Skulptoriaus ir dailininko Algio Judicko retrospektyvinė paroda

2015 metų spalio 16 dieną 18.00 valandą Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“ atidaroma medžio skulptoriaus ir dailininko Algio Judicko retrospektyvinė paroda. Ekspoziciją papildys ir jo sūnaus Mato Judicko darbai.

Algio Judicko asmenybėje yra susijungę iš gimtųjų Pivašiūnų atsineštas kaimiškasis ir Vilniuje įgytas miestiškasis pradai, laukinis nežabotumas ir kultūra. Viso to jungtimi galėtų būti į mūsų lietuvišką sąmonę įsismelkusi barokinė tradicija, gyvybinga dar nuo pirmųjų italų jėzuitų, kūrusių šiauriniuose kraštuose, ir Vinco Svirskio, drožusio barokinius kryžius ne taip seniai, laikų. Ekspresyvusis ir emocionalusis Barokas yra užkoduotas ir nuoširdžiai dramatiškoje Algio Judicko kūryboje, kuri kartu yra ir konceptuali bei šiuolaikiška – sąlytį su natūraliais, stichiškaisiais žmogaus ir gamtos pradais (palyginimui galima prisiminti ir vašką, veltinį, riebalus kaip kūrybos medžiagą naudojusį Josephą Beuysą) menininkas paverčia savo kūrybos strategija bei taktika. Ypač ritualizuotais (tai vėlgi turi sąsajų su dvasinėmis sensualaus Baroko laikų praktikomis) regisi tie dailininko darbai, kuriuose iš atskirų ready-made‘ų – šapelių, akmenėlių ir panašiai – yra išdėstomos rožantiškai mandališkos struktūros.

Algio Judicko retrospektyvinė paroda
Mato Judicko darbas

Šią tradiciją tęsia ir Algio sūnus Matas, savo „taikomosios“ dailės objektuose jungiantis spontaniškumą ir racionalumą. Tų artefaktų, kuriuos kuria jaunosios kartos kūrėjas, negalima šimtu procentų priskirti prie grynojo dizaino objektų, kadangi juose egzistuoja ne tik pritaikomasis, bet ir vaizduojamasis, išraiškos link krypstantis pradas. Baldai čia tampa skulptūromis, o statulos – stalais. Mato Judicko sukurtuose objektuose taip pat siekiama pusiausvyros tarp natūros ir kultūros, tarp savaiminių, gamtos suformuotų pavidalų ir žmogaus rankų prisilietimo (mediniai paviršiai yra regimai, juntamai išglostyti delnais ir pirštų pagalvėlėmis).

Tad ši paroda – proga pamatyti savo Algio Judicko retrospektyvą, siužetų ir formų traktuotes, patirti kūrybinį tėvo ir sūnaus bendravimą, įsitikinti realiai egzistuojančiu tradicijos perdavimo ir produktyvaus kartų komunikavimo fenomenu.

Paroda veiks iki 2015 metų spalio 30 dienos.

Parengta pagal dr. Vido Poškaus recenziją

Susiję straipsniai:

Greitasis pasimatymų maratonas – galimybė rasti savo sielos draugą

Visi žmonės nori mylėti bei būti mylimi. Tai yra normalu. Tačiau lygiai taip pat įprasta, kad rasti savo sielos žmogų, partnerį, kuris bus visada šalia – nėra labai paprasta. Dažnai reikia susitikti su šimtais žmonių, kol galiausiai pavyksta rasti savą žmogų. Viena iš greitų galimybių jo paieškoms yra speed dating Vilnius. Sostinėje renkasi patys įdomiausi […]

Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu Čiurlionio namuose Vilniuje

M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) rugsėjo 30 d., ketvirtadienį, 19 val.  pradedamas naujas susitikimų ciklas, kviesiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su režisieriumi Audriumi Stoniu. Pirmojo vakaro seanse du nepaprastai stiprūs filmai „Laikas eina per miestą“ (rež. A. Grikevičius, 1966) ir „Tishe“ (rež. V. Kosakovskis 2003). „Kinas—gyvas organizmas, gimstantis šviesos srautui […]