Startuoliai: kodėl svarbu apdrausti savo verslo idėją?

Startuolio (angl. Startup) idėja susijusi su intelektine nuosavybe gebančia užtikrinti, kad niekas kitas jos nepasisavins. Verslo idėja, prekės ženklas, net dizainas – žmogaus, kuris jas sugalvojo, nuosavybė, taigi turint idėjų labai svarbu jas apsaugoti. Egzistuoja paslaugos suteikiančios startuolių apsaugos galimybes. Daugelis jaunųjų verslininkų per daug susikoncentruoja ties skubiu idėjos įgyvendinimu ir nepasirūpina apsauga, kuri yra labai reikšminga.

Investuotojai labiau pasitiki „apsaugotomis“ idėjomis. Naujo verslo projektai turi kur kas didesnes galimybes į savo pusę patraukti investuotojus, kurie teikia finansavimą. Taigi apsauga gali nulemti Jūsų veiklos efektyvumą, investuojamų lėšų į konkrečią veiklą, dydį.

Paprasčiau pavyks pasiekti kitus finansavimo šaltinius. Šiais laikais pats efektyviausias būdas gauti daugiau – ne konkrečiai apčiuopiamas pastatas ar rezultatas, o idėja, prekės ženklas ar dizainas. Jeigu pastarieji bus kokybiški – kus kas paprasčiau praplėsite savo veiklą. Asmenys jus paprasčiau atras.

Išskirtinės teisės į sukurtą paslaugą arba produktą. Apdrausdami savo paslaugas intelektine nuosavybe galite užsitikrinti, kad jūsų teisės į konkretų produktą arba paslaugą bus saugomos. Šiuo metu konkurencija skatina ieškoti naujų būdų galinčių užtikrinti kur kas didesnius pardavimus. Jeigu apdrausite savo nuosavybę – tokiu atveju niekas negalės kėsintis į jūsų idėją.

Nauda kitiems. Kadangi konkretus prekės ženklas bus apdraustas – verslininkas galės parduoti idėją ar dizainą. Tai suteikia galimybę gauti papildomą finansavimą, tad daugelis startuolių naudojasi šia galimybe. Visgi, turite įrodyti, kad tam tikra idėja yra konkrečiai Jūsų, tad šiuo atveju būtent apdraudimas gali tai užtikrinti.

startuoliai
designshack.net nuotr.

Prieš pradedant tikslingai keliauti link savo verslo idėjos įgyvendinimo – pirmiausia reikia pasirūpinti, kad intelektinė nuosavybė būtų apsaugota. Kaip tai padaryti priklauso nuo pačios idėjos ir jos vystymo stadijos. Žinoma, svarbu patikrinti, ar pavadinimas ir kiti aspektai tinka tai rinkai, kurioje planuojate ją skleisti, tuo pačiu pasižiūrėti, ar tokio pavadinimo jau nėra užregistruota registrų centre.

Intelektinės nuosavybės patvirtinimas yra pirmas žingsnis, kurį reikia padaryti tokiu atveju, jeigu turite puikią idėją ir norite ją įgyvendinti.

Kiekvienas geras verslininkas prieš praktiškai įgyvendindamas idėjas – turi susirinkti kuo daugiau informacijos, kuri gali padėti tinkamais žingsneliais eiti link rezultato.

Akivaizdu, kad verslo kūrimas apima daug smulkmenų. Pavyzdžiui, tikrai ne visi žino, kad verslo idėjas reikia apdrausti. Dėl šios klaidos galima labai stipriai nukentėti. Vertėtų pasisamdyti profesionalus, kurie gali konsultuoti tokio tipo klausimais. Žinoma, paslaugos įkainojamos, tačiau jau geriau sumokėti ir iškart padaryti gerai, nei kelis kartus taisyti savo padarytas klaidas.

Kokią įmonę steigti?

Nuspręsti, kokią įmonę steigti nebus labai paprasta. Kadangi pasirinkimas egzistuoja – reikia susidėlioti pliusus ir minusus, kad pavyktų suvokti, kuris variantas tikrai yra pats geriausias. Šiuo atveju visai naudinga yra pasisamdyti profesionalus, kurie atsižvelgdami į Jūsų poreikius įsteigs įmonę ir sutvarkys dokumentus. UAB steigimas internetu yra vienas dažniausiai pasitaikančių verslo kūrimo būdų. Taip, paslauga yra mokama, tačiau pliusas tas, kad iš pirmo karto viskas bus teisinga, taigi nereikės gaišti savo laiko pertvarkant popieriui. Juk jaunas verslininkas turi kur kas daugiau veiklos, nei kad popierių koregavimas. Žinoma galima rinktis ir iš kitų verslo formų kaip:

  1. Mažoji bendrija
  2. Individuali įmonė
  3. Viešoji įstaiga
  4. Ir kt.

Bet kuriuo atveju labai svarbu nuolatos domėtis kas vyksta verslo pasaulyje. Tapęs verslininku negalite užsidaryti durų ir suktis savame rate. Kinta mokesčiai, sąlygos ir galimybės. Nesiūlome plėsti verslo jeigu esate patenkintas turimu, tačiau įvertinti suteikiamas galimybes visada labai rekomenduotume.

Susiję straipsniai:

Suknelių Stilius Vilniuje: Elegancija Sostinės Ritmu

Vilnius, Lietuvos sostinė, yra tikras šiuolaikinės ir istorinės madų sandūra. Šis miestas išsiskiria savo unikaliu būdu sujungti senąją architektūrą su jaunatvišku veržlumu, o tai neabejotinai atsispindi ir moterų pasirinkimuose dėvėti sukneles. Sostinėje madą išgyvena ne tik kaip kasdienybės dalį, bet ir kaip meną, leidžiantį kiekvienai asmenybei skleistis ir įsiklausyti į besikeičiančias pasaulio tendencijas. Darbo aplinka […]

Saulės kosmetikos svarba: apsauga nuo žalingo saulės poveikio

Saulės kosmetika yra labai svarbi sveikos ir apsaugotos odos nuo saulės poveikio dalis. Jei šių produktų nenaudosite, tai gali turėti įvairių pasekmių, kurios gali paveikti jūsų odos sveikatą ir išvaizdą. Taigi, pats metas pasigilinti, kodėl saulės kosmetika yra būtina kiekvienam iš mūsų. Saulės kosmetika yra būtina norint apsaugoti odą nuo žalingo saulės poveikio. Reguliarus šių […]