Padangų keitimo sezonui artėjant įvertinkite padangų amžių

Pradėjus galvoti apie padangų keitimą, būtina išlikti racionaliems ir įvertinti visus naujų padangų privalumus bei trūkumus. Vienas svarbiausių aspektų – padangų amžius. Tiesa, pardavėjai pastebi, kad padangų keitimo sezonui artėjant sugrįžta ir įvairūs mitai apie tinkamą ir netinkamą padangų amžių, kurie trukdo priimti teisingą ir racionaliai pagrįstą sprendimą.

Padangų amžius – svarbu, tačiau pirkėjo reikalavimai turi būti pamatuoti

Visų pirma, negalime neigti, kad bėgant laikui padangų guma sensta, todėl pirkdami labai senas padangas iš tiesų rizikuojate. Vis dėlto, nereikėtų perlenkti lazdos ir reikalauti iš pardavėjo būtinai šiemet pagamintos produkcijos. Net ir pirkdami pernai ar užpernai pagamintas padangas, galite būti visiškai tikri jų kokybe ir eksploatacinėmis savybėmis. Pasauliniai padangų gamintojai patvirtins, kad kelerius metus tinkamai laikomos padangos išlieka kaip naujos. Nusipirkę kelių metų senumo padangas (žinoma, svarbu rinktis tiek žinomą gamintoją, tiek patikimą padangų pardavėją), jomis tikrai ramiai važinėsite ne vieną sezoną.

Auksinė 5+5 taisyklė

Paprastai pereinamuoju padangų amžiumi laikoma 10 metų riba. Auksinė taisyklė rekomenduoja rinktis padangas, kurios būtų ne senesnės nei 5 metai, ir sėkmingai jas naudoti ateinančius kitus 5 metus. Aišku, tai nereiškia, kad su visomis padangomis tiek laiko ir važinėsite, kadangi padangų tarnavimo laikas priklauso ir nuo vairavimo stiliaus, ir nuo nuvažiuotų kilometrų skaičiaus. Kai kuriais atvejais padangos gali būti naudojamos vos kelis sezonus. Vis dėlto, net ir tuo atveju, jei važinėjate mažai, rekomenduojama visas padangas, kurių amžius viršija 10 metų ribą, pakeisti naujomis.

Išlikite racionalūs

Atlikti tyrimai rodo, kad bėgant laikui padangos kietėja ir dėl to nebegali užtikrinti tinkamo sukibimo su keliu, todėl senos padangos visada kelia pavojų jūsų saugumui. Iš kitos pusės, kaip ir minėjome, pirminės padangų savybės ilgą laiką išlieka nepakitusios, todėl pardavėjui keliamas reikalavimas pasiūlyti tų pačių metų gamybos padangas kartais yra visiškai nepagrįstas. Kai kuriose situacijose tokio reikalavimo išpildyti net neįmanoma, pvz., padangų transportavimas iš Japonijos gamintojų užtrunka du ar daugiau mėnesių.

Bendraukite su pardavėju, kuriuo galite pasitikėti

Jei abejojate dėl padangų amžiaus ar jų kokybės, kreipkitės į patikimą ir rinkoje palankiai vertinamą pardavėją, kurio pagrindinė veiklos sritis – prekyba padangomis, ratlankiais, akumuliatoriais ir pan., t. y. kreipkitės į savo srities ekspertą, kuris gali pasiūlyti platų žinomų gamintojų produkcijos asortimentą, padėti išsirinkti konkrečiai jūsų transporto priemonei tinkančias padangas ir suteikti ilgaamžės kokybės garantijas.