Faktai, kurių nežinojote apie žvakes

Žvakės naudojamos jau tūkstančius metų. Jos yra tapusios daugelio žmonių neatsiejama gyvenimo dalimi ir ypatingai svarbia būsto interjero detale. Todėl būtų labai įdomu ir naudinga apie žvakes pateikti keletą galbūt daugeliui iš jūsų dar negirdėtų faktų.

Egzistuoja teisingas žvakių deginimo būdas

Turbūt iki šiol manėte, kad deginti žvakę nėra nieko sudėtingo? Tačiau pasirodo, kad žvakės deginimas yra kur kas kompleksiškesnis procesas nei jums galėjo pasirodyti. Taigi, ar žinojote, kad pirmasis žvakės uždegimas yra pats svarbiausias?

Kuomet pirmą kartą jūs uždegate žvakę, jūs turite leisti jai pakankamai ilgai degti! Visas viršutinis žvakės vaško sluoksnis privalo tapti skystas, o tam prireikia kelių valandų – priklausomai nuo žvakės dydžio. Jei to nepadarysite, tuomet jūsų žvakė nedegs tolygiai.

Žvakių vaškas buvo valgomas badmečiu

Anuomet žvakių vaškas daugiausiai buvo gaminamas iš gyvūninės kilmės produktų, tokių kaip jaučio riebalai ar bičių vaškas. Kuomet žmones užklupo badmetis, pakankamai dažnai žmonės vogdavo žvakes ir jas valgydavo, tokiu būdu numalšindami savo didelį alkį.

Neturėtumėte užpūsti žvakės norėdami ją užgesinti

Daugeliui mūsų yra visiškai įprasta norint užgesinti žvakę ją tiesiog užpūsti. Tačiau tokiu atveju užpūsta žvakė išskiria suodžius ir dūmus, o tai tikrai nėra sveika. Be to, žvakės užpūtimas taip pat padidina karšto skysto vaško lašelių nupūtimo ant aplinkinių paviršių riziką.

Taigi, pats geriausias (ir tiesą sakant – vienintelis) būdas užgesinti degančią žvakę yra pasitelkti žvakės gaubtelį (arba žvakės užgesinimo įrankį), kadangi jis žvakės liepsną užgesina „atimant“ deguonį. Tokiu būdu norint užgesinti žvakę tereikia žvakės gaubtą uždėti ant žvakės viršaus. Kas gali būti paprasčiau?

Žvakės šaldymas neprailgins jos tarnavimo laiko

Iki šiol pastebima, kad daugybė žmonių vis dar yra įsitikinę, jog žvakės šaldymas gali padėti prailginti žvakės tarnavimo laiką, t.y. sulėtinti jos degimą. Tačiau iš tikrųjų, tai yra tik mitas! Žvakės šaldymas nepadeda prailginti jos degimo laiko. Viskas yra visiškai priešingai. Jei jūs šaldysite žvakę, galiausiai vaškas suskeldės ir jūsų žvakė bus pažeista.

Degdama žvakė neturėtų skleisti dūmų

Nėra ugnies be dūmų, ar ne? Tiesa, tačiau, jei jūsų žvakė skleidžia dūmus, tai reiškia, kad jos dagtis yra pernelyg ilga. Laimei, tai labai paprasta išspręsti. Tiesiog užgesinkite ugnį, luktelėkite, kol dagtis atvės, ir patrumpinkite ją iki apytiksliai 6 mm ilgio.

Žvakės ant torto yra senovės graikų tradicija

Žvakes degti ant gimtadieninio torto šiandien yra visiškai įprasta, tačiau ar žinojote, kad žvakės ant torto yra senovės Graikijoje kilusi tradicija? Būtent senovės graikai tortus dekoruodavo žvakėmis. Jos simbolizuodavo švytintį mėnulį ant medžioklės ir mėnulio deivės Artemidės šventyklos. Ir tik nuo XVIII a. žvakės ant torto tapo gimtadienio tradicija, simbolizuojanti kiekvienus prabėgusius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Ideali dovanos idėja kiekvienam – valgomos puokštės

Valgomos puokštės šiais metais itin išpopuliarėjo. Tai itin universali dovana, kuri tinka visiems ir visomis progomis. O tokių dovanų itin sunku rasti, ar ne? Tie kas nuolat renka dovanas dideliam šeimos ratui tikrai žino, jog kartais dovanos vyrams gali kelti galvos skausmą. O kartais dovanos moterims nebeišrenkamos, nes atrodo jau viskas išdovanota. Taigi, kas tos […]

Masažai Vilniuje: ką reikia žinoti?

Kasdien pastebime, kad masažai Vilniuje yra vis labiau populiarėjanti paslauga. Vis daugiau žmonių ieško kvalifikuotų masažistų, kurie padėtų kovoti su nugaros skausmu, sulėtėjusia kraujotaka ar kitais sveikatos sutrikimais. Daugelis mūsų žinome, kad masažai padeda ne tik sumažinti stresą, bet ir atsipalaiduoti, palepinti save ir pagerinti savo savijautą. Papasakosime, kokie yra masažai Vilniuje ir kaip iš […]