Technologijos

Kaip pasisaugoti nuo kenkėjiškų programų?

Kenkėjiškomis yra vadinamos programos, kurios gali padaryti žalą vartotojam. Jos gali būti įvairios ir sukelti daugybę nepageidaujamų problemų, tačiau pagrindinės jų funkcijos yra:

  • Trikdyti kompiuterinės įrangos darbą
  • Rinkti svarbią informaciją
  • Siuntinėti brukalus (SPAM‘ą) ir įvairius pranešimus
  • Gauti prieigą prie uždarų kompiuterinių sistemų.

Didžioji daugumo kenkėjiškų programų paskirtis yra susijusi su kriminalinėmis veiklomis. Jų pagalba piktavaliai renka bankinių prisijungimų informaciją, arba elektroninių paštų, bei socialinių tinklų slaptažodžius. Jos leidžia daryti įrašus iš kompiuterio kameros, atjungti antivirusinių programų nustatymus ir fiksuoti klaviatūros mygtukų paspaudimus, o taip pat kopijuoti el. paštą, dokumentus, vogti slaptažodžius ir kitaip kenkti vartotojams.

Norint apsisaugoti nuo nemalonumų, kurių priežastimi tampa kenkėjiškos programos, reikėtų pasirūpinti kokybiška antivirusine programa. Tai yra ganėtinai efektyvus būdas užkirsti kelią įprastoms, netikslingoms kenkėjiškoms programoms, kurių paskirtis yra plataus vartotojų rato ataka. Tokios sistemos kaip F Secure padės apsaugoti tiek verslo tiek ir namų kompiuterius ir neleis piktavaliams pasisavinti svarbių duomenų. Kitas svarbus žingsnis – būti atsargiems su gaunamais elektroniniais laiškais, ypač jei prie jų yra prisegti įvairūs dokumentai. Reikėtų atsisakyti automatinio gaunamų failų atidarymo. Gmail elektroninio pašto naudotojai gali atidarinėti dokumentus Google Drive pagalba. Tai leidžia apsaugoti kompiuterį nuo virusų ir kitų nepageidaujamų programų.

Ne ką mažiau svarbu laiku atnaujinti turimą programinę įrangą. Dauguma tokių atnaujinimų padeda „užlopyti“ nesaugias vietas, per kurias kenkėjiško programos ir patenka į sistemas ir kompiuterius. Na ir žinoma reikia stebėti bet kokius įsilaužimo signalus. Tai gali būti bandymai įeiti į pašto dėžutę iš nežinomo IP adreso. Rūpinkitės savo kompiuterio saugumu ir neleiskite kenkėjiškoms programoms pridaryti Jums nemalonumų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *