Sekmadienis , kovo 24 2019
Pagrindinis / Technologijos / Kas yra metalo frezavimas

Kas yra metalo frezavimas

frezavimas

Jei kur išgirsite kalbant apie metalo frezavimą, neišsigąskite. Tai terminas, skirtas technikams. Ką gi jis reiškia?

Metalo frezavimas yra vienas iš metalo apdirbimo būdų, kai metalas yra pjaustomas tam tikra tvarka. Paimamas metalo lakštas, įstatomas į tam tikrus rėmus, virš jo nusileidžia pjaustymo aparatas, kuris ir išpjausto norimas vietas pagal nustatytus parametrus. Žmogui pačiam stumdyti nieko nereikia – tai visiškai automatizuotas procesas.

Ar šis darbas pavojingas? Priklauso nuo aparatūros, kuri naudojama darbe. Metalo gabalėliai į šalis nelaksto, nes ant staklių dedamos specialios apsaugos. Viskas, ką reikia apsaugoti – akys, nes frezuojama tokiu pačiu principu, kaip ir suvirinimo aparatas – elektros srovė sukelia temperatūrą ir išlydo metalą ten kur reikia. Jei išgirsite, kad metalo frezavimas atliekamas lazeriu, žinokite, kad tai visiška tiesa. Kai kurios mašinos turi lazerinio pjovimo funkciją. Lazeris yra naudojamas tada, kai reikia išpjauti itin smulkius ir tikslius pjūvius. Pjūvio storis gali būti 0,2 mm.

Nuo tradicinio pjovimo pastarasis skiriasi tuo, kad pjovimui naudojamas koncentruotos energijos srautas, o ne elektros srovė, sukurianti plazmą. Lazerinės technologijos yra gana brangios, tačiau labai reikalingos tam tikrose precizikos reikalaujančiose srityse. Nedidelių detalių sukūrimas – kaip tik viena iš tokių sričių.

Kaip aparatas žino, ką jam galima išpjauti, o ko ne? Visos frezavimo staklės yra programuojamos specialiu kodu. Mechaninės staklės koduojamos tiesiog suvedant kodus specialiame bloke. CNC staklėms reikalingas prijungtas kompiuteris, kuriuo komandos perduodamos specialiais kodais ir jų kalba.

Tai labai tikslios staklės, todėl išpjaunamos būtent tokios formos, kokios yra reikalingos milimetrų tikslumu.

Kam reikalingas metalo frezavimas? Įvairių detalių gamyboje. Detalės būna iš skirtingo metalo lydinių, dažnai lengvesnių, todėl rekomenduojama naudoti lazerines stakles – jos pjauna efektyviau ir nepažeidžia trapių metalų. Pjovimas elektra galima tik plienui ir geležiui, nes jie turi būti puikūs elektros laidininkai. Aliuminis tokiam pjovimui netinkamas, nes jis yra geras šilumos laidiklis ir gali tiesiog ištirpti visas.

Dar yra 3D pjovimo būdas, bet apie tai – kitą kartą.

Metalo frezavimu užsiimama daug techninių įmonių. Frezuotojus ruošia profesinės mokyklos.

Taip pat skaitykite

Patarimai, kaip išsinuomoti dviračius ir smagiai praleisti laiką

Dviračių vežimasis su jumis ne visuomet yra įmanomas, bet neišduokite važinėjimosi dviračiais idėjos. Dviračių nuoma ...