Kultūra

2 dalių spektaklis „Palaukit, kieno čia gyvenimas?“

kieno čia gyvenimas

„Palaukit, kieno čia gyvenimas?“ – spektaklis, kurio premjera pasirodė jau 2006 metais, pastatytas pagal B. Clarko pjesę tokiu pat pavadinimu. Pats pjesės autorius po įvykusios premjeros pripažino, kad nuo pat 1970 metų, šis spektaklis buvo pats geriausias ir aiškiausiai atitinkantis pjesę.

Istorijoje pasakojama apie valingą, aštraus proto skulptorę Kler. Veikėja po auto katastrofos liko neįgali ir prikaustyta prie lovos. Moteris nebenori gyventi, tačiau gydytojai saugo jos gyvenimą. Bandoma įtikinti, kad žmogaus gyvybė yra pati svarbiausia bet kokiu atveju. Istorijos siužete susipina daug prieštaravimų, apie tai, ko yra verta gyvybė ir kodėl pats žmogus negali savo noru nutraukti sunkaus gyvenimo? Pjesėje moters likimas ir ginčai su medikais galiausiai atsiduria teismo salėje.

Pagrindinį Kler vaidmenį spektaklyje atlieka žymi aktorė Nijolė Narmontaitė. Ji teigia, kad šis personažas anaiptol nėra niūrus. Jis kaip tik yra kaip ir tikras gyvenimas – kai norisi tiek verkti tiek juoktis. Po spektaklio daugelis žiūrovų pripažįsta, kad susimąsto ir pradeda džiaugtis kiekviena jiems duota gyvenimo akimirka.

Renginio laikas: lapkričio 30 diena, 18.30 valanda.

Renginio trukmė: I dalis 1 valanda, II dalis – 1 valanda ir 10 minučių.

Renginio vieta: Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, Gedimino pr. 22, Vilnius.