efektyvumas sumažina energijos suvartojimą už šildymą ir aušinimą gyvenamuosiuose pastatuose dėl išskirtinės vilnos šiluminės varžos. Statybinės medžiagos šiluminė varža matuojama vadinamąja R verte. Didesnis skaičius rodo, kad medžiaga gali geriau atsispirti šilumos perdavimui. JAV energetikos departamento duomenimis, stiklo pluošto R vertė yra nuo 2,2 iki 2,7 colyje, o akmens vatos R vertė yra nuo 3,0 iki 3,3 colyje.

Akmens vata siūlo triukšmo izoliaciją dėl savo novatoriškų medžiagų, kurių tankis yra didesnis ir atsitiktinė pluošto standartinė orientacija sulaiko garso bangas ir mažina vibracijos laiką. Dėl šios priežasties jis yra puikus pasirinkimas erdvėse, kur keleiviai nori sumažinti triukšmą, tokiuose kaip biurai, miegamieji, posėdžių salės ar apgyvendinimas šalia judraus kelio.

Jis siūlo pastato apsaugą nuo ugnies ir pagerina saugą, nes yra pagamintas iš ugniai atsparaus akmens.
Akmens vata yra kvėpuojanti medžiaga, leidžianti drėgmei pasišalinti iš konstrukcijos. Tai sumažina pelėsio ir bakterijų augimo riziką turto viduje.
Tai yra suspaudimui atspari medžiaga, kuri gali būti naudojama kaip stogo lentos arba klijuojamos plokštės. Taigi jis idealiai tinka šiluminiam naudojimui namų ūkiuose, pavyzdžiui, priestatuose ir palėpėse. Tai taip pat naudinga pastatams, kuriems keičiami naudojimo būdai ar išdėstymas, todėl reikia pridėti vidines pertvaras.

Siūlomas greitas ir lengvas montavimas, užtikrinantis pastato apvalkalo hermetiškumą.

Pagerina šiluminį komfortą ir oro kokybę pastate, suteikdamas keleiviams sveikesnę aplinką.

Užtikrina ilgalaikį našumą dėl neprilygstamo uolienos patvarumo, kurio eksploatavimo laikas neribotas. Taigi nereikia priežiūros, siekiant padidinti intervencijos atsipirkimo laiką.

Tai daro minimalų poveikį aplinkai, nes sumažina anglies pėdsaką dėl savo natūralios kilmės ir klasifikacijų be kenksmingų medžiagų, kurios suteikia mažiausiai anglies. Be to, tai sumažina neatsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip dujos ir elektra, naudojimą ir taip padeda sumažinti oro taršą.
Pati Akmens vata yra gaminama iš natūralių ir tvarių žaliavų, o galbūt dar svarbiau, kad ji gali būti visiškai perdirbta, kai pastatas nebenaudojamas, nesukuriant atliekų. Visas akmens vatos atliekas galima pakartotinai naudoti kaip žaliavą gamybos procese.

Susiję straipsniai:

Kavos aparatų remontas Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamą specialistą?

Kavos aparatų gedimai nėra dažni, todėl jiems atsiradus neretai prietaisų savininkai sutrinka ir nežino, kur kreiptis. Nors šių prietaisų gedimai reti, kavos aparatų remontas Vilnius atliekamas dažnai, mat didmiestyje šiuos prietaisus galima rasti ne tik beveik kiekvienuose namuose, bet ir ofisuose. Panašu, jog vilniečiai tikri kavos mylėtojai. Bet ką daryti tuomet, kai kavos aparatas sugenda? […]

Kodėl visuomet turėtų būti atliekami grunto tyrimai?

Kai kuriais atvejais pradėti statybos darbų be to nebus galima. Tačiau jeigu statinys yra pakankamai nedidelis ir ne toks reikšmingas, tai nebus privaloma. Būtent taip yra su įprastais nuosavais namais. Bet net ir ruošiantis jų statyboms labai rekomenduojama išanalizuoti sklypą. Kadangi tai gali padėti pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Pavyzdžiui, kiekvienu atveju gali būti reikalingas skirtingas pamatų […]