David Bergé. MANYSILENCES

Šių metų rugpjūčio 13 dieną, ketvirtadienį, 20.00 valandą, pradžia ŠMC fojė (Vokiečių g. 2, LT-01130, Vilnius)

„<…> Kas nutiko menininko kūnui šiandien, kai meninio kūrinio produkcija atsiskyrė nuo fizinio gamybos proceso? Kaip šiomis sąlygomis mes įkūnijame erdvę? Kaip menininko kūnas gali pažadinti ir aktyvuoti aplinką joje veikdamas?”

MANYSILENCES – tai vieno vakaro įvykis, apjungiantis fotografo Davido Bergé dalyvavimą Šiuolaikinio meno centro rezidencijų programoje ir menininkės Aurelijos Maknytės projekte „Savaitė” bei jo ankstesnių kūrinių versijas, kurias pasufleravo Vilniaus urbanistinio konteksto ir menininkės buto erdvės. Bergé vakaro pasiūlymas – menininkų drauge vedamas turas. Tai tylių grupinių pasivaikščiojimų (Walk Pieces) serijos (nuo 2008 metų) tąsa, kuria siekiama sustiprinti dabarties momento išgyvenimą. Maršrutas prasidės Šiuolaikinio meno centro pastate ir tęsis jo kaimynystėje. Vienos pagrindinių turo traukos zonų – foto-instaliacijos „Keip Kodo kilpa” (The Cape Cod Loop, 2014 m.) bei „Kelionės kompozicija” (Voyage Piece, 2014 m.), kurių išeities taškas yra miesto taktiliškumo patyrimas.

David Bergé. MANYSILENCES
Iliustracija: David Bergé

David Bergé (g. 1983 m.) šiuo metu gyvena ir kuria Briuselyje. Menininkas tyrinėja fotografijos, performanso ir architektūros medijų susidūrimus, ypatingą dėmesį skirdamas architektūros medžiagiškumui ir kūno santykiui su miesto erdvėmis. Pastaruoju metu Bergé kuria pasivaikščiojimus, fotografines instaliacijas ir paskaitas-performansus. Menininko darbai buvo rodyti šiuolaikinio meno fonde SALT Stambule (2011 m.), projektų erdvėje „Maison Particulière” Briuselyje (2014 m.) ir kitur. Bendradarbiaudamas su įvairiais menininkais ir kuratoriais, Bergé savo kūrinius taip pat pristatė Modernaus meno muziejuje MoMA Niujorke (2013 m.), galerijoje „Etablissement d’en Face” Briuselyje (2014 m.) bei kunsthalėje „Extra City” Antverpene (2015 m.). Nuo 2013 metų Bergé dėsto pomagistrinių performanso ir scenografijos studijų programoje „a.pass” Briuselyje.

Aurelija Maknytė (g. 1969 m.) gyvena ir dirba Vilniuje. Nuo 2005 metų ji tęsia projektą „Savaitė”, kurio metu menininkė savaitei duoda savo buto raktus bei atskirą kambarį kokiam nors svečiui ir šį laikotarpį leidžia jam diktuoti savas taisykles.

Renginio trukmė apie 2 val.
Remėjai: Lietuvos kultūros taryba ir Vlaamse GemeenschapsCommissie
Dėkojame Virginijai Januškevičiūtei, Rūtai Junevičiūtei ir Justinai Zubaitei
Iliustracija: David Bergé

Susiję straipsniai:

Greitasis pasimatymų maratonas – galimybė rasti savo sielos draugą

Visi žmonės nori mylėti bei būti mylimi. Tai yra normalu. Tačiau lygiai taip pat įprasta, kad rasti savo sielos žmogų, partnerį, kuris bus visada šalia – nėra labai paprasta. Dažnai reikia susitikti su šimtais žmonių, kol galiausiai pavyksta rasti savą žmogų. Viena iš greitų galimybių jo paieškoms yra speed dating Vilnius. Sostinėje renkasi patys įdomiausi […]

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]