Patarimai prieš įsigyjant pirmuosius kontaktinius lęšius

Ar jums nusibodo nešioti akinius? Ar jaučiatės nepatogiai norint sportuoti, mėgautis ekstremalia veikla, aktyviai gyventi? Geriausia alternatyva akinių nešiojimui yra kontaktiniai lęšiai. Tai yra geriausia regos korekcijos priemonė, tačiau jos pasiūla yra tokia didelė kad net sunku apsispręsti kokias linzes įsigyti. Kokius patarimus reikia žinoti, kad išsirinkti tinkamus kontaktinius lęšius?

Lęšiai internetu

Kontaktiniai lęšiai. Nuotraukos autoriai: Lensor.lt.

Kontaktinių lęšių pasirinkimas yra milžiniškas. Jie visi skiriasi kainomis, nešiojimo trukme. Kontaktiniai lęšiai gali būti Vienadieniai, prailginto nešiojimo, vieno, trejų bei šešių mėnesių, toriniai, spalvoti, multifokaliniai.

Kad pasirinkti tinkamus ir jums reikalingus lęšius, pasitarkite su savo okulistu. Jis atlikęs kelis labai svarbius tyrimus pasakys jums kokios linzes labiausiai tiks ir patiks jums.

Žmonėms patogiausi ir sveikiausi yra vienadieniai kontaktiniai lęšiai, nes jie yra skirti nešioti tik vieną dieną, o vakare juos privaloma išmesti. Jeigu taip nepadarysite ir nešiosite juos ilgiau, atsiras didžiulė riziką į akį patekti infekcijai. Jie ypač populiarūs yra todėl, kad nereikia skirti laiko jų valymui, nes vis tiek jie labai greitai yra išmetami.

Prailginto nešiojimo lęšiai yra pagaminti taip, kad jų deguonies pralaidumas būtų labai aukštas, nes šiuos lęšius nešiojama apie mėnesį jų nė neišimant iš akių. Vienintelė taisyklė: juos būtina išsiimti pasibaigus jų galiojimo terminui, nes jeigu taip nepadarysite, galite sulaukti tokių pasekmių kaip dar labiau suprastėjęs regėjimas, paraudusios akys, skausmas, perštėjimas ir kiti padariniai, galintys rimtai pažeisti jūsų akies sveikatą. Šiuos lęšius dažniausiai renkasi žmones, turintys nejautrias akis.

Mėnesiniai kontaktiniai lęšiai yra populiariausias pirkėjų pasirinkimas. Nors juos reikia gerai prižiūrėti, jie užtikriną puikią regos korekciją ir maksimalų komfortą už nedidelę kainą. Prieš einant miegoti išsiimkite šias linzes ir palaikykite dezinfekuojančiame tirpale apie šešias, septynias valandas. Tirpalą būtina nuolat keisti nauju, kad nesukelti tinkamų sąlygų infekcijai. 3 ir 6 mėnesių kontaktiniai lęšiai yra storesni, tačiau jie nėra tokie patogūs, o prižiūrėti juos reikia taip pat, kaip ir mėnesines linzes.

Vyresnio amžiaus žmonės, senjorai nešioja progresinius lęšius, nes jie tuo pat metu koreguoja ir toliaregystę, ir miopiją. Šiuos akinius rinkitės tik tada, jeigu akių priežiūros specialistas jums nustatė astigmatizmą.

Kontaktinių lęšių gamybos medžiagos yra biosuderinamos. Jie dažniausiai gaminami iš silikono arba hidrogelio. Naujos kartos hidrogeliniai-silikono lęšiai yra ypač minkšti, patogūs ir daug sveikesni nei senesnės kartos linzės.

Jeigu nekoreguojate regos ir tenorite pakeisti akių spalvą, jūs ieškote spalvotų arba spalvą keičiančių kontaktinių lęšių. Jie pakeičia arba paryškina jūsų akių spalvą. Nepamirškite, kad lęšio spalva reaguos su akimi, todėl akių spalva kuri išeis nebūtinai bus tokia, kokios tikitės. Spalvoti lęšiai turi keletą sluoksnių, todėl jie yra kiek storesni nei įprasti kontaktiniai lęšiai.