Antkapių kismas: nuo tradicijos iki modernumo

Religijos suvokimas visuomenėje kinta. Tai yra visiškai normalu. Visgi, nepriklausomai nuo to, ar žmogus išpažįsta tam tikrą religiją, ar ne, žinoma, kad mirusį žmogų vis tiek norisi palaidoti atitinkamai, kad būtų galima padaryti skoningą atsisveikinimą ir tinkamai parengti vietą, kur ilsėsis jo kūnas.

Šiuo metu rinkoje siūlomi antkapiai yra labai įvairūs. Tai didina tikimybę, kad kiekvienas ras tokius, kurie jam labiausiai tinka.

Žemiau aptarsime kismą, kuris yra pastebimas metų eigoje. Visgi, kad ir kaip keičiasi mados – kokybės poreikis išlieka visada.

Mažiau dėmesio religijai

Pastebima, kad šiuo metu žmonės vis mažiau dėmesio skiria religijai. Dėl to prašo gaminti tokius antkapius, kuriuose nėra ne tik jokių religinių ženklų, tačiau taip pat ir dominuoja neutralumas. Jeigu antkapiai, kurie atrodo kaip kryžiai, jau nebesiūlomi rinkoje gana seniai, tai šiuo metu mėgstami ir tokie, kuriuose nėra jokių raižinių, kurie yra susiję su religija. Tai dažniausiai tik asmenvardis bei data, kuri padeda kapinėse geriau identifikuoti asmenis, kurie čia ilsisi.

Norisi ilgaamžės kokybės

Kad ir kokio tipo paminklai būtų pasirenkami – svarbiausia, kad jie tarnautų kuo ilgiau. To siekia daugelis. Dėl to dažniausiai itin daug dėmesio skiria meistrams, kurie kuria paminklus. Paprasčiausiai kai kurie savo gaminių kokybe pasitiki taip labai, kad net teikia ilgus metus garantijos. Taip pat paaiškina – kaip antkapiai turi būti prižiūrimi, kad jie kuo ilgiau išliktų gražūs.

Laimi minimalizmas

Galiausiai, fiksuojama, kad lietuviai dažniausiai šiuo metu daugiausia dėmesio skiria minimalizmui. Paprasčiausiai norisi rasti tokius paminklus, kurie ne tik gražiai atrodo, tačiau taip pat ir per daug netraukia dėmesio. Juk jų paskirtis yra suteikti informaciją apie žmogų, kuris čia ilsisi, o ne tam tikra prasme traukti dėmesį savo puošnumu.

Pirkti antkapius siūlome patikimose prekybos vietose. Ten, kur jais prekiaujama legaliai, žinoma, teikiamos garantijos, kurios dažnai ir tampa esminius ramybės rodikliu, kad perkama gaminio kokybė bus pati geriausia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję straipsniai:

Palankios spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos leidžia papildomai užsidirbti

Daugelis džiaugiasi, kad turi metalo. Tiek juodasis, tiek ir spalvotieji metalai yra vertingi ir už juos galima gauti pinigus. Kuo daugiau turėsite metalo, tuo labiau galėsite praturtėti. Žinoma, juodojo ir spalvotojo metalo laužo supirkimo kainos nuolat kinta, bet tikrai yra pakankamai aukštos šiuo metu, kad galėtumėte organizuoti metalo transportavimą ir taip papildomai užsidirbti. Pastebima, kad […]

Gėlių pristatymas į namus – vos keliais mygtukų paspaudimais

Dar niekada nebuvo taip paprasta ir lengva ką nors pasveikinti ar nustebinti. Juk taip dažnai artėjant tam tikrai progai ar šventei, vis sukame galvą – ką reikės padovanoti ir kaip būtų galima pradžiuginti artimą, draugą arba kolegą. Šventės gali būti ir visiems puikiai pažįstamos: Motinos diena, gimtadienis, vardadienis, Šv. Kalėdos, Šv. Velykos ar vestuvių metinės; […]