Kada antstolis gali areštuoti turtą?

Jei žinote pagrindines priemones, kuriomis vykdomas skolu isieskojimas, turto areštas jums tikriausiai ne naujiena. Taip, tai viena griežčiausių priemonių, kuri taikoma ne taip ir dažnai. Dažniausiai turto areštas vykdomas esant didelėms skolos, kurios negrąžinamos ne vienerius metus. Skolininkams turto areštas dažnai tampa galvos skausmu, keliančiu daugybę klausimų. Aptarkime, kada antstolis gali areštuoti turtą?

  • Įsiskolinimo suma

Pirmiausia, turto areštas netaikomas, jei skolų išieškojimas vykdomas mažesnei nei 2030 sumai.

  • Galimybė išieškoti skolą iš pajamų

Net jei skolų išieškojimas jau nukreiptas į nekilnojamąjį turtą, skolininkas turi teisę kreiptis į antstolį su prašymu panaikinti turto areštą. Tuomet būtina antstoliui pateikti įrodymus, kad susidariusi skola gali būti išieškota iš skolininko pajamų per 6 mėnesių laikotarpį. Išieškojimas iš pajamų vykdomas pagal įstatymus, t.y. skolų išieškojimas gali būti nukreiptas ne į visas pajamas ir pagal nustatytą procentinį dydį.

  • Veiksmai iki turto arešto

Antstolis gali areštuoti turtą tik tada, kai išbandytos visos kitos priemonės. Jei sandoris, dėl kurio susidarė įsiskolinimas sudarytas įkeičiant turtą, pirmiausia turi būti išnaudota galimybė padengti skolą būtent iš įkeisto turto. Jei šios sąlygos neįmanomos, turi būti taikomas skolų išieškojimas iš skolininko pajamų. Beje, pajamomis laikomas ne tik darbo užmokestis, bet ir vertybiniai popieriai, akcijos. Prie šios grupės priskiriamas ir kilnojamasis turtas, pavyzdžiui, automobiliai, didelės vertės meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai ir pan. Tik po visų šių priemonių, jei jos neduoda rezultatų, gali būti svarstoma dėl turto arešto. Jei skolininkas turi ne vieną nekilnojamojo turto objektą, pirmiausia antstolis turi areštuoti tą objektą, kuriame nėra registruota skolininko gyvenamoji vieta. Jei skolininkas turi žemės, į ją skolų išieškojimas taip pat turi būti nukreiptas pirmiau nei į nekilnojamąjį turtą, kuris yra skolininko gyvenamoji vieta.

Jei vis dėlto susidūrėte su turto areštu ir abejojate ar antstolis taikė šią priemonę kaip kraštutinę, būtinai pasikonsultuokite su teisininku. Peržiūrėjęs dokumentus specialistas atsakys į visus klausimus, patars dėl tolimesnių veiksmų ir padės dėl geriausio problemos sprendimo būdo.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kodėl verta naudotis Facebook Ads reklamos paslaugomis

Facebook Ads reklamos paslaugos yra viena iš galingiausių ir efektyviausių priemonių, skirtų pasiekti tikslinę auditoriją ir skatinti verslo augimą. Šioje platformoje verslai gali lengvai pritaikyti savo reklamas pagal specifinius kriterijus, tokias kaip demografiniai rodikliai, pomėgiai ir elgesys internete. Didelės pasiekiamumo galimybės Facebook yra viena iš didžiausių socialinių tinklų platformų pasaulyje, turinti daugiau nei 2,8 milijardo […]