„Hyperlinks or it didn’t happen” – Videodarbų programa ŠMC kino salėje kovo 11-15 d.

2015 metų kovo 11–15 dienomis nuo 18.00 Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) kino salėje veiks videodarbų programa „Hyperlinks or it didn’t happen”.

Programos atidarymas įvyks kovo 11 dieną, trečiadienį, 18.00 valandą.

Programos kuratorė: Juste Kostikovaitė

Videodarbų programa „Hyperlinks or it didn’t happen” yra paruošta galvojant apie „postinternetinį“ gyvenimą. Postinternetas – tai gyvenimas po interneto eros, kai internetas yra visiems savaime suprantama komunikacijos bei gyvenimo stebėjimo pozicija, kai gyvenama pusiau pasislėpus nuo gyvybės ir stebint visk1 per ekraną.

Ten, kur internetas tapo „įvykusiu faktu” jau nuo 1990 metų ar dar anksčiau, užaugo nauja menininkų karta, kurioje vos vienuolikos sulaukę vaikai patys programavo savo internetinius puslapius. Menas jau dabar tampa veikla, kuri neturi vaizdo autorystės iliuzijų, kur autentika yra lengvai reprodukuojama ir nugalima „share“ („dalintis”) funkcijos. Tapyba jau yra skaitmeninės drobės inžinerija, o odos nelygūs paviršiai atkuriami videomanipuliacijų programomis. Šios videodarbų peržiūros tema yra savasties distribucija. Vidinis identitetas („tikrasis aš”) kabo ant trapių identiteto platformų, kurios stabiliai įsitvirtinusios socialiniuose tinkluose.

hyperlinks ŠMC kino salėje

Renginių serija pavadinimu „BCC: kuratoriai traukia į barą 90+“ yra skirta postinternetinės estetikos ir postskaitmeninės būklės temoms. Projekto pavadinimas yra nuoroda į Hanso Ulricho-Obristo bei Simono Castetso sukurtą platformą „89+“, į kurią vadinamieji „postinternetiniai“ kūrėjai buvo kviesti apmąstyti naujas pajautas, siejamas su meno praktika besikeičiančiame skaitmeniniame amžiuje.

Vilniuje įvyksiantį projekto „BCC: Kuratoriai traukia į barą 90+“ etapą sudaro 4 dalių programa, kurioje dalyvaus menininkai, rašytojai, ir kuratoriai iš tokių šalių kaip Danijos, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Latvijos, tolimosios Pietų Korėjos ir kitų šalių. Ši neįprasta programa parengta kuratorių platformai BCC dirbant kartu su Vilniaus institucijomis „Rupert“, Nacionaline dailės galerija, Šiuolaikinio meno centru ir Vilniaus dailės akademija.

Kovo 27 ir 28 dienomis įvyksiančių renginių metu bus pristatytas internetinis leidinys su Rózsos Zitos Farkas, Hannah’os Heilmann, Pakui Hardware, Eoghano Ryano, Rory Rowano ir lietuvaitės Justės Kostikovaitės tekstais. Šio projekto rėmėjai – Šiaurės Šalių Kultūros Taryba. Visos šios programos trukmė – 2 valandos, o įėjimas visiškai nemokamas.

Šiuolaikinio meno centro adresas – Vokiečių g. 2, LT-01130, Vilnius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]

Populiariausi renginiai Vilniuje šiandien įtraukiantys kiekvieną šeimos narį

Žemėjant oro temperatūrai vilniečiai ir šio miesto svečiai nesėdi rankų sudėję – nori sužinoti ką nors naujo ar tiesiog smagiai praleisti savo laisvą laiką. Populiariausi  renginiai Vilniuje šiandien būtent tam ir yra sukurti. Jų apstu ir tinka kiekvienam. Šiame straipsnyje išvardinsime kokie renginiai Vilniuje šiandien yra populiariausi ir kada jie įvyks. Taip pat patarsime kaip […]