Nevalytas kaminas – grėsmė namų saugumui

Žiniasklaidoje gana garsiai kalbama apie tai, kad Lietuvos keliuose vyksta nuolatinis karas, kuris nusineša išties daug gyvybių, tačiau dalis žmonių nežino, kad gaisrai yra antra priežastis, kuri palieka nemažai aukų ir sugriautus gyvenimus. Visgi, specialistai teigia, kad dėl daugelio kilusių gaisrų yra kalti patys žmonės ir jų neatsakingas elgesys: rūkymas lovoje, nesutvarkyta elektros instaliacija ar laiku neišvalytas kaminas.

namai

Profesionalai primygtinai rekomenduoja kaminą valyti bent tris kartus per metus: prieš ir po šildymo sezono ir per jį. Jei kamino negali ar nemoka išvalyti namo šeimininkas, į pagalbą vertėtų pasikviesti profesionalius kaminkrėčius, kurie ne tik išvalys dūmtraukį, bet ir specialia įranga patikrins ar kamino įdėklas nėra pažeistas. Tai ypač svarbu, nes įskilę ar kitaip apgadinti kaminų įdėklai praranda savo sandarumą ir ugnis gali išplisti po visus namus. Tiesa, būna ir taip, kad žmonės užuot išvalę dūmtraukį, sugalvoja išdeginti jame esančius suodžius. Taip daryti išties nereiktų, nes, degant suodžiams, kamine temperatūra šokteli net iki 1 100 laipsnių. Tokį karštį gali išlaikyti nebent supermenas, bet ne kaminas, paprasčiau tariant net ir sveikas kamino įdėklas gali įtrūkti.

Šiuo metu specializuotose parduotuvėse galia rasti galybių priemonių skirtų kamino valymui, kurių kartas nuo karto reiktų įpilti į krosnį. Neva, jos išvalo kaminą. Visgi, šiomis priemonėmis specialistai nelinkę per daug žavėtis. Taip specialūs milteliai padeda suodžiams lengviau atšokti nuo kamino vidinio paviršiaus, tačiau jie niekur nedingsta, todėl juos valyti vis tiek yra būtina. Visgi, jei taip nutiktų, kad kamine suodžių gaisras, vertėtų atidaryti kamino apačioje esančia angą ir semti krintančias žarijas bei taip sumažinti kamine esančią temperatūrą.

Žinoma, vėliau reiktų nepamiršti į svečius pasikviesti specialisto, kad šis galėtų apžiūrėti kaminą ir įvertinti ar niekur netrūko kamino įdėklas. Jei kamino įdėklas buvo stipriai pažeistas, protingiausia jį pakeisti kitu. Tiesa, nevertėtų pasitikėti asmenimis, kurie skelbiasi profesionalūs kaminų įdėklų montuotojai ir siūlo juokingai žemas, tačiau patrauklias savo paslaugų kainas. Atminkite, kad kaminas židiniui ar kaminų įdėklai nebūna pigūs, o jei būna tai daug ką pasako apie jų kokybę.

Susiję straipsniai:

5 priežastys, kodėl verta pirkti naudotas knygas

Dar niekada neturėjome tokio pasirinkimo ką skaityti, kaip šiame amžiuje. Knygynuose gausu knygų, bibliotekose jų dar daugiau, o kur dar knygų dalinimosi platformos ar nameliai. Dar viena puiki erdvė įsigyti knygą yra naudotų knygų portalai, tokie kaip Naudotosknygos.lt Pirkti naudotas knygas yra geras sprendimas ir dalinamės 5 priežastimis kodėl. Sutaupysite pinigų Tai pakankamai aiški priežastis. […]

German Shepherd Dog Breed Information and Personality Traits

Der schlaue und leicht zu erziehende Deutsche Schäferhund ist sehr aktiv und hat gerne etwas zu tun. Deshalb brauchen sie täglich reichlich Auslauf, sonst werden sie bösartig oder überdreht. Um übermäßiges Bewachen und aggressives Verhalten zu vermeiden, sollten Deutsche Schäferhunde schon in jungen Jahren sozialisiert und auf Gehorsamkeit trainiert werden. Deutsche Schäferhunde werden bis zu […]