Naujojo cirko savaitgalis’16: prancūzų cirko meistrai atveža įkvepiančias istorijas

Kaip cirke neliko triušių? : trumpa istorija

Nors Prancūzija yra žinoma kaip  kokybiško cirko šalis, ši daugiadisciplininė meno forma čia keistis pradėjo tik nuo 1970-ųjų. Karai, technologinė evoliucija, kultūros politikos kaita ir įvairūs socialiniai judėjimai pakeitė žiūrovų poreikius, o pasikeitus auditorijai, keitėsi ir pats cirkas. Prancūzijos vyriausybei cirko artistus pagaliau pripažinus lygiaverčiais kitiems menininkams, atsirado galimybė kurti kažką naujo. Prie pagerėjusių finansinių aplinkybių prisidėjo hipių kultūra, išpopuliarinusi laisvas improvizacijas ir garbinusi gatvės artistus, bei sustiprėjęs ir labai svarbus gyvūnų teisių judėjimas. Naujojo cirko artistai rinkosi kurti pasirodymus be gyvūnų, juos papildė nauja dramaturgija ir kitais menais. Visos sukritusios aplinkybės davė nuostabų rezultatą – šiuolaikinio cirko meno gimimą.

WillyGoodWood
WillyGoodWood

Prancūziškas festivalio atidarymas

Šių metų „Naujojo cirko savaitgalį“ atidarys prancūzų šiuolaikinio cirko trupė „Cie BAM“. Trijulė muzikinį pasirodymą „WillyGoodWood“ pristatys rugsėjo 6 dieną, tačiau vienas iš jų – akrobatas William Thomas – jau pakeliui į Vilnių. Edukacinėje festivalio programoje jis rengia akrobatikos tyrimų laboratoriją. Būtent akrobatikos numeriai yra viena pagrindinių trupės pasirodymo vinių. Pasirodymas, keliavęs po Šiaurės ir Pietų Ameriką bei Europą, atskleidžia neįtikėtiną artistų meistriškumą: visi jie ne tik puikūs akrobatai, bet ir išskirtiniai aktoriai, daug jėgų reikalaujančiame pasirodyme sugebantys kurti užburiančią atmosferą, papasakoti tris istorijas ir palaikyti ryšį su publika. Dviejų vyrukų ir vienos merginos komanda kasdienes kiekvieno žmogaus situacijas perteikia įvairiausių disciplinų sinteze ir visas „paskanina“ gyva muzika.

Prancūzijos imigrantai įkvėpti savo dalios

„Branduolys“  – taip lietuviškai skambėtų dar vienos iš Prancūzijos atvykstančios trupės pavadinimas. Duetas „El Nucleo“, kilęs iš tolimosios Kolumbijos, išmaišęs Prancūziją ir Pietų Ameriką, į Rytų Europą atvyksta pirmą kartą ir Vilniuje pristato du spektaklius. Pasirodymo „Kas aš esu?“ sukūrimas buvo įkvėptas pačių artistų gyvenimo: iš Kolumbijos į Prancūziją emigravę menininkai čia kalba vienatvės, savęs pažinimo ir vietos pasaulyje ieškojimo temomis. Spektaklyje paliečiama ir šiandienai itin svarbi žmogaus informacinių technologijų eroje tema. Autoriai klausia: „Kaip įmanoma rasti sau vietą nuolatos judančiame pasaulyje? Informacijos, duomenų, ženklų labirinte? Kas aš esu, kai viskas keičiasi?“ Aktualias ir kiekvienam iš mūsų jautrias temas „El Nucleo“ tyrinėja pasitelkdami savo fizinius sugebėjimus, vidines patirtis, įspūdingą scenografiją ir vaizdo projekcijas. Kitas dueto pasirodymas – „Be sustojimo“ – vyks Menų spaustuvės kieme. Po atviru dangumi atliekamas meistriškos akrobatikos šou žiūrovus džiugins gera nuotaika ir žaviais pokštais kuriamu ryšiu tarp publikos ir atlikėjų.

Prancūzų cirkas Naujojo cirko savaitgalyje’16:

Cie BAM | WillyGoodWood | Rugsėjo 6d. | 19:00| Menų spaustuvė

El Nucleo | Kas aš esu? | rugsėjo 8d. | 19:00 | Menų spaustuvė

El Nucleo | Be sustojimo:

rugsėjo 29d. | 17:00 | Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“

rugsėjo 10d. | 17:00| Menų spaustuvė

rugsėjo 11d. | 15:00| Kirtimų kultūros centras

Bilietus platina Tiketa | Daugiau informacijos www.menuspaustuve.lt

Susiję straipsniai:

Efektyvaus asmeninio biudžeto valdymas

Asmeninio biudžeto sudarymas ir tvarkymas yra esminis žingsnis siekiant finansinio stabilumo ir finansinių tikslų. Efektyvus biudžeto valdymas ne tik padeda išmintingai paskirstyti išteklius, bet ir suteikia galimybę drąsiai susidoroti su netikėtomis išlaidomis, įskaitant paskolas.

Sapnininkas: ką įdomu žinoti

Sapnai jau daugelį amžių audrina žmogaus vaizduotę. Kiekvieną naktį keliaudami po mįslingą sapnų pasaulį, sužinome daugybę įdomių faktų ir paslapčių, praturtinančių mūsų supratimą apie šį įdomų reiškinį miegant. Daugiau: Sapnininkas