Gręžtiniai ar juostiniai pamatai?

Tinkamiausių pamatų pasirinkimas dažnai yra ne būsimo pastato savininko rankose, tačiau įvertinus gruntą, taip pat, projektą. Žinoma, savininkas gali pateikti konkrečias rekomendacijas pagal kurias yra daromas pastato projektas, o paskui įvertinus rūsio poreikį, sąnaudas, svorį bei kitus niuansus – statomi pamatai, kurie tampa namo pagrindu.

Tiesa, pamatų pasirinkimas ne toks jau paprastas darbas. Tartis su profesionalais yra būtina, kadangi jų patirtis bei rekomendacijos gali garantuoti geriausią kokybę bei ilgaamžiškumą. To, ko siekia kiekvienas asmuo. Dažniausiai vertinami gręžtiniai bei juostiniai pamatai. Būdami panašūs tuo pačiu jie yra gana skirtingi, tad nurodysime esminius niuansus, kurie Jums padės kur kas paprasčiau pasirinkti bei apsispręsti.

Juostiniai pamatai

Pamatų pasirinkimas dažniausiai prasideda svarstant apie juostinius, kadangi tai yra seniausias pasirinkimas, o žmonės dažniausiai pasitiki ilgamete ir patvirtinta tradicija. Pamatas yra formuojamas iš betono blokųp, taip pat, monolito bei betoninių blokelių. Siekiant įsirengti šiuos pamatus būtinas drenažas, kuri yra formuojamas žemiau pamatų.

Gręžtiniai pamatai

Kitas pasirinkimas, kuris šiuo metu pasirenkamas vis dažniau, kadangi yra ne tik labai tvirtas, tačiau ir pigesnis, yra gręžtiniai arba kitaip dar vadinami – poliniai pamatai. Tai ne tik pigesnė alternatyva, tačiau ir pastatoma kur kas greičiau. Žinoma, šių pamatų klojimui taip pat reikalingas drenažas, papildomai ir hidroizoliacija. Šiuos pamatus gali būti sudėtingiau apšildyti, tačiau profesionalas viską puikiai atliks nuo A iki Ž, tad svarbiausia rasti gerus specialistus.

Ar drenažas yra būtinas?

Taip, pasirinkus bet kurių pamatų konstrukciją kokybiškas drenažas yra būtinas. Kadangi pamatai gali kilnotis dėl įšalo – tai trumpina jų funkcionavimo laiko tarpą, o su drenažu to išvengti pavyks ir jis reikalingas montuojant kokius pamatus.  Žinoma, daugelis nori sutaupyti ir patys klojasi pamatus, vengia drenažo ir tikisi, kad metų eigoje namui nieko nenutiks. Deja, dažniausiai apsemtas rūsys yra mažiausias problema, kadangi iškilnotus pamatus sutvarkyti yra beveik neįmanoma. Remkitės kitų žmonių patirtimi, kurioje pasidalinama konkrečiais patarimais.

Ar reikalinga pamatų hidroizoliacija?

Lygiai taip pat kaip būtinas drenažas, taip pat yra reikalinga ir pamatų hidroizoliacija. Paprasčiausiai reikia įvertinti tai, kad Lietuva yra lietingas kraštas, tad norint džiaugtis funkcionaliu namu reikia įvertinti ir tai, kad kiekvieną pavasarį pakylantis vandens lygis nepakenktų namams. Gera hidroizoliacija padės išvengti ne tik šalčio, tačiau ir pelėsio, kurį vėliau panaikinti bus labai sudėtinga.

Susiję straipsniai:

Kavos aparatų remontas Vilniuje: kaip išsirinkti tinkamą specialistą?

Kavos aparatų gedimai nėra dažni, todėl jiems atsiradus neretai prietaisų savininkai sutrinka ir nežino, kur kreiptis. Nors šių prietaisų gedimai reti, kavos aparatų remontas Vilnius atliekamas dažnai, mat didmiestyje šiuos prietaisus galima rasti ne tik beveik kiekvienuose namuose, bet ir ofisuose. Panašu, jog vilniečiai tikri kavos mylėtojai. Bet ką daryti tuomet, kai kavos aparatas sugenda? […]

Kodėl visuomet turėtų būti atliekami grunto tyrimai?

Kai kuriais atvejais pradėti statybos darbų be to nebus galima. Tačiau jeigu statinys yra pakankamai nedidelis ir ne toks reikšmingas, tai nebus privaloma. Būtent taip yra su įprastais nuosavais namais. Bet net ir ruošiantis jų statyboms labai rekomenduojama išanalizuoti sklypą. Kadangi tai gali padėti pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Pavyzdžiui, kiekvienu atveju gali būti reikalingas skirtingas pamatų […]