Kaip laistyti augalus, kad jiems nepakenktume?

Viskam, kas gyva, reikia vandens. Puikiai tai žinome, nes patys per dieną turime išgerti bent porą ar daugiau litrų vandens, jog visos organizmo ląstelės galėtų puikiai funkcionuoti ir atsinaujinti. Tas pats galioja ir įvairiems sodo bei daržo augalams. Artėja vasara, todėl verta pasidomėti, kaip reikėtų laistyti skirtingus augalus, kad šie gausiau žydėtų ir/ar duotų gausesnį derlių.

Laistymo kiekis ir būdas priklauso nuo augalo rūšies, dydžio, oro ir pačio augalo būklės, todėl prieš laistant reikia pasidomėti, kiek kuriems augalams reikia vandens. Kalbant apie medžius ir vaismedžius, jų laistymui didelį dėmesį reikia skirti pirmuosius keletą metų. Vėliau, jei vasarą nėra alinančių karščių, medžiai geba patys apsirūpinti jiems reikalingu kiekiu vandens. Vejos laistymas taip pat aktualus tiems, kurie trokšta turėti gražią, išpuoselėtą, nesudžiuvusią veją. Lysvėse ar šiltnamiuose auginamoms daržovėms ir vaisiams, žinoma, reikia daugiau priežiūros.

laistymo žarnos

Daržovėms ir vaisiams reikia labai daug vandens, tačiau čia nereikia perlenkti lazdos, nes jei augalams vandens bus per daug, jie negaus reikalingo deguonies ir žus. Taip pat per didelis kiekis vandens gali sukelti dirvožemio eroziją. Tam, kad augalai gautų pakankamą kiekį vandens ir dirva jo neišgarintų, dirvą reikėtų mulčiuoti (su šienu, medžio drožlėm ir pan.). Laistant mulčiuotą dirvą, neišsimuš duobutės dirvos viršuje ir augalų šaknys nebus pažeistos. Taip pat svarbu žinoti, jog geriausia laistyti vandenį pilant ne ant žemės paviršiaus, o taip, kad vanduo tiesiai pasiektų augalų šaknis, todėl kas keletą centimetrų, reikėtų dirvą „subadyti“ smeigtukais.

Laistymui geriausiai tinka lietaus, tvenkinių vanduo. Jei šalia sodo ar daržo vandens tvenkinio nėra, tuomet turėtumėte įsirengti vandens talpyklas, kuriose kauptųsi lietaus vanduo.O kokiu būdu reikėtų laistyti augalus? Laistymas rankomis pats paprasčiausias laistymo būdas, kuriam tinka bet koks indas (kibiras, laistytuvas, ąsotis, purkštuvas ir pan.). Tačiau, toks laistymas tinka tik vienkartiniams atvejams, nes galima pažeisti augalus. Laistymo žarnos tinka tada, kai reikia palieti didelius plotus, nes yra lanksčios, patvarios ir gali būti susukamos ant specialios ritės ar vežimėlio, todėl jomis naudotis tapo dar paprasčiau. Laistymo žarnos taip pat gali būti naudojamos šiltnamiuose, gėlynuose, alpinariumams laistyti. Fontaninis laistymas užtikrina gana tolygų drėgmės pasiskirstymą, gali būti pernešamas iš vienos vietos į kitą, todėl patogu naudoti. Lašelinis laistymas dažniausiai įrengiamas šiltnamiuose ar oranžerijose. Ši įrengimo sistema palyginus brangi, bet dėka jos, galima užtikrinti, kokį tiksliai vandens kiekį turi gauti laistomi augalai. Automatinė požeminė laistymo sistema leidžia palieti augalus ne iš viršaus, o tiesiogiai jų šaknis. Ji nematoma, todėl visiškai negadina kiemo vaizdo, be to gali automatiškai laistyti augalus, kol Jūsų nėra namuose, žinoma, visas šis malonumas kainuoja nemažus pinigus.

Taigi, reikia įsidėmėti, jog geriausia augalus laistyti nešaltu, o šiek tiek šiltu vandeniu, prieš laistant būti išpurenus žemę, kad vanduo geriau susigertų, o nenutekėtų į giluminius vandenis. Laistyti reikia labai gausiai, geriausia kas dvi tris dienas, o jei vyrauja dideli karščiai tuomet laistyti reikėtų kasdien po kelis kartus. Geriausia tai daryti vakare, o jei tokios galimybės nėra – ryte, nes palaisčius karštą dieną, vanduo tuoj pat išdžius, o jei dar palaistysite labai šaltu vandeniu, augalui ne tik kad nepadėsite, bet galite net pakenkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]

Pasiekite puikią švarą su ultragarsiniais dantų šepetėliais

Siekiant nepriekaištingos burnos higienos, sunku ignoruoti šurmulį apie ultragarsinius dantų šepetėlius. Šie naujoviški dantų priežiūros įrankiai perkėlė burnos priežiūrą į visiškai naują lygmenį ir užtikrina puikią švarą, kuriai sunku prilygti tradiciniams metodams. Tačiau kuo jie išsiskiria iš kitų? Pasinerkime į ultragarsinių dantų šepetėlių pasaulį ir sužinokime, kaip jie gali padėti pasiekti neprilygstamą burnos švarą. Ultragarso […]