Daugiau pinigų ir ilgesnis grąžinimo terminas: kur slepiasi kabliukas?

paskola su ikeitimu

paskola su ikeitimu

Kone visas pasaulis gyvena „į skolą“, tai yra perka daiktus ar paslaugas ne nuosavomis, tačiau pasiskolintomis lėšomis. Ne išimtis ir mūsų tautiečiai. Pamažu akivaizdžiai keičiasi požiūris, jog skolintis ne gėda (juk, šiaip ar taip, gyvenimas trumpas, tad kodėl turėtume varžytis ir kažko sau neleisti?). Finansinę pagalbą suteikti pasiruošę ne tik komerciniai bankai ar kredito unijos, bet ir smulkesnieji kreditoriai. Ilgalaikė paskola su turto įkeitimu – viena iš paslaugų, kurią, greta smulkių greitųjų kreditų, siūlo pastarieji.

Daugeliui įprastos greitųjų kreditų reklamos, kuomet viliojama patrauklia galimybe pasiskolinti nedidelę pinigų sumą ir taip patenkinti vieną ar kitą momentinį poreikį (sumokėti už šildymą, įsigyti medikamentų ar tiesiog „užkaišioti skyles“, atsirandančias belaukiant atlyginimo). Visgi svarbu atkreipti dėmesį, jog žmonės yra skirtingi, tad ir pastarųjų poreikiai nevienodi. Jei vieniems užtenka keliasdešimt eurų, tai kitiems reikalingi tūkstančiai. Gana stambias pinigų sumas šiandien gali paskolinti ne tik bankai (pastarieji dažniausiai siejasi su paskolomis būsto įsigijimui) ar kredito unijos, bet ir smulkesnieji kreditų rinkos žaidėjai. Tiesa, pastarieji nuo greitųjų kreditų gerokai skiriasi.

Vien terminas „ilgalaikė paskola su turto įkeitimu“ sufleruoja apie šios paslaugos specifiką. Klientui suteikiama galimybė pasiskolinti didesnę pinigų sumą ilgesniam laikotarpiui, tačiau pastarasis turi sutikti svarbia sąlyga – sau priklausančio NT įkeitimu. Vadinasi, kreditorius, mainais už galimybę gyventi ramiai ir turėti didesnę galimybę, jog skolininkas sąžiningai vykdys prisiimtus finansinius įsipareigojimus, pareikalauja kliento turto įkeitimo. Pastarajam tai neabejotinai yra dar didesnė atsakomybė (aišku, į bet kokią paskolą visada privaloma žiūrėti atsakingai) bei spyris į gerą vietą nepramiegoti įmokų mokėjimo ir, galbūt, netgi motyvacija ieškoti galimybių ieškant papildomo pajamų šaltinio.

Ilgalaikė paskola su turto įkeitimu lyginant šią galimybę su greitąją paskola, pasižymi šiomis ypatybėmis:

  • galimybė pasiskolinti didesnę pinigų sumą (konkreti suma priklauso nuo kiekvienos kredito bendrovės bei kliento vertinimo);
  • pasiskolintos sumos grąžinimo terminas yra kur kas ilgesnis (kai kuriais atvejais siekia net 30 metų);
  • mažesnės metinės palūkanos.

Kaip ir bet kokios paskolos atveju, prieš pasirašant sutartį būtina įvertinti finansines galimybes pastarąją grąžinti.