Pirmadienis , rugpjūčio 19 2019
Pagrindinis / Kultūra / Paroda VIJA VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“

Paroda VIJA VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“

VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“, 2015 metų lapkričio 3–21 dienomis veiks paroda VIJA. Parodos atidarymas – lapkričio 3 dieną 18.00 valandą.

Parodoje VIJA menininkė Austė Jurgelionytė – Varnė narplioja kasdieninės rutinos ir ritualo temas bei ieško naujų tekstilinių formų. Paroda konstruojama kaip scenografija, kurios esmė – monotoniško (be pabaigos) vijos vijimo kamuolin iliuzija. Taip menininkė kuria rituališką nuolatinio judėjimo, pasikartojimo ir cikliškumo atmosferą.

Kalbėdama apie parodą Austė Jurgelionytė – Varnė pasitelkia kelis jai svarbius inspiracijos šaltinius. Tai važiavimo dviračiu ir besisukančio rato stebėjimas, etnologo Dainiaus Razausko tekstas: “Iš baltų mitinio vaizdyno juodraščių: SIŪLAS, SIŪLAI” ir Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomo eksperimentinio avangardo kino kūrėjos Mayos Deren kūriniai. Anot menininkės estetiniai Mayos Deren „judančio vaizdo“ principai artimi jos kuriamoms kasdieninio „ritualo“ formoms.

Austė Jurgelionytė-Varnė
Austė Jurgelionytė-Varnė

Parodą VIJA Aistė Jurgelionytė – Varnė abibūdina taip:

O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O suvyti O išsukti O surišti O sumazgyti O susivyti O suvelti O išardyti O pavyti O sujungti O susukti O

Austė Jurgelionytė – Varnė yra gerai žinoma kūrėja savo kūryboje jungianti tekstilės ir judančio vaizdo (video, animacija) medijas. Menininkė yra sukūrusi vienus iš pirmųjų „judančios“ tekstilės pavyzdžių Lietuvoje. Nuo 2002-ųjų aktyviai dalyvauja šiuolaikinio meno parodose ir bienalėse.

VDA galerija „Artifex“ (adresas Gaono 1, Vilnius)
Dirba antradieniais–penktadieniais 12–18 val., šeštadieniais 12–17 val.

Taip pat skaitykite

renginiai

Svarbiam renginiui artėjant…

Atsakingų profesionalų indėlis visuomet naudingas. Todėl artėjant svarbiam renginiui verta kreiptis į Videoprojektai.lt. Kodėl? Ogi ...