Ką apie dūmtraukius ir kaminus turi žinoti kiekvienas?

Remiantis įvairiais statistiniais duomenimis bei profesionalų praktika galime teigti, kad žmonės labai neatsakingai ir neatodairiškai žiūri į savo namų šildymo sistemą. Labai dažnai pamirštamas, bet gyvybiškai svarbus yra gerai parinktas dūmtraukis.

Dauguma klientu net nekreipia dėmesio į kokybę ir ieško  kuo pigesnės prekės. Taip pasielgdami padarysite didžiulę klaidą, kuri jums kainuos labai brangiai. Prastas, nekokybiškas kaminas esant labai aukštai temperatūrai gali net išsilydyti, o tai gali sukelti gaisrą. Daug žmonių gerai pasidomi prieš perkant naują katilą ir negaili jam pinigų, tačiau visai pamiršta apie likusią šildymo sistemos dalį ir stengiasi kuo daugiau sutaupyti. Jeigu kitoms dalims skirsime mažai dėmesio, gali ne tik kilti didelis pavojus, bet ir neišnaudosime viso šildymo sistemos potencialo, dėl ko švaistysime pinigus vėjais dėl šildymo.

Nors dūmtraukiai yra skirstomi į daugybę tipų pagal jų gamybos medžiagas, patys populiariausi yra metaliniai ir betoniniai dūmtraukiai. Jie geriausiai sugeba sulaikyti karštį ir atlaiko atšiauriausias oro sąlygas bei stiprius temperatūros pokyčius.

Du populiariausi dūmtraukių montavimo tipai yra  įdėklo bei dvisieniai dūmtraukiai. Ko gero saugiausias ir labiausiai rekomenduojamas būdas yra įmontuoti kokybišką, metalinį dūmtraukį į mūrinį kaminą. Šitoks  montavimo būdas leidžia apsaugoti metalą nuo neigiamo aplinkos poveikio, kas leidžia jam tarnauti ilgiau. Jeigu įsirengsite dūmtraukį neįprastoje vietoje, pasirinkite dvisienį dūmtraukį. Kai neturite galimybės pasirinkti įdėklo montavimo būdą, šis kaminas yra tvirtinamas prie išorinės pastato sienos.

Kiekvienas kaminas turi savo teigiamų ir neigiamų savybių, tačiau jei norite užtikrinti gerą ir saugų namų šildymą, geriau pasirinkite metalinį dūmtraukį, bet būkite labai atsargūs, nes jei mūsų kaminas bus pagamintas iš nekokybiško metalo, galite apsinuodyti smalkėmis arba net sudegti. Įsitikinkite, kad metalas pakankamai storas, turi puikias termines savybes bei pagamintas iš izoliacinių medžiagų. Kai pirksitę naująjį dūmtraukį, suderinkite jo parametrus su turimo katilo galimybėmis. Visa šildymo sistema turi būti subalansuota, nes tada ji veiks optimaliai, todėl ieškokite tokio dūmtraukio, kuris atitiks namų šildymo sistemos galią ir terminius parametrus. Dūmtraukio dalys turi būti pažymėtos etiketėmis su eksploataciniais parametrais, kurie privalo sutapti su katilo specifikacija. Radę gerą dūmtraukį turėsite šildymo sistemos dalį, kurios nereikės keisti apie 20 metų, o jeigu visos dalys dera ir namo šildymas yra našus, sutaupysite daug pinigų kurui.

Labai svarbu yra gerai prižiūrėti dūmtraukį. Jis turi būti kuo tvarkingesnis: Išvalykite ji prieš šildymo sezoną ir bent kartą per kelis mėnesius jo metu. Jei turite abejonių dėl dūmtraukio valymo, pasitarkite su specialistu, kuris montavo jūsų kaminą. Taip pat nepamirškite, jog deginant ekologišką kurą leidžiate dūmtraukiui tarnauti kur kas ilgiau, todėl degindami ekologiškas medžiagas sumažinsite kenksmingų medžiagų kiekį, kaminą reikės valyti rečiau, o gamta jums liks dėkinga.