Į ką svarbu atsižvelgti renkantis išmanųjį televizorių

young woman watching television

Keletas dalykų, į kuriuos svarbu atsižvelgti renkantis televizorių.

Atkreipkite dėmesį į ekrano įstrižainę.

Svarbu, kad nuo televizoriaus būtumėte tokiu atstumu, kuris yra 3 kartus didesnis už HD ekrano aukštį ir 1,5 karto didesnis už 4K ekrano aukštį. Dažnai pirkdami televizorių vadovaujamės kainos segmentu, norime įsigyti didesnį ir netaupyti pinigų arba atvirkščiai. Tačiau jei atkreipsite dėmesį į rekomendacijas ir pasirinksite atstumą (pavyzdžiui, jei atstumas nuo jūsų akių iki įrenginio yra 4 metrai, tinkama 55 colių ar didesnė įstrižainė), žiūrėdami jį tikrai mėgausitės.

Ekrano tipas taip pat svarbus. 

Nuo to labai priklauso jūsų akių komfortas.

TN – labiausiai įperkamas matrica, o žiūrėjimo kampas palieka daug norimo. Tačiau jis yra greitesnis už kitus – atsako laikas yra tik 1 ms.

IPS – tai variantas, kuris įdiegtas daugumoje prietaisų. Matymo kampas puikus, iškraipymų beveik nėra. Tačiau atsako laikas yra 4-6 ms, o tai, palyginti, jau yra ilgas laikas, o juodame fone yra šešėlių, kurie gali būti labai erzinantys. Šios technologijos ypatybė – mažas kontrastas, kuris rodo mažą juodos spalvos gylį ir sodrumą;

VA – didelio kontrasto ir puikios reakcijos matrica, idealiai tinkanti žaidimams. Čia nėra atspindžių, bet žiūrėjimo kampas nepavyksta, prarandamas sultingumas. Šios matricos pogrupiai yra šie: S- PVA, PVA ir MVA.

QLED – dėl nanokristalų jie surenka daugiau šviesos ir padidina spalvų spektrą net ir esant dideliam ryškumui. Paprastai tariant, tai modifikuotas LCD ekranas.  Tokį pavadinimą naudoja „Samsung”, LG jį pavadino „Nano Cell”, o „Sony” – „Triluminos”.

OLED yra matrica, sudaryta iš atskirų šviesos diodų, kurie skleidžia šviesą. Šiems modeliams nereikia foninio apšvietimo, o OLED skydelis pasižymi dideliu juodos spalvos kontrastu. OLED technologija vaizdui sukurti naudoja organinius šviesos diodus. Tokių televizorių storis nedidelis, tačiau matricos kokybė labai aukšta. Tai turi įtakos prietaisų kainai. Čia matome puikią spalvų gamą ir kontrastą bei gilią juodą spalvą. 

modern TV screens in a row,

Kontrastas

Ši savybė lemia juodos spalvos sodrumą. Kalbant grynai techniniais terminais, iš juodos spalvos atimamos baltos sritys. Nuo to tiesiogiai priklauso vaizdo spalvų atkūrimas. Žinoma, kuo aukštesnis šis parametras, tuo geriau. 

Renkantis verta atsižvelgti į

IPS matricos kontrasto santykis paprastai yra apie 1000:1;

S-PVA matricos apytikslis kontrasto santykis yra maždaug 3500:1.

Atnaujinimo dažnis ir HDMI versija 

Ši savybė užtikrina patogų dinamiškų scenų žiūrėjimą.   Šioje vietoje taip pat vadovaukitės taisykle, kad kuo daugiau, tuo geriau. Šiandien idealiu dažniu laikomas 120 Hz dažnis, dažniausiai naudojamas 60 Hz dažnis.

Dėl šios priežasties, norėdami prijungti išorinius šaltinius, visada rinkitės HDMI versiją.

HDMI 2.0 prievadas skirtas 4K vaizdams perduoti 60 Hz atnaujinimo dažniu. Perdavimo sparta gali siekti iki 18 Gb/s.

1.4 prievadas negali perduoti daugiau nei 30 Hz dažnio signalo. Perdavimo greitis ribojamas iki 10 Gb/s

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Efektyvi nuotekų valymo sistema ne tik užtikrina švarią aplinką, bet ir padeda išvengti sveikatai bei aplinkai potencialiai žalingo  poveikio. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius nuotekų valymo įrenginių priežiūros aspektus, siekiant išlaikyti jų efektyvumą ir ilgaamžiškumą. 1. Regularios valymo procedūros Nuotekų valymo įrenginių valymas turi būti atliekamas reguliariai. Įvairios dalelės ir nuosėdos gali trukdyti įrenginio veikimui bei […]

Gėlių stovai kiekvienuose namuose kuria ypatingą aplinką

Tikriausiai nėra namų, kuriuose nebūtų vienokio ar kitokio augalo. Kiekvienas žaliuojantis arba žydintis augalas namams suteikia ne tik jaukumo, bet ir gyvybės jausmą, taip pat pripildo teigiamos energijos bei deguonies. Kuo naudingi augalai namuose? Gera žinoti apie tai, kas teikia naudą ne tik estetiniui grožiui, bet ir mūsų sveikatai. Būtent tokias funkcijas ir atlieka augalai, […]