Ką reikia žinoti prieš įsigyjant odinius baldus?

Odiniai baldai atrodo labai prabangiai, suteikia namams elegancijos, puošnumo, todėl traukia kiekvieno akį. Tačiau visuomenėje sklando daug mitų apie juos, esą neva juos sunku prižiūrėti, oda greitai susidėvi, praranda pirminę išvaizdą, o kainuoja labai daug pinigų.

Vieni žmonės įsirengdami savo būstą siekia išskirtinio, kiti – paprasto, kuklaus interjero dizaino, bet niekas nesiginčija, kad namai gali daug ką pasakyti apie jo savininką (-us). Kiekvienas planuodamas ir kurdamas savo namų erdvę viską daro pagal savo norus, gyvenimo būdą, todėl ir baldai turi atitikti namų gyventojų skonį. Daugelis žmonių rimtai svarsto apie odinius baldus, tačiau išgirdę tam tikrų dalykų suabejoja. Tad, kokie iš tikrųjų yra odinių baldų privalumai ir trūkumai?

Odiniai baldaiPrivalumai:

  • odiniai baldai atrodo labai prabangiai, kuria gero gerbūvio aplinką. Juos galima derinti tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. Tinkamai pasirinkti gražiai derės su akmens, medžio, metalo medžiagomis.Jų dėka galima sukurti jaukią, prabanga dvelkiančią namų erdvę.
  • Palyginus nereikalauja tiek daug priežiūros. Išsipylusius skysčius ar dėmes lengvai nuvalysite naudodami drėgnas servetėles arba specialius valiklius. Dulkes nušluostysite drėgna servetėle, kurią galima sudrėkinti tiesiog vandeniu.
  • Natūralios odos baldai tarnaus daugelį metų ir nepraras savo pirminės išvaizdos, jei tik tinkamai juos prižiūrėsite ir kartais nupurkšite reikiamomis medžiagomis.
  • Natūralios medžiagos baldai netraukia ir nekaupia dulkių. Tai aktualu tiek tvarkos, tiek sveikatos atžvilgiu.
  • Šie baldai yra ilgaamžiai, todėl nusprendę juos įsigyti nesuklysite, nes jie tarnaus daugelį metų.

Trūkumai:

  • kainuoja išties nemažai, todėl daug žmonių renkasi jau ne naujus baldus. Naudoti odiniai baldai kainuos tikrai mažiau negu nauji, o gerai paieškoję galite rasti tikrai gerų variantų ir jie gali atrodyti visai kaip nauji, ypač panaudojus specialių priemonių, skirtų odinių baldų priežiūrai.
  • Nors labai didelės kasdienės priežiūros odiniai baldai nereikalauja, tačiau kartą ar du per metus, reikėtų juos nuvalyti ir nupurkšti specialiomis priemonėmis, kurios padės išlaikyti odą elastingą ir standžią. Tik valant labai svarbu stipriai netrinti odos, nes galite ją pažeisti. Atsakingai prižiūrimi baldai gali tarnauti dešimt ir daugiau metų, tad kuo geriau jais rūpinsitės, tuo jie ilgiau tarnaus. Svarbu žinoti, jog šie baldai nepakenčia saulės spindulių, todėl reikia rasti jiems tinkamą namų vietą, kuri būtų bent 40-50cm. nuo šilumos šaltinių. Dėl saulės spindulių baldai nubluks, o pastatyti arti radiatorių, šildytuvų, židinių gali išsausėti, ko pasekoje oda išdžius ir ims trūkinėti.

Odiniai baldai ne tik gražūs, suteikiantys namams jaukaus prabangumo, bet ir komfortiški, bei patogūs. Kaip ir visi kiti baldai, jie turi savo trūkumų ir privalumų, tačiau tinkamai prižiūrimi gali tarnauti daug metų. Jei labai norite ir visada svajojote apie šiuos baldus, bet jus atbaido kaina, tuomet naudoti odiniai baldai gali tapti geriausiu sprendimu. Tereikia nepatingėti ir atsakingai ieškoti Jums tinkamiausio varianto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *