Garsenybių treneris Tadas Pocius atskleidžia, kaip pradėjus sportuoti visko nemesti po mėnesio

treneris

Kai lauke atšąla, sporto salės tampa sausakimšos. O kur dar artėjančios šventės, kurių metu norima atrodyti gražiai ir pasipuikuoti prieš seniai nematytus giminaičius. Deja, pasiryžę dailinti kūno linijas, viską dažnai meta po mėnesio ar net kelių savaičių. Asmeninis garsenybių treneris, sveikos gyvensenos mentorius Tadas Pocius atskleidžia, kaip neprarasti motyvacijos siekiant užsibrėžtų tikslų sporto salėje.

„Kiekvieną rudenį stebiu tą patį – krentanti temperatūra į sporto sales pritraukia žmonių. Tačiau dažniausiai taip būna tik pirmaisiais rudens mėnesiais ar net savaitėmis. Po kurio laiko salėje lieka tik trečdalis atkakliausiųjų. Naujokai atėję į salę nori „užsisportuoti“, nori greitų rezultatų, o kai po kelių savaičių jų vis dar nepastebi, netenka motyvacijos“, – pasakoja garsenybių treneris.

Anot T. Pociaus, tam, kad noras tobulinti savo kūną nepradingtų, svarbu susikurti rutiną, kuri apimtų ne tik treniruotes konkrečiomis savaitės dienomis, aiškų treniruočių planą ir net konkrečius rūbus, bet ir nuolatinį organizmo papildymą aktyviaisiais mineralais per ir po treniruočių.

Norint įgauti energijos – vanduo, kuriame yra kalio ir magnio

Sportuojant daug prakaituojama, netenkama daug vandens, o su juo ir organizmui reikalingų mineralų: kalio, magnio, natrio. Todėl, pasak trenerio, svarbu nepersistengti, nes reikalingų elementų stoka gali pabloginti savijautą. „Pajutus, kad džiūsta lūpos, rekomenduojama atsigerti. Per pertraukėles visuomet siūlau atsigaivinti, o po sporto susigrąžinti prarastus mineralus išgeriant aukštesnės mineralizacijos vandens. Antraip gali būti jaučiamas didesnis nuovargis, motyvacijos stoka, silpnumas. Kai kurie skundžiasi, kad tai – pernelyg intensyvių treniruočių pasekmė, tačiau iš tikrųjų tai signalas, kad organizmui trūksta vandens ir būtinųjų elementų“, – sako T. Pocius.

Treneris pasakoja, kad aktyvieji mineralai yra labai reikalingi ne tik dėl to, kad gali suteikti energijos, bet ir yra būtini širdies bei raumenų veiklai. „Kalis yra svarbus tinkamai širdies veiklai, tad jo stoka gali būti širdies problemų priežastis. Magnis dalyvauja procesuose, susijusiuose su raumenų funkcionavimu, deguonies apykaita, energijos gamyba, mineralų balansu, tinkamu širdies ritmu.

Nors kitų mineralų stokos galime nejausti, nepakankamo magnio kiekio organizme požymiai greitai pasireiškia. Dažniausiai tai, jog trūksta magnio, rodo raumenų traukimas, mėšlungis po sporto ar jo metu“, – sako sveikos gyvensenos mentorius.

Sudaryti sporto tvarkaraštį

Kad motyvacija sportuoti neišblėstų, treneris rekomenduoja dar vieną sprendimą – rutinos įvedimą. Jis sako, kad sudarius tvarkaraštį, kada lankysitės treniruotėse, bus lengviau „prisiversti“ į jas atvykti.

„Pradėjus sportuoti naudinga nuspręsti, kiek kartų ir kuriomis dienomis atvyksite į sporto salę. Pavyzdžiui, užsibrėžkite tikslą antradienį ir ketvirtadienį po darbo vykti ne namo, o tiesiai į sporto klubą. Taip pamažu tokia rutina taps įprasta ir nepraleisite treniruočių. Taip pat aiškiai įsivardinkite treniruotės trukmę, eigą, nuspręskite, kuriais rūbais eisite sportuoti. Toks informacijos „susidėjimas į galvos stalčiukus“ labai padeda įeiti į sportuojančiojo rutiną“, – siūlo treneris.

Pocius rekomenduoja sporto iš pradžių neplanuoti kiekvieną dieną, nes labai svarbu nepersistengti. „Jau geriau pailsėti, atstatyti organizmą atkuriant gyvybingumą ir tuomet vėl sugrįžti į salę. Žinoma, tai neturi trukti ilgai. Geriausia, kai pertrauka trunka dieną ar dvi“, – sako treneris.

 

Susiję straipsniai:

Lubrikantai: kas tai, kada juos naudoti ir kaip išsirinkti?

Nemaža dalis porų lubrikantus laiko neatsiejama intymaus gyvenimo dalimi. Nors šie produktai plačiai paplitę, populiarūs ir dažnai naudojami, renkantis vis dar iškyla nemažai klausimų, į kuriuos ir atsakysime šiame tekste. Kas tai yra lubrikantas? Lubrikantas – tai priemonė, kurios pagrindinė funkcija yra drėkinti lytinių organų gleivinę, suteikti slidumo ir palengvinti įsiskverbimą. Šis produktas leidžia mėgautis […]

Nosies plastika: atsakymai į 5 dažnai užduodamus klausimus

Nosies plastika yra operacija, kurios metu plastinės chirurgijos gydytojai koreguoja netenkinančius estetinius aspektus ir sprendžia apsunkinto kvėpavimo problemas. Kadangi operacija atliekama veido srityje ir yra gana sudėtinga, natūralu, kad gydytojai sulaukia daugybės klausimų. Žemiau – atsakymai į 5 specialistams dažnai užduodamus klausimus. Kiek laiko trunka atsistatymas ir kiek laiko nešiojamas įtvaras? Pirmosios dienos yra sudėtingiausios. […]