Renginys „Vincas Krėvė – Amerikos bičiulis“

Vincas Krėvė – Amerikos bičiulis

Mano tikslas buvo – dirbti Lietuvai ir dėl Lietuvos

Vincas Krėvė – Amerikos bičiulis
Vincas Krėvė – Amerikos bičiulis

2016 metų vasario 16 dieną (antradienį), 16.00 valandą Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje (adresas Tauro g. 10-1, Vilnius) įvyks renginys „Vincas Krėvė – Amerikos bičiulis“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Renginio svečiai išgirs autentiškus Vinco Krėvės balso įrašus, paimtus iš JAV radijo stoties „Amerikos balsas“ archyvo. Muziejaus vadovas Vladas Turčinavičius ir skaitovas Virgilijus Kubilius pateiks naujų faktų apie Vinco Krėvės gyvenimą ir veiklą išeivijoje (1947–1954 m.). Lietuvis rašytojas Amerikoje buvo įvertintas kaip pasaulinio lygio kūrėjas, o Pensilvanijos universitetas pasiūlė skirti Vincui Krėvei Nobelio premiją. Renginyje skambės populiarios bliuzo (angl. blues) ir kantri (angl. country) stiliaus muzikos improvizacijos, kurias atliks dviejų skirtingų kartų muzikantų duetas – Virgilijus Jutas (gitara ir balsas) ir Antanas Bukartas (gitara ir lūpinė armonikėlė).

Šventinės popietės lankytojai taip pat galės apžiūrėti muziejuje veikiančią fotografo Sigito Baltramaičio parodą „Niujorko kaleidoskopas“. Renginys nemokamas. Laukiame atvykstant!