Kaip išsirinkti moterišką kuprinę?

Moteriškos kuprinės užkariavo mados pasaulį ir nežada greitai pasitraukti. Visi sutinka, kad jos gražios, funkcionalios ir labai patogios. Tad į ką svarbu atkreipti dėmėsį renkantis kuprinę?

Paskirtis

Kuprinės pasirinkimui didelę įtaką lemia tai, kur ją nešiosite. Vienokios kuprinės reikia ruošiantis į žygį, kitokios jei  tai bus kasdienė stiliaus detalė, dar kitokios jei planuojate su ja keliauti į darbą ir nešiotis dokumentus ar kompiuterį. Priklausomai nuo jūsų darbo ar laisvalaikio pomėgių skirsis ir kuprinės išvaizda, funkcionalumas. Kelioninės kuprinės įprastai būna didelės ir talpios, su papildomais kabliukais ir kišenėmis gertuvei, turisto kilimėliui ar živintuvėliui. Stilingos kuprinės atstojančios rankinę dažniausiai būna itin gražios, tačiau išlaikančios funkcionalumą. Jos yra mažesnės, dažniausiai standartinės rankinės dydžio, kad tilptų ne tik piniginė, telefonas ir kosmetinė, tačiau ir megstinis ar šalis. Darbui skirto kuprinės būna kiek didesnės, solidžios išvaizdos. Dažnai viduje turi paminkštintą skyrelį kompiuteriui ar planšetei, patogias kišenes rašikliams ar vizitinėms kortelėms.

Medžiaga

Jei jau išsirinkote kuprinės paskirtį – pereikime prie medžiagos. Ji turi būti neperšlampama arba lengvai impregnuojama tam, kad lyjant ar sningant jūsų daiktai viduje būtų apsaugoti. Įprastai tam pasitarnauja natūrali ar dirbtinė oda, tankios sintetinės medžiagos.

Dizainas

Šiais laikais kuprinės dizainą lengvai priderinsite prie savo aprangos ir gyvenimo būdo. Žaismingos modelių spalvos ir detalės tiks kasdienai ar laisvalaikiui, o klasikiniai deriniai visad atrodys stilingai darbo aplinkoje. Rinkdamiesi kuprinę atkreipkite dėmesį į detales (užtrauktukai, kabliukai, žiedai,karabinai,  užsegimai, petnešų pritvirtinimo ir reguliavimo būdas). Atkreipite dėmesį į užsidarymo būdą – ar užtrauktukas sandarus, turi apsauginę juostelę. Jei kuprinė uždaroma ant viršaus užlenkiant medžiagos dalį – įsitinkite, kad jis užsidaro sandariai ir lietui lyjant nebus ertmių, kurios leistų sušlapti jūsų kuprinės turiniui.

Petnešos

Išskyrėme šią detalę, nes ji svarbi norint kuprinę nešioti patogiai. Jei esate pratę nešiotis daug daiktų (kompiuiterį, rūbų pamaina ir pan.) – rinkitės kuprinę su platesnėmis petnešomis. Jei jos bus paminkštintos – jausitės gerai, net nešdami didesnį svorį. Jei kuprinėje bus tik keletas svabiausių daiktų – jums tiks ir plonytės stilingos petnešos.