Į ką svarbu atsižvelgti renkantis išmanųjį televizorių

young woman watching television

Keletas dalykų, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis televizorių.

Atkreipkite dėmesį į ekrano įstrižainę.

Svarbu, kad nuo televizoriaus būtumėte tokiu atstumu, kuris yra 3 kartus didesnis už HD ekrano aukštį ir 1,5 karto didesnis už 4K ekrano aukštį. Dažnai pirkdami televizorių vadovaujamės kainos segmentu, norime įsigyti didesnį ir netaupyti pinigų arba atvirkščiai. Tačiau jei atkreipsite dėmesį į rekomendacijas ir pasirinksite atstumą (pavyzdžiui, jei atstumas nuo jūsų akių iki įrenginio yra 4 metrai, tinkama 55 colių ar didesnė įstrižainė), žiūrėdami jį tikrai mėgausitės.

Ekrano tipas taip pat svarbus. 

Nuo to labai priklauso jūsų akių komfortas.

TN – labiausiai įperkamas matrica, o žiūrėjimo kampas palieka daug norimo. Tačiau jis yra greitesnis už kitus – atsako laikas yra tik 1 ms.

IPS – tai variantas, kuris įdiegtas daugumoje prietaisų. Matymo kampas puikus, iškraipymų beveik nėra. Tačiau atsako laikas yra 4-6 ms, o tai, palyginti, jau yra ilgas laikas, o juodame fone yra šešėlių, kurie gali būti labai erzinantys. Šios technologijos ypatybė – mažas kontrastas, kuris rodo mažą juodos spalvos gylį ir sodrumą;

VA – didelio kontrasto ir puikios reakcijos matrica, idealiai tinkanti žaidimams. Čia nėra atspindžių, bet žiūrėjimo kampas nepavyksta, prarandamas sultingumas. Šios matricos pogrupiai yra šie: S- PVA, PVA ir MVA.

QLED – dėl nanokristalų jie surenka daugiau šviesos ir padidina spalvų spektrą net ir esant dideliam ryškumui. Paprastai tariant, tai modifikuotas LCD ekranas.  Tokį pavadinimą naudoja „Samsung”, LG jį pavadino „Nano Cell”, o „Sony” – „Triluminos”.

OLED yra matrica, sudaryta iš atskirų šviesos diodų, kurie skleidžia šviesą. Šiems modeliams nereikia foninio apšvietimo, o OLED skydelis pasižymi dideliu juodos spalvos kontrastu. OLED technologija vaizdui sukurti naudoja organinius šviesos diodus. Tokių televizorių storis nedidelis, tačiau matricos kokybė labai aukšta. Tai turi įtakos prietaisų kainai. Čia matome puikią spalvų gamą ir kontrastą bei gilią juodą spalvą. 

modern TV screens in a row,

Kontrastas

Ši savybė lemia juodos spalvos sodrumą. Kalbant grynai techniniais terminais, iš juodos spalvos atimamos baltos sritys. Nuo to tiesiogiai priklauso vaizdo spalvų atkūrimas. Žinoma, kuo aukštesnis šis parametras, tuo geriau. 

Renkantis verta atsižvelgti į

IPS matricos kontrasto santykis paprastai yra apie 1000:1;

S-PVA matricos apytikslis kontrasto santykis yra maždaug 3500:1.

Atnaujinimo dažnis ir HDMI versija 

Ši savybė užtikrina patogų dinamiškų scenų žiūrėjimą.   Šioje vietoje taip pat vadovaukitės taisykle, kad kuo daugiau, tuo geriau. Šiandien idealiu dažniu laikomas 120 Hz dažnis, dažniausiai naudojamas 60 Hz dažnis.

Dėl šios priežasties, norėdami prijungti išorinius šaltinius, visada rinkitės HDMI versiją.

HDMI 2.0 prievadas skirtas 4K vaizdams perduoti 60 Hz atnaujinimo dažniu. Perdavimo sparta gali siekti iki 18 Gb/s.

1.4 prievadas negali perduoti daugiau nei 30 Hz dažnio signalo. Perdavimo greitis ribojamas iki 10 Gb/s

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Medžiaginiai baldai iš parduotuvės Baldaiska

Baldaiska.lt medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus pasirinkimas tiek gyvenamosiose, tiek komercinėse patalpose. Nuo dizaino universalumo iki patogumo ir ilgaamžiškumo – medžiaginiai apmušalai suteikia šilumą ir stilių bet kuriai patalpai. Štai keletas medžiaginių baldų privalumų: Taigi, medžiaginiai baldai turi daugybę privalumų, dėl kurių jie yra populiarus namų savininkų ir dizainerių pasirinkimas. […]

Kokios valgomojo kėdės bus ne tik stilingos, bet ir patogios?

Kuriant ar atnaujinant valgomojo zoną, labai svarbu rinktis ne tik gražius, bet ir kokybiškus bei funkcionalius baldus. Valgomojo kėdės taip pat turi būti ne tik gražios, bet ir patogios bei ilgaamžės. Visgi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis baldus šiai zonai ir kaip juos išdėstyti bei suderinti tarpusavyje? Valgomojo kėdžių pasirinkimas yra labai platus. Visgi, […]