Namai

Kaip išsirinkti dažų spalvas savo namo eksterjerui

Namo eksterjero spalvos turi didžiulę reikšmę visai namo išvaizdai – ypač, jei planuojama savo namui ieškoti pirkėjo. Tinkamai pasirinkta eksterjero spalva ne tik suteikia namui daugiau vertės ir grožio, tačiau taip pat gali suvaidinti ir labai svarbų vaidmenį potencialiam pirkėjui sprendžiant ar tokį namą jam vertėtų įsigyti. Tačiau, kai rinkoje yra toks didžiulis skirtingų spalvų asortimentas, tinkamiausių spalvų pasirinkimas gali tapti nelengva ir netgi varginančia užduotimi. Todėl naudinga atsižvelgti į kelis praktiškus patarimus.

Spalvų pasirinkimo pagrindai

Prieš jums pradedant ieškoti tinkamos spalvos savo namo eksterjerui, turėtumėte pasitelkti papildomas pagalbines priemones. Ir viena iš svarbiausių bazinių priemonių yra spalvų ratas, kuris jums gali palengvinti skirtingų spalvų pasirinkimą ir jų suderinimą tarpusavyje (jei planuojate savo namą dažyti ne viena pasirinkta spalva).

Kiekviena spalva turi savitą poveikį tiek mūsų psichologinei būsenai, tiek ir bendrai vyraujančiai atmosferai ir vizualiniam dydžiui. Pavyzdžiui, jūsų namo dydis gali nulemti tai, ar rinksitės šviesią, ar tamsią spalvą. Kaip žinia, šviesios spalvos padės jūsų namui atrodyti didesniam ir bus labiau veikiamos skirtingo apšvietimo, kai tuo tarpu tamsūs atspalviai namą gali paversti vizualiai mažesniu ir padėti susilieti su jį supančia aplinka. Žinoma, reikėtų atsižvelgti ir į namo architektūrą bei aplinkinius namus. Nors nebūtina griežtai vadovautis bazinėmis taisyklėmis, vis dėlto nuo jų nutolti taip pat nepatariama.

Pasinaudokite dažų pavyzdžiais

Kuomet jūs būsite nusprendę, kokios spalvos galėtų jums tikti geriausiai, ir turėsite tokių spalvų sąrašą, visų pirma jums būtų labai naudinga pasinaudoti ir dažų pavyzdžiais. Tai yra labai nebrangus ir praktiškas sprendimas, kuris padeda sutaupyti gerokai daugiau nei tuo atveju, jei jūs nė neišbandę spalvos nuspręstumėte įsigyti tokį dažų kiekį, kokio pakaktų viso namo perdažymui.

Taigi, vietoje to, kad elgtumėtės neapgalvotai, įsigykite jums patikusių spalvų dažų pavyzdžius ir nudažykite jais nedidelius savo namo plotelius, tačiau nepamirškite, kad tai turėtumėte padaryti tiek pietinėje, tiek ir šiaurinėje namo dalyje, kadangi namo eksterjero apšvietimas tokiu atveju gali reikšmingai skirtis. Kai tai padarysite, turėtumėte luktelėti ir įvertinti, kaip jūsų pasirinktos spalvos atrodo skirtingu dienos metu. Tokiu būdu jūs galėsite suprasti, kaip galiausiai atrodys ir visas jūsų namas, jei nuspręsite jį perdažyti viena ar kita jūsų pasirinkta spalva.

Daugiau informacijos: Pinotex.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *