Paroda VIJA VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“

VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“, 2015 metų lapkričio 3–21 dienomis veiks paroda VIJA. Parodos atidarymas – lapkričio 3 dieną 18.00 valandą.

Parodoje VIJA menininkė Austė Jurgelionytė – Varnė narplioja kasdieninės rutinos ir ritualo temas bei ieško naujų tekstilinių formų. Paroda konstruojama kaip scenografija, kurios esmė – monotoniško (be pabaigos) vijos vijimo kamuolin iliuzija. Taip menininkė kuria rituališką nuolatinio judėjimo, pasikartojimo ir cikliškumo atmosferą.

Kalbėdama apie parodą Austė Jurgelionytė – Varnė pasitelkia kelis jai svarbius inspiracijos šaltinius. Tai važiavimo dviračiu ir besisukančio rato stebėjimas, etnologo Dainiaus Razausko tekstas: “Iš baltų mitinio vaizdyno juodraščių: SIŪLAS, SIŪLAI” ir Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomo eksperimentinio avangardo kino kūrėjos Mayos Deren kūriniai. Anot menininkės estetiniai Mayos Deren „judančio vaizdo“ principai artimi jos kuriamoms kasdieninio „ritualo“ formoms.

Austė Jurgelionytė-Varnė
Austė Jurgelionytė-Varnė

Parodą VIJA Aistė Jurgelionytė – Varnė abibūdina taip:

O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O

Austė Jurgelionytė – Varnė yra gerai žinoma kūrėja savo kūryboje jungianti tekstilės ir judančio vaizdo (video, animacija) medijas. Menininkė yra sukūrusi vienus iš pirmųjų „judančios“ tekstilės pavyzdžių Lietuvoje. Nuo 2002-ųjų aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno parodose ir bienalėse.

VDA galerija „Artifex“ (adresas Gaono 1, Vilnius)
Dirba antradieniais–penktadieniais 12–18 val., šeštadieniais 12–17 val.