Dwayne’as Casey pripažino, kad suklydo pasodindamas Joną Valančiūną

Toronto „Raptors” (38/24) patyrė jau eilinį pralaimėjimą NBA reguliariajame sezone ir šįkart nusileido Šarlotės „Hornets” (27/33) komandai rezultatu 94:103 (24:25, 18:28, 29:24, 23:26). Neblogai rungtyniavęs Jonas Valančiūnas per 23 žaidimo minutes spėjo pelnyti 9 taškus, atkovojo 6 kamuolius, blokavo 2 priešininkų metimus ir iš viso surinko 15 naudingumo balų. Tačiau, toks žaidimas neįtikino „Raptors” trenerio Dwane’o Casey ir Uteniškis ketvirtąjį kėlinį stebėjo nuo atsarginių suolelio.

Dwayne'as Casey Toronto Raptors

Po dar vieno pralaimėjimo, Kanados klubo vyriausiasis treneris Dwane’as Casey pasidalijo savo mintimis:

Pirmiausia, treneris buvo paklaustas apie apgailėtiną jo vadovaujamos komandos gynybą ir paprašytas įvardinti pagrindines tokios prastos gynybos priežastis.

„Pats svarbiausias gynybos aspektas yra vienas-prieš-vieną gynyba. Tu tiesiog privalai visą laiką matyti kamuolį sau prieš akis, neatsitrenkti į varžovų užtvaras ir nelikti puolančiam žaidėjui už nugaros. Kamuolys turi būti prieš tave, kitu atveju visa gynyba sugriūna, o tai iššaukia grandininę reakciją ir viskas subyra. Tai labai paprasta, tiesiog reikia matyti kamuolį prieš save ir trukdyti varžovui žaisti savo žaidimą.”

Treneriui buvo priminta, kad „Raptors” buvo tiesiog sutrypta „po lenta” ir atkovojo vos 32 kamuolius, kai varžovai jų nusiėmė net 56.

„Jie surinko visus kamuoliuos. Toli atJonas Valančiūnas ir Dwayne Caseyšokę kamuoliai, arti atšokę kamuoliai, jie rinko viską, ką tik galėjo, o vėliau kartojo metimus iš po krepšio. Mano komandos žaidėjai tiesiog nesugebėjo atsitverti savo žaidėjų, o tai man kelia didžiulį nerimą.”

Galiausiai, buvo užduotas klausimas, kurio laukia ne tik visos Lietuvos krepšinio gerbėjai, bet ir visi Toronto „Raptors” fanai. Kokia situacija su Jonu Valančiūnu? Kodėl geriausias komandos kovotojas dėl atšokusių kamuolių žaidžia vos 23 minutes ir nepakyla nuo suolelio viso ketvirtojo kėlinio metu? Pagaliau Casey nebeišsisukinėjo ir nebeieškojo pasiteisinimų, o tiesiog pripažino, kad klydo.

„Tikėjausi, kad Amiras, Pattersonas ir Johnsonas suteiks komandai daugiau greičiau, tačiau jie mus tiesiog nužudė su atkovotais kamuoliais. Man, turbūt, reikėjo sugrąžinti JV į aikštelę.”

Pabaigai paminėsime, kad „Raptors” treneris susilaukia vis daugiau kritikos apie prastus savo sprendimus ne tik iš „Raptors” komandos fanų, bet ir NBA krepšinio apžvalgininkų ir analitikų.