Karpų šalinimui – inovatyvūs metodai bei priemonės

Karpa yra nedidelis, gerybinis odos išauga, kurį sukelia žmogaus papiloma virusas (ŽPV). Karpos gali būti įvairių formų, dydžių ir spalvų, tačiau dažniausiai būna baltos, rudos ar rausvos spalvos. Jos gali būti lygios arba šiurkščios, o kartais gali sukelti skausmą ar niežulį.

Karpų šalinimas Vilniuje gali būti atliekamas labai įvairiais metodais. Kiekvienai situacijai yra parenkamas labiausiai jai tinkamas gydymo būdas.

Karpos rūšys

Podologijos klinika gydymo metodą parenka priklausomai nuo to – kokia yra karpos rūšis.

  • Paprastosios karpos: dažniausia karpų rūšis, dažniausiai atsirandanti ant rankų ir pirštų.
  • Padų karpos: karpos, atsirandančios ant pėdų. Jos gali būti skausmingos, nes vaikštant spaudžiamos.
  • Plokščiosios karpos: mažos, plokščios karpos, dažniausiai atsirandančios veide.
  • Siūlinės karpos: ilgos, plonos karpos, dažniausiai atsirandančios aplink akis, burną ar kaklą.

Karpos atsiranda – dėl įvairių priežasčių

Dažniausiai karpos atsiranda tuomet, kai ŽPV patenka į odą per mažą žaizdelę ar įbrėžimą. Virusas dauginasi odoje ir sukelia karpos susidarymą. Karpos gali plisti nuo žmogaus žmogui tiesioginio kontakto metu arba per užkrėstus paviršius, tokius kaip baseinai ar persirengimo kambariai.

Ar galimas jas gydyti namų sąlygomis?

Galima, tačiau kur kas geriau ieškoti specialisto. Tiesa, kelios namų gydymo priemonės yra gana veiksmingos.

  • Actas. Sumaišykite lygias dalis baltojo acto ir vandens ir mirkykite paveiktus odos plotus 20 minučių vieną ar du kartus per dieną.
  • Česnakas. Sutrinkite česnako skiltelę ir užtepkite ant karpos. Uždenkite tvarsčiu ir palikite per naktį. Ryte nuplaukite.
  • Citrinų sultys. Užtepkite citrinų sulčių ant karpos du kartus per dieną.
  • Arbatmedžio aliejus. Tepkite arbatmedžio aliejų ant karpos du kartus per dieną.
  • Banano žievė. Banano žievės vidų užtepkite ant karpos ir uždenkite tvarsčiu. Palikite per naktį ir ryte nuplaukite.

Aišku, geriausia gydyti pasitelkus vaistus.  Salicilo rūgštis yra prieinama be recepto ir gali padėti pašalinti nedideles karpas. Elektrokauterizacija apima karpos sunaikinimą elektros srove. Lazeris gali būti naudojamas karpai sunaikinti. Kartais karpos gali būti pašalinamos chirurginiu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Vaikų odontologas Vilniuje – kaip išsirinkti gerą vaikų odontologą Vilniuje?

Pirmieji vizitai pas odontologą vaikui gali nulemti jo požiūrį į dantų gydymą visam gyvenimui. Todėl tėvams labai svarbu rasti tokį gydytoją, pas kurį vaikas jaustųsi saugiai, o procedūros vyktų sklandžiai ir be ašarų. Didmiestyje pasirinkimo netrūksta – Vaikų odontologas Vilniuje gali būti randamas tiek valstybinėse poliklinikose, tiek privačiose klinikose. Kaip žinoti, kuris specialistas geriausiai tiks […]

Juvelyrika – žiedai su brangakmeniais 

Žiedai su brangakmeniais – tai žiedai, kuriuose inkrustuoti vienas ar keli brangieji akmenys (deimantai, rubinai, safyrai, smaragdai ir kt.). Tokie žiedai laikomi ypatingais papuošalais, nes brangakmeniai suteikia jiems spindesio, vertės ir simbolinės prasmės. Nuo sužadėtuvių ar vestuvinių žiedų su deimantais iki elegantiškų kasdien nešiojamų žiedelių su gimimo akmeniu – brangakmeniais puošti žiedai žavi žmones visame […]