Namai

Apkalkėjusi dušo kabina? Vandens filtrai padeda išspręsti šią problemą

Maudynės duše – daugiau nei vien higieninis veiksmas, tai ir didelis atpalaiduojantis malonumas vakare po dienos darbų, ir žvalumo suteikiantis ritualas ryte. Žmonės pastaraisiais metais tampa vis labiau užimti, turintys mažiau laiko namuose buities darbams, o idealią tvarką mėgstantiems žmonėms net ir menkiausi nešvarumai ir ne vietoje palikti daiktai kelia irzulį. Vienas iš tokių irzulio šaltinių – kalkių nuosėdos ant dušo sienelių. Specialistai sako, jog švari dušo kabina – misija įmanoma, tačiau reikia imtis tam tikrų praktinių priemonių.

Hidrofobinė danga

Tokios dangos veikimo principas – vandens atstūmimas, todėl vanduo ant stiklo neužsilaiko ir nurieda žemyn, todėl sienelės lieka švarios. Hidrofobinę dangą būtina nuolat atnaujinti ir tinkamai prižiūrėti. Kartais galima įsigyti dušo sieneles, jau padengtas šia danga ar padengti patiems.

Reguliari priežiūra

Rutininė priežiūra išties svarbi ir tą daryti reikėtų jau nuo pirmų naudojimosi dušo kabina dienų. Kiekvieną dieną skiriant po kelias minutes, nereikės šveisti po kelias valandas kelis kartus metuose. Dažnai žmonės išsiugdo įprotį kas kartą išsimaudžius dušo sieneles nuvalyti specialiu prietaisu su gumine juostele, skirtu vandeniui nubraukti. Taip pat, kartą per savaitę reikėtų nuvalyti dušo sieneles chemine priemone, šalinančia kalkes, net jei jų ir nesimato – bus lengviau jas pašalinti ir nesikaups storas sluoksnis. Jei cheminių priemonių naudoti nenorite, kalkes puikiai pašalina acto tirpalas, skiestas su vandeniu arba citrinos rūgštis.

Vandens filtrai

Dažniausia priežastis, kodėl dušas apsinešęs kalkėmis, yra kietas vanduo. Kieto vandens nuosėdos ir kalkės labiausiai matosi ant chromuotų maišytuvų ir kitų santechnikos įrenginių bei ant skaidraus stiklo dušo sienelių. Vienas efektyviausių būdų siekiant išvengti nuosėdų, yra vandens filtrų įsirengimas. Jie pašalina iš vandens kalcį ir magnį, būtent kurie ir yra tos baltos apnašos jūsų vonioje.

Norint išvengti kalkių dušo kabinoje, mažiausiai pastangų reikalaujantis sprendimas yra vandens filtrai, kurie bus naudingi ne tik dušo sienelėms, bet ir tokiai buitinei technikai kaip skalbimo mašina, indaplovė, virdulys. Be viso to, kietas vanduo kenkia ir jūsų odai ją sausindamas, todėl investuodami į kokybišką vandens filtrą, investuosite ir į savo odos sveikatą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *